Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 279/1943/16-п
Провадження № 3/279/365/16
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.04.2016 року Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючого-судді Лешко С.М.
з секретарем Іванцовою Л.Б.
за участю адвоката ОСОБА_1
та правопорушника ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління Служби безпеки України в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, 2-й АДРЕСА_1, проходить службу в в/ч А1796 на посаді начальника інформаційно-телекомунікаційного вузла,
за ст. 212-2 ч.1 п.6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
В С Т А Н О В И В :
В ході проведення тематичної перевірки стану охорони державної таємниці 21-25 лютого 2016 року було встановлено, що майор ОСОБА_2, перебуваючи на посаді начальника інформаційно-телекомунікаційного вузла 1322 артилерійської бази боєприпасів (в/ч А1796), в порушення своїх функціональних обовязків, ст.21 ЗУ «Про державну таємницю», «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», будучи керівником свого підрозділу, допустив несвоєчасне переоформлення допуску до державної таємниці свого підлеглого сержанта ОСОБА_3, що в подальшому призвело до розголошення державної таємниці, що виразилось у доведенні прапорщиком Ущапівським до відома ОСОБА_3 таємних наказів.
Крім того, в порушення п.п. 88, 96 вищевказаного порядку, ОСОБА_2, будучи головою експертної комісії 1322 артилерійської бази боєприпасів не організував перегляд грифів секретності матеріальних носіїв секретної інформації та приведення грифів секретності цих носіїв у відповідність до зводу відомостей, що становлять державну таємницю.
В суді ОСОБА_4 винним у вчиненні вказаного правопорушення себе не визнав, та пояснив, що в даному випадку винуватим у цій ситуації є РСО (режимно-секретний орган). В коло його службових обовязків не входить контроль за термінами закінчення строку допуску до таємної інформації. Вказане питання належить до компетенції РСО, працівники якого разом з працівниками кадрового органу оформлять необхідні погодження про надання допуску і доступу до секретної інформації певного рівня відповідного службовця. В подальшому начальник РСО повідомляє його про надання допуску та допуску і він робить запис в книзі обліку особового складу підрозділу. Про термін дії допуску його усно повинен повідомити начальник РСО, оскільки така інформація до його відома не доводиться.
Строк допуску до секретної інформації у сержанта ОСОБА_3 закінчився 09.12.2015 року, однак його про це ніхто не повідомив. Крім того, планувалось відрядження ОСОБА_3 і при підготовці необхідних для цього документів, 26.01.2016 року начальником РСО була видана довідка про те, що ОСОБА_3 надано допуск до державної таємниці до 31.03.2016 року і командир в/ч підписав відрядження. Таким чином, у нього не виникало сумнівів у тому, що ОСОБА_3 має допуск до секретних документів. Крім того, в період з 18.12.2015 року по 13.01.2016 року він перебував у відпустці.
Також за наказом він був призначений головою експертної комісії і належним чином організував перевірку документів на предмет рівня секретності, яка проводилась після виходу його з відпустки в січні 2016 року. Було складено план перевірки і в акті перевірки зазначалось чи потребує документ змін рівня секретності чи ні. В ході перевірки відповідальні особи не надали для перевірки два документи, але чому так трапилось, пояснити не може. Він особисто не має вільного доступу до всієї документації, а відповідні службові особи ці документи мали представити для перевірки. Перед перевіркою документів на предмет секретності відповідна комісія перевіряє наявність всіх документів. Разом з тим, йому до цього часу невідомо які саме документи не були перевірені експертною комісією.
Вислухавши пояснення ОСОБА_2, вивчивши матеріали даної справи, приходжу до висновку, що ОСОБА_2 допустив порушення законодавства про державну таємницю, а саме невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-2 ч.1 п.6 КУпАП.
Аналізуючи пояснення ОСОБА_2 в тій частині, що вся відповідальність за оформлення і переоформлення допусків покладається на службу РСО, суд їх приймає.
Разом з тим, ОСОБА_2 не вміняється в провину оформлення чи переоформлення документів, повязаних з наданням допуску, а лише те, що він допустив ситуацію, коли його підлеглий після закінчення терміну допуску до державної таємниці, не був цього допуску позбавлений і був ознайомлений з секретними документами. В цей же час, в обовязки начальника інформаційно-телекомунікаційного вузла входить розробка документів з питань звязку та контроль виконання особовим складом підрозділів звязку вимог таємного керівництва військами.
Призначаючи вид і розмір адміністративного стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, матеріальний і сімейний стан, ступінь його вини, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Відповідно до ЗУ «Про судовий збір» № 590/У11 від 23.10.2013 року, з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі, визначеному законом.
Керуючись ст.212-2 ч.1 п.6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про державну таємницю», «Порядком організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-2 ч.1 п.6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього стягнення у виді штрафу в сумі 510 (пятсот) гривень на розрахунковий рахунок № 31111106700006, код банку отримувача 21081100, код ЗКПО (ЄДРПОУ) 37909251, МФО 811039, банк одержувача ГУДКСУ у Житомирській області.
Стягнути з ОСОБА_2 на прибуток держави судовий збір у розмірі 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 копійок на розрахунковий рахунок № 31215206700006, код ЗКПО (ЄДРПОУ) 37909251, МФО 811039, призначення платежу код ЄДРПОУ суду 02896012, код класифікації доходів бюджету 22030101, банк отримувача Коростенське УДКСУ (м.Коростень) ГУДКСУ у Житомирській області.
Постанова може бути оскаржена, або на неї може бути винесено протест прокурора, протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до апеляційного суду через Коростенський міськрайонний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора і може бути звернута до виконання потягом трьох місяців.
Суддя Коростенського
міськрайонного суду ОСОБА_5