ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
25 квітня 2016 р. справа № 804/2257/16 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшко О.Б., перевіривши матеріали позовної заяви Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська до Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Голови Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
Квартирно-експлуатаційний відділ м. Дніпропетровська звернувся до суду з позовом до Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Голови Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Голови Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області;
- зобов'язати Черкаську селищну раду Новомосковського району Дніпропетровської області розглянути звернення КЕВ м. Дніпропетровська щодо коригування тарифів на послуги водовідведення від 26.06.2015 р. № 2787, № 2788, № 2789 з прийняттям відповідного рішення.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. Справа адміністративної юрисдикції, як визначено пунктом 1 частини 1 статті 3 цього ж Кодексу - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Зважаючи на відсутність у діючому законодавстві поняття публічно-правового спору, його наявність визначається виходячи з критеріїв суб'єктного складу правовідносин, становища суб'єктів у правовідносинах, методу регулювання правовідносин та характеру домінуючого інтересу у правовідносинах. Так, обов'язковими ознаками наявності публічно-правового спору між учасниками певних правовідносин є підпорядкування одного учасника іншому та імперативний метод регулювання цих правовідносин.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, яка визначає предметну підсудність адміністративних справ, місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Селищні ради, як визначено у частині 1 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно з положеннями п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Оскільки позовні вимоги Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська пред'явлені до Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Голови Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, то даний позов не підсудний Дніпропетровському окружному адміністративному суду і підлягає поверненню позивачу для подачі до відповідного місцевого загального суду, як адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 18, п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в:
Позовну заяву Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська до Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Голови Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії - повернути позивачу.
Копію ухвали разом з позовною заявою та доданими матеріалами надіслати Квартирно-експлуатаційному відділу м. Дніпропетровська.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.Б. Ляшко