ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2016 р.Справа №804/1273/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіВерба І.О. при секретарі судового засіданняЧмоні А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Віктрікс» до Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області, третя особа Виконавчий комітет Дніпропетровської міської ради, про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
3 березня 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Віктрікс» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області, третя особа Виконавчий комітет Дніпропетровської міської ради, у якому позивач просить:
- визнати неправомірними дії відповідача з приводу відмови від 1 березня 2016 року за вих. №03-07/010316/2, №03-07/010316/1 щодо перегляду коефіцієнту функціонального використання у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки для розрахунку плати за землю за 2016 рік із застосуванням до земельних ділянок площею 1,4990 га та 0,0955 га (кадастровий номер 1210100000:03:080:0184 та 1210100000:03:080:0185 відповідно) по просп. Героїв 1-А коефіцієнту функціонального використання у розмірі 0,5 (землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво);
- зобов'язати відповідача зробити перерахунок нормативної грошової оцінки, на підставі чого надати ТОВ «Віктрікс» витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, що знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, просп. Героїв, 1-А площею 1,4990 га (кадастровий номер 1210100000:03:080:0184) та 0,0955 га (кадастровий номер 1210100000:03:080:0185) за 2016 рік, використавши коефіцієнт функціонального використання - 0,5 (землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво).
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що:
- 23.04.2012 року між позивачем та Дніпропетровською міською радою укладені договори оренди земельних ділянок загальною площею 1,4990 га та 0,0955 га, які знаходяться за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. Героїв, 1-А;
- 22.02.2016 року за №ДП 082160531531 зареєстровано Декларацію про початок будівельних робіт, а саме: «Реконструкція нежитлової будівлі за адресою: м. Дніпропетровськ, проспект Героїв, 1-А»;
- у відповідь на звернення позивача 01.03.2016 року листами відповідачем повідомлено ТОВ «Віктрікс», що відсутні підстави щодо підготовки витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок площею 1,4990 га та 0,0955 га по проспекту Героїв, 1-А у м. Дніпропетровську з урахуванням коефіцієнту функціонального використання Кф=0,5 «землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво», оскільки відповідно до пункту 2.4 договору оренди землі умови використання земельної ділянки - фактичне розміщення нежитлових будівель та споруд;
- проведення нормативної грошової оцінки землі має відбуватись виключно в порядку, передбаченому Методикою нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів та Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, що однозначно та імперативно визначає коефіцієнт функціонального використання землі за наявності поточного будівництва у розмірі Кф=0,5;
- з моменту початку будівництва відповідно до зареєстрованої Декларації про початок будівельних робіт змінився вид функціонального використання такої земельної ділянки, що потребує застосування до нормативної грошової оцінки коефіцієнт функціонального використання у іншому розмірі.
Від представника відповідача надійшли письмові заперечення з наступним обґрунтуванням:
- у своїх листах від 01.03.2016 року №03-07/010316/1 та №03-07/010316/2 відповідач повідомив, що у нього відсутні підстави щодо підготовки витягів з технічної документації з урахуванням коефіцієнту функціонального використання Кф=0,5 «землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво»;
- сторонами в договорі оренди є позивачем та Дніпропетровська міська рада, правовідносини з приводу укладання, зміни чи розірвання договору регулюються цивільним законодавством. Отже, для внесення змін у договір позивачу необхідно звернутись до Дніпропетровської міської ради;
- посилання позивача на декларації про початок виконання будівельних робіт є безпідставним, жодним нормативно-правовим актом не передбачено без внесення змін до рішення міської ради та договору оренди землі відповідачем застосовувати інший коефіцієнт функціонального використання на підставі декларації про початок виконання будівельних робіт;
- жодних змін до договору оренди землі від відповідача не надходило, а тому жодних підстав для надання витягу з технічної документації із землеустрою про нормативну грошову оцінку вищезазначених земельних ділянок з урахуванням коефіцієнту функціонального використання Кф=0,5 «землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво» у відповідача на час звернення не було.
Від третьої особи Дніпропетровської міської ради надійшли письмові заперечення з наступним обґрунтуванням:
- з 01.01.2016 року на підставі пункту 8 рішення міської ради від 15.07.2015 року №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська» припиняється дія нормативної грошової оцінки земель міста (237,36 грн. за 1 кв.м.), затвердженої рішенням міської ради від 26.12.2007 року №5/26, та пунктом 2 цього рішення введено в дію нормативну грошову оцінку земель (303,35 грн. за 1 кв.м.), розроблену Державним підприємством науково-дослідним інститутом проектування міст «Дніпромісто» ім. Ю.М. Білоконя на підставі відповідної технічної документації;
- до затвердження базової вартості 1 кв.м. - 306,35 грн. застосовується коефіцієнти індексації за 2013 рік у розмірі 1, за 2014 рік у розмірі 1,249, за 2015 рік у розмірі 1,433, що складає станом на 01.01.2016 року - 548,31 грн.;
- рішення міської ради від 15.07.2015 року №4/65 прийнято в межах компетенції міської ради і відповідно до закону, а тому, у позивача відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог.
Представники сторін в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи із наступного.
З матеріалів справи вбачається, що 23.04.2012 року на підставі рішення міської ради від 25.01.2012 року №95/20 між позивачем (орендар) та Дніпропетровською міською радою (орендодавець) були укладені договори оренди землі, згідно умов яких орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельні ділянки по фактичному розміщенню нежитлових будівель і споруд, які знаходяться за адресою по проспекту Героїв, 1-А. Відповідно пункту 2 договору в оренду передаються земельні ділянки загальною площею 1,4990 га (кадастровий номер 1210100000:03:080:0184) та 0,0955 га (кадастровий номер 1210100000:03:080:0185). Відповідно пункту 2.4 договорів функціональне використання : по фактичному розміщенню нежитлових будівель і споруд. Згідно пункту 8 договір укладено на 49 років. На підставі пункту 10 договору обчислення розмір орендної плати за земельні ділянки здійснюється на підставі цільового призначення, категорії та функціонального використання з урахуванням коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії. Згідно пункту 10.1 договору зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки проводиться без внесення змін чи доповнень до даного договору. Зазначені зміни відображаються лише у витягу із технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розрахунку орендної плати, що є невід'ємними додатками до договору.
Зазначені договори зареєстровані в Управлінні Держкомзему у м. Дніпропетровськ про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 18.07.2012 року за №121010004000618 та №121010004000619.
22.02.2016 року Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області зареєстровано декларацію про початок будівельних робіт, а саме: реконструкція нежитлової будівлі за адресою м. Дніпропетровськ, проспект Героїв, 1-А, за №ДП082160531531, подану ТОВ «Вікстрікс».
26.02.2016 року позивач звернувся до Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську з заявами №301020-005584-215-03-2016 та №301020-005583-215-03-2016 про надання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1,4990 га та 0,0955 га відповідно по проспекту Героїв, 1-А, з урахуванням коефіцієнту функціонального використання Кф=0,5 «землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво», у зв'язку з початком реконструкції об'єктів нерухомого майна, що знаходяться на вказаній земельній ділянці.
01.03.2016 року Управлінням Держгеокадастру у м. Дніпропетровську надано відповідь, оформлену листами №03-07/010316/2 та №03-07/010316/1, якою повідомлено, що на підставі пункту 2.4 договору оренди землі умови використання земельної ділянки - фактичне розміщення нежитлових будівель і споруд, а тому відсутні підстави щодо підготовки витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок площею 1,4990 га та 0,0955 га по проспекту Героїв, 1-А, з урахуванням коефіцієнту функціонального використання Кф=0,5 «землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво».
Аналізуючи зміст спірних правовідносин суд приходить до наступних висновків.
Частинами 1-2 статті 21 «Про оренду землі» від 06.10.1998 №161-XIV визначено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.
Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України.
Частина 5 статті 5 Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003 №1378-IV (далі - Закон №1378) встановлює, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру в тому числі орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Відповідно до частини 2 статті 38 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 №858-IV, оцінка земель проводиться для порівняльного аналізу і прогнозу ефективності використання землі як природного ресурсу та основного засобу виробництва, а також при здійсненні цивільно-правових угод, для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, справляння державного мита та в інших випадках, визначених законом.
Згідно частини 2 статті 20 Закону №1378, дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (частина 3 статті 23 Закону №1378).
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №14 від 03.02.2015, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.02.2015 за №180/26625, затверджено Положення про Управління (Відділ) Держгеокадастру в місті (далі по тексту - Положення про Управління (Відділ) Держгеокадастру в місті).
Відповідно до вимог підпункту 16 пункту 4 Положення про Управління (Відділ) Держгеокадастру в місті, Управління (Відділ) відповідно до покладених на нього завдань видає витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки.
Отже, нормативна грошова оцінка земельних ділянок кадастрові номери 1210100000:03:080:0184 та 1210100000:03:080:0185, яка повинна бути оформлена у вигляді Витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, є обов'язковим документом для визначення розміру орендної плати.
Що стосується Українського класифікатору цільового використання землі (УКЦВЗ), то він був затверджений Листом Держкомзему України від 24.04.1998 року за №14-1-7/1205.
Президентом України 03.10.1992 року було прийнято указ «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» № 493/92, у пункті 1 якого установлено, що з 01.01.1993 року нормативно-правові акти, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, органами господарського управління та контролю і які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації.
Згідно змісту пункту 2 указу «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади», державну реєстрацію здійснюють нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю - Міністерство юстиції України.
Відповідно до пункту 2 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 року №731, державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер.
У пункті 4 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади визначено, що державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти будь-якого виду (постанови, накази, інструкції тощо), якщо в них є одна або більше норм, що:
а) зачіпають соціально-економічні, політичні, особисті та інші права, свободи й законні інтереси громадян, проголошені й гарантовані Конституцією та законами України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколами до неї, міжнародними договорами України, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та acquis communautaire, а також з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, встановлюють новий або змінюють, доповнюють чи скасовують організаційно-правовий механізм їх реалізації;
б) мають міжвідомчий характер, тобто є обов'язковими для інших міністерств, органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, що не входять до сфери управління органу, який видав нормативно-правовий акт.
Згідно абзацу 1-2 пункту 15 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади направляють для виконання нормативно-правові акти лише після їх державної реєстрації та офіційного опублікування. У разі порушення зазначених вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані.
З огляду на те, що Український класифікатор цільового використання землі (УКЦВЗ), затверджений листом Держкомзему України від 24 квітня 1998 року №14-1-7/1205, не був належним чином зареєстрований у Міністерстві юстиції України, то даний акт не носить нормативного характеру і призначений лише для відомчого використання.
У пункті 1 листа Міністерства юстиції України №758-0-2-08-19 від 26.12.2008 року «Щодо практики застосування норм права у випадку колізії» визначено, що у разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. Така неузгодженість може виникнути внаслідок того, що прийняття нової норми не завжди супроводжується скасуванням «застарілих» норм з одного й того ж питання.
Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів затверджений Наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук 27.01.2006 року №18/15/21/11, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 квітня 2006 року за №388/12262 (далі - Порядок нормативної грошової оцінки земель).
Отже, оскільки Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів затверджений Наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук 27.01.2006 № 18/15/21/11, а Український класифікатор цільового використання землі, затверджений листом Держкомзему України від 24.04.1998 року №14-1-7/1205, то в даному випадку Український класифікатор цільового використання землі не підлягає застосуванню, оскільки не є нормативно-правовим актом.
Відповідно до пункту 3.3 Порядку нормативної грошової оцінки земель, нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів визначається за формулою
В х Нп
Цн = -------------- х Кф х Км,
Нк
де Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях);
В - витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях);
Нп - норма прибутку (6%);
Нк - норма капіталізації (3%);
Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо);
Км - коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки.
Згідно пункту 3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель, визначено, що коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.
У своїх обґрунтуваннях до позовних вимог позивач посилається на відмову відповідача застосувати до земельних ділянок кадастрові номери 1210100000:03:080:0184 та 1210100000:03:080:0185, коефіцієнт функціонального використання у розмірі 0,5 (землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво).
Так у таблиці 1.1 «Коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф)», що є додатком 1 до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку нормативної грошової оцінки земель та визначає коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки. При цьому, критерієм поділу визначено склад категорії земель (код розділу - за КВЕД), встановлено наступне:
категорія земель за функцією використання - інші землі;
код розділу КВЕД - не визначений;
склад категорії земель - землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво;
значення коефіцієнта КФ - 0,5.
Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів №548 від 23.07.2010 року, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 року за №1011/18306 було затверджено Класифікацію видів цільового призначення земель (далі по тексту - Класифікація видів цільового призначення земель).
Зі змісту розділу ІІ Класифікації видів цільового призначення земель судом встановлено, що землі громадської забудови (землі, які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (готелів, офісних будівель, торговельних будівель, для публічних виступів, для музеїв та бібліотек, для навчальних та дослідних закладів, для лікарень та оздоровчих закладів), інших об'єктів загального користування) за кодом КВЦПЗ належать до розділу секції В 03.
ТОВ «Вітрікс» складено Декларацію про початок виконання будівельних робіт за адресою просп. Героїв, 1А, вид будівництва - реконструкція, яка зареєстрована 22.02.2016 року за №ДП 082160531531.
Пунктами 3.10, 3.11 розділу 3 ДБН А.2.2-3-2012 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» визначено, що реконструкція - це перебудова введених в експлуатацію в установленому порядку об'єктів будівництва, яка передбачає удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміну основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри тощо).
Реконструкція передбачає збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності).
Отже, з огляду на те, що реконструкція передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності), а коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності, то під час реконструкції об'єкта, який розташований на землях громадської забудови, Порядком нормативної грошової оцінки земель, передбачено зменшення Кф до 0,5, не залежно від коду розділу КВЕД, який відкритий у орендаря земельної ділянки, оскільки зменшується або унеможливлюється отримання прибутку від економічної діяльності на об'єкті.
Дана позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 09.07.2013 року по справі №К/800/22944/13.
Як визначено у пункті 13 договору оренди землі, розмір орендної плати підлягає перегляду щорічно тощо. При перегляді орендної плати аналізу підлягають: нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням щорічного коефіцієнта індексації, цільове призначення та функціональне використання земельної ділянки.
З огляду на те, що у сторін виникли суперечки з приводу розмежування змісту понять «цільове призначення», «цільове використання» та «категорія земель», суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Категорія земель - це частина земельного фонду України, яка характеризується основним цільовим призначенням та особливостями правового режиму.
Поділ земельного фонду країни на категорії передбачено Земельним кодексом України, їх вичерпний перелік містить стаття 19 Земельного кодексу України.
Суд вважає за необхідне наголосити, що згідно до частини 1 статті 20 Земельного кодексу України, віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.
Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення.
Частиною 2 статті 20 Земельного кодексу України визначено, що зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу цих ділянок у власність або надання у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
Кожна з категорій земель становить узагальнене, або основне, цільове призначення земельних ділянок. З цього випливає, що зміна цільового призначення та відповідно зміна категорії земельної ділянки потрібна, тільки коли має місце зміна способу використання земельної ділянки тобто - використання за іншим призначенням.
Отже, види цільового використання земельних ділянок, які передаються у власність або користування повинні узгоджуватись з цільовим призначенням (тобто категоріями за цільовим призначенням) даних земельних ділянок, що затверджується відповідними рішеннями уповноваженого суб'єкта владних повноважень, а використання земельних ділянок не за цільовим призначенням не допускається.
Цільове призначення земельної ділянки - використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку (стаття 1 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 №858-IV).
Поділ земельного фонду країни на категорії передбачено Земельним кодексом України, їх вичерпний перелік містить стаття 19 Земельного кодексу України. Кожна з категорій земель становить узагальнене, або основне, цільове призначення земельних ділянок. З цього випливає, що зміна цільового призначення та відповідно зміна категорії земельної ділянки потрібна, тільки коли має місце зміна способу використання земельної ділянки тобто - використання за іншим призначенням.
У відповідності до частини 1 статті 206 Земельного кодексу України, використання землі в Україні є платним.
Згідно до статті 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Відповідно до пункту 274.1 статті 274 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Тобто, розмір орендної плати, яку позивач повинен сплачувати за вищезазначеним договором безпосередньо залежить від грошової оцінки земельної ділянки.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про визнання неправомірними дій відповідача з приводу відмови щодо перегляду коефіцієнту функціонального використання у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки для розрахунку плати за землю за 2016 рік, та зобов'язання відповідача зробити відповідний перерахунок до земель, що знаходяться за адресою проспект Героїв, 1-А, м. Дніпропетровськ, площею 1,4990 га та 0,0955 га, використовуючи при її розрахунку коефіцієнт функціонального використання у розмірі 0,5 (землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво).
Згідно із статтею 19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оскільки, позивачем доведено обґрунтованість позовних вимог належними та достатніми доказами, суд вважає за необхідне адміністративний позов ТОВ «Віктрікс» задовольнити.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Віктрікс» до Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області, третя особа Виконавчий комітет Дніпропетровської міської ради, про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати неправомірними дії Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області щодо відмови в перегляді коефіцієнту функціонального використання у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки для розрахунку плати за землю за 2016 рік із застосуванням до земельних ділянок площею 1,4990 га та 0,0955 га (кадастровий номер 1210100000:03:080:0184 та 1210100000:03:080:0185 відповідно) по просп. Героїв 1-А у місті Дніпропетровську коефіцієнту функціонального використання у розмірі 0,5 (землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво).
Зобов'язати Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області зробити перерахунок нормативної грошової оцінки та надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Віктрікс» витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, що знаходяться за адресою: м. Дніпропетровськ, просп. Героїв, 1-А площею 1,4990 га (кадастровий номер 1210100000:03:080:0184) та 0,0955 га (кадастровий номер 1210100000:03:080:0185) за 2016 рік, використавши коефіцієнт функціонального використання - 0,5 (землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво).
Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 25 квітня 2016 року.
Суддя І.О. Верба