П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.03.2016 Справа №607/19614/15-а
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі головуючого судді Дзюбича В.Л.,
з участю секретаря судового засідання Грабської Ю.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради про визнання протиправним ненадання інформації та зобовязання надати інформацію,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом до відповідача ОСОБА_2 міської ради про визнання протиправним ненадання ОСОБА_2 міською радою інформації на інформаційний запит від 11 грудня 2015 року та зобовязання ОСОБА_2 міську раду надати повну та достовірну інформацію на запит від 11 грудня 2015 року, а саме які документи стали підставою для укладення строкового договору земельного сервітуту між ОСОБА_2 міською радою та субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 стосовно земельної ділянки площею 0,0020 га по вул.Живова в м. Тернополі, а також надати копію договору строкового земельного сервітуту укладеного між ОСОБА_2 міською радою та субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 стосовно земельної ділянки площею 0,0020 га по вул.Живова в м. Тернополі, при наявності такого.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 11.12.2015 року позивач звернулася до ОСОБА_2 міської ради з запитом про надання публічної інформації, а саме просила надати інформацію, щодо того : які документи стали підставою для укладення строкового договору земельного сервітуту між ОСОБА_2 міською радою та субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 стосовно земельної ділянки площею 0,0020 га по вул.Живова в м. Тернополі, а також надати копію договору строкового земельного сервітуту укладеного між ОСОБА_2 міською радою та субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 стосовно земельної ділянки площею 0,0020 га по вул.Живова в м. Тернополі, при наявності такого. Вказаний запит був отриманий відповідачем 11.122015 року. Станом на 24.12.2015 року на вказаний запит позивач відповіді не отримала, що є порушенням права позивача на доступ до публічної інформації.
Представник позивача позовні вимоги підтримала з мотивів викладених в позовній заяві та просить позов задовольнити.
Представник відповідача позову не визнав.
Дослідивши та оцінивши зібрані докази, суд встановив наступні обставини справи.
11.12.2015 року позивач ОСОБА_1 звернулася до ОСОБА_2 міської ради з запитом про надання публічної інформації та просила надати інформацію, а саме: які документи стали підставою для укладення строкового договору земельного сервітуту між ОСОБА_2 міською радою та субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 стосовно земельної ділянки площею 0,0020 га по вул.Живова в м. Тернополі, а також надати копію договору строкового земельного сервітуту укладеного між ОСОБА_2 міською радою та субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 стосовно земельної ділянки площею 0,0020 га по вул.Живова в м.Тернополі, при наявності такого.
ОСОБА_2 міською радою інформаційний запит позивача від 11.12.2015 року отримано 11.12.2015, що стверджується штампом ОСОБА_2 міської ради на копії вказаного запиту.
Судом встановлено, що станом на момент звернення позивача до суду із позовом, ОСОБА_2 міською радою відповіді на запит позивача від 11.12.2015 р. не надано.
Відповідно до штемпеля Укрпошти, ОСОБА_2 міська рада направила позивачу повідомлення з приводу її інформаційного запиту від 11.12.2015 р., відповідно до якого відповідач повідомив позивача про те, що з метою всебічного та належного розгляду запиту, враховуючи велику кількість торгових об»єктів на вул.Живова виникла необхідніть в уточненні відомостей щодо місця розташування земельної ділянки. Після уточнення даної інформації ОСОБА_2 міська рада зобов»язувалася надати відповідно до вимог чинного законодавства запитуванні документи.
Відповідно до ч.1 ст.34 Конституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Відповідно до п.1 ст.1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Згідно п.2 ч.1 ст.5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», доступ до інформації забезпечується шляхом: 1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; 2) надання інформації за запитами на інформацію.
Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. ( ч.1, ч.2, ч.4 ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації»)
Відповідно до ч.1 ст.13 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: 1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання; 2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; 3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків; 4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування», ОСОБА_2 міська рада є органом місцевого самоврядування.
Враховуючи викладенні обставини, з огляду на той факт, що відповідачем не було надано відповіді позивачу у п»ятиденний строк з моменту її звернення, як це передбачено ч.1 ст.20 Законом України «Про доступ до публічної інформації», а у разі, якщо для надання відповіді по запиту необхідно було опрацювати великий обсяг інформації відповідач не повідомив позивача про це у 5 денний термін з моменту отримання запиту з обґрунтуванням такого продовження, з огляду на той факт, що вказане повідомлення було надіслано позивачу лише 30.12.2015 року, що є порушенням прав позивача на доступ до публічної інформації, тому суд вважає за необхідне адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити, визнати протиправними дії ОСОБА_2 міської ради щодо ненадання інформації на інформаційний запит ОСОБА_1 від 11 грудня 2015 року та зобовязати ОСОБА_2 міську раду протягом 20 робочих днів з дня набрання даним рішенням законної сили надати ОСОБА_1 повну та достовірну інформацію на запит ОСОБА_1 від 11 грудня 2015 року, а саме які документи стали підставою для укладення строкового договору земельного сервітуту між ОСОБА_2 міською радою та субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 стосовно земельної ділянки площею 0,0020 га по вул. Живова в м. Тернополі, а також надати копію договору строкового земельного сервітуту укладеного між ОСОБА_2 міською радою та субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 стосовно земельної ділянки площею 0,0020 га по вул. Живова в м. Тернополі, при наявності такого.
Керуючись ст.ст.2, 158, 160, 162, 163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, ч.1 ст.34 Конституції України, Законом України «Про доступ до публічної інформації», ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування», суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправним ненадання ОСОБА_2 міською радою інформації на інформаційний запит ОСОБА_1 від 11 грудня 2015 року.
Зобовязати ОСОБА_2 міську раду (м. Тернопіль, вул. Коперника, 1, код ЄДРПОУ 35939939) протягом 20 робочих днів з дня набрання даним рішенням законної сили надати ОСОБА_1 повну та достовірну інформацію на запит ОСОБА_1 від 11 грудня 2015 року, а саме які документи стали підставою для укладення строкового договору земельного сервітуту між ОСОБА_2 міською радою та субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1) стосовно земельної ділянки площею 0,0020 га по вул. Живова в м. Тернополі, а також надати копію договору строкового земельного сервітуту укладеного між ОСОБА_2 міською радою та субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1) стосовно земельної ділянки площею 0,0020 га по вул. Живова в м. Тернополі, при наявності такого.
Стягнути із ОСОБА_2 міської ради в доход держави 551,20 гривень судового збору.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя Дзюбич В.Л.