Постанова № 57475103, 27.04.2016, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
27.04.2016
Номер справи
461/9433/15-а
Номер документу
57475103
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 461/9433/15-а

Категорія 3

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.04.2016 року Галицький районний суд м. Львова в складі:

головуючого - судді Стрельбицького В.В.,

при секретарі Кахнич С.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Львівської міської ради, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно-інвестиційна група «Прайм» про скасування ухвали Львівської міської ради №4300 від 29.01.2015р. «Про затвердження ТзОВ «Будівельно-інвестиційна група «Прайм» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки по АДРЕСА_1»,

встановив:

позивачі звернулись до суду з позовом до Львівської міської ради, третя особа - ТзОВ «Будівельно-інвестиційна група «Прайм», в якому просить визнатинезаконним та скасувати ухвалу Львівської міської ради №4300 від 29.01.2015р. «Про затвердження ТзОВ «Будівельно-інвестиційна група «Прайм» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки по АДРЕСА_1», мотивуючи позов тим, що оскаржуване рішення винесене з порушенням норм чинного законодавства України, а також порушує права мешканців сусідніх будинків. Так, зокрема оскаржуване рішення було прийнято без попереднього належного проведення громадських слухань з мешканцями сусідніх будинків, суперечить вимогам Земельного кодексу України, Закону України «Про основи містобудування», Закону України «Про планування і забудову територій».

Позивачі в судовому засіданні, кожен окремо, позов підтримали, дали пояснення аналогічні доводам, викладеним у позові. Просять позов задоволити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не заперечила.

Представник третьої особи в судовому засіданні позов заперечив з мотивів безпідставності. Просив відмовити в задоволенні позову.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Статтею 8 Конституції України встановлено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Відповідно до ст.6 КАС України, кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів належним і неупередженим судом.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Судом встановлено наступне.

Ухвалою Львівської міської ради №4300 від 29.01.2015 року затверджено ТзОВ «Будівельно-інвестиційна група «Прайм»» проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надано земельну ділянку по АДРЕСА_1.

Відповідно до ст.5 Закону України «Про основи містобудування», при здійсненні містобудівної діяльності повинні, зокрема бути забезпечені: урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва; інформування через засоби масової інформації громадян про плани перспективного розвитку територій і населених пунктів, розміщення важливих містобудівних об'єктів; участь громадян, об'єднань громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів окремих об'єктів і внесення відповідних пропозицій до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій; захист прав громадян та громадських організацій згідно із законодавством.

Однак, позивачі, як мешканці будинків АДРЕСА_2 та земельна ділянка по АДРЕСА_1 знаходиться на їх дворовій території жодним чином не були залучені до обговорення проекту будівництва, тобто оскаржувана ухвала прийнята без урахування законних інтересів користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва.

Згідно ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій.

Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється.

Сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи зобов'язані забезпечити:

1) оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками;

2) оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості;

3) реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні (у разі її утворення);

4) узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію;

5) оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.

Пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, будівельних норм, державних стандартів і правил та надаватися у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань.

Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.

Пропозиції до проектів містобудівної документації на місцевому рівні мають право надавати:

1) повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні;

2) юридичні особи, об'єкти нерухомого майна яких розташовані на території, для якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні;

3) власники та користувачі земельних ділянок, розташованих на території, щодо якої розробляється документація, та на суміжній з нею;

4) представники органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію;

5) народні депутати України, депутати відповідних місцевих рад.

Протоколом зборів громадян за місцем проживання про створення ініціативної групи щодо законної протидії будівництву на АДРЕСА_1 від 03.08.2015 року /а.с.26,27/ підтверджується порушення прав позивачів прийняттям оскаржуваної ухвали.

Згідно повідомлення голови Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради від 22.02.2016 року, в районній адміністрації відсутня інформація про присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси: АДРЕСА_1 /а.с.212/.

Також, згідно відповіді Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради від 18.09.2015р., план зонування та детальний план території в районі АДРЕСА_1 не розроблялись та не затверджувались /а.с.93/.

Відповідно до ст.24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.

У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.

Згідно ч.ч.3,4 Земельного кодексу України, порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками.

Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації.

Однак, в судовому засіданні представник відповідача не надав суду жодних належних доказів щодо дотримання вищевказаних вимог Закону при прийнятті оскаржуваної ухвали.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Зважаючи на те, що представник відповідача в судовому засіданні позов не заперечив та не представив суду жодних доказів на спростування позовних вимог, недовіряти доводам позивача у суду немає підстав.

Таким чином, проаналізувавши вищенаведене, судом встановлено, що оскаржувана ухвала, винесена з порушенням норм Закону, суд приходить до переконання про протиправність такого наказу та вважає, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.7-12,70,86,160-163 КАС України, суд,

вирішив:

Позов задоволити.

Визнати протиправною та скасувати ухвалу Львівської міської ради №4300 від 29.01.2015р. «Про затвердження ТзОВ «Будівельно-інвестиційна група «Прайм» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки по АДРЕСА_1».

На постанову суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10-ти днів з дня її проголошення.

Суддя: Стрельбицький В.В.