ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
27 квітня 2016 року м. Київ К/800/7901/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Швед Е.Ю., перевіривши касаційну скаргу Запорізької митниці ДФС
на ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року
у справі № 808/4870/15
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛОГІСТ-ХІМ"
до Запорізької митниці ДФС
про зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Відповідач звернувся до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 03 листопада 2015 року.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26 січня 2016 року, апеляційну скаргу залишено без руху з підстав ненадання суду документу про сплату судового збору.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2016 року апеляційну скаргу повернуто у зв’язку з невиконанням ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Запорізької митниці ДФС, в якій відповідач, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просить оскаржуване рішення суду апеляційної інстанції скасувати, та направи ти справу до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.
Як видно з оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції, 23 лютого 2016 року на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання апелянта, в якому він просить відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги із посиланням на важке фінансове становище та відсутність можливості сплатити судовий збір.
Відмовляючи в задоволені клопотання про звільнення від сплати судового збору та ухвалючи рішення про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції виходив з того, що необхідною умовою для вирішення питання про відстрочення оплати судового збору є врахування судом майнового стану.
Оскільки Запорізькою митницею ДФС не надано належних доказів неможливості сплати судового збору за подання апеляційної скарги, у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги відмовлено.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 108 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Разом з тим, обставини фінансування бюджетної установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору, встановленого законом.
Зазначена правова позиція узгоджується з висновком Верховного суду України, викладеного в його рішеннях, зокрему в ухвалі від 30 жовтня 2015 року у справі № 810/2464/14.
За таких обставин, вірним є висновок суду апеляційної інстанції, про відмову у задоволені клопотання про звільнення від сплати судового збору та про повернення апеляційної скарги у зв’язку з невиконанням ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду апеляційної інстанції не спростовують.
Відповідно до норми пункту 5 частини п’ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом вказаної норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи, порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті – пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Оскільки доводи скаржника не спростовують висновки суду апеляційної інстанції та не викликають необхідності перевірки матеріалів справи у зв’язку із ненаведенням підстав, які б дозволили вважати, що суди попередніх інстанцій неправильно застосували норми матеріального або процесуального права, ця касаційна скарга є необґрунтованою.
Керуючись статтями 211, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Запорізької митниці ДФС на ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2016 року у справі № 808/4870/15.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Е.Ю. Швед