ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"26" квітня 2016 р. м. Київ К/800/11535/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Степашко О.І.
перевіривши касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області
на ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 30.03.2016
у справі № 812/972/15
за позовом Державного підприємства "Регіональні електричні мережі" в особі Луганської філії Державного підприємства "Регіональні електричні мережі"
до Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області
про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Державна податкова інспекція у м. Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області подала касаційну скаргу на ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 30.03.2016.
Касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.213 КАС України, у касаційній скарзі зазначаються, крім іншого, ім’я (найменування), поштова адреса особи, яка подає касаційну скаргу, та осіб, які беруть участь у справі, а також їх номери засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Як вбачається з поданої касаційної скарги вимоги Закону в цій частині не виконані, ім’я (найменування), поштова адреса осіб, які беруть участь у справі, а саме відповідача-2 – Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області в тексті касаційної скарги не зазначено.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 213 КАС України до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі та копії оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
До касаційної скарги не додані документ про сплату судового збору та копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Згідно пп. 5 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 №3674-VI, з урахуванням змін, внесених Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сплати судового збору” від 22.05.2015 (редакція діє з 01.09.2015), за подання касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет на 2016 рік” розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2016 встановлено у розмірі 1378,00 грн.
Таким чином, на 2016 рік ставка судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу суду становить 1378,00 грн.
Отже, скаржником до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому чинним, на час подання касаційної скарги, законодавством, проте заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у даній справі, у зв’язку з відсутністю коштів для його сплати.
Відповідно до частини першої статті 8 Закону України “Про судовий збір”, у редакції з 01.09.2015, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Аналогічні положення містить частина перша статті 88 КАС України.
Вивчивши доводи клопотання Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення суду, підстав для його задоволення не вбачається, оскільки відсутність бюджетного фінансування не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
Згідно з ч. 3 ст. 214 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Державна податкова інспекція у м. Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області може усунути вищевказані недоліки до 24.05.2016.
Згідно з ч. 2 ст. 108 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст. 108, ст. ст. 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, –
У Х В А Л И В :
1. Відмовити у задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення суду.
2. Залишити без руху касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області.
3. Встановити строк для усунення недоліків касаційної скарги до 24.05.2016.
Суддя О.І. Степашко