ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
25 квітня 2016 р. справа № 804/2257/16 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшко О.Б., перевіривши матеріали позовної заяви Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська до Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Голови Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
Квартирно-експлуатаційний відділ м. Дніпропетровська звернувся до суду з позовом до Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Голови Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Голови Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області;
- зобов'язати Черкаську селищну раду Новомосковського району Дніпропетровської області розглянути звернення КЕВ м. Дніпропетровська щодо коригування тарифів на послуги водовідведення від 26.06.2015 р. № 2787, № 2788, № 2789 з прийняттям відповідного рішення.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. Справа адміністративної юрисдикції, як визначено пунктом 1 частини 1 статті 3 цього ж Кодексу - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Зважаючи на відсутність у діючому законодавстві поняття публічно-правового спору, його наявність визначається виходячи з критеріїв суб'єктного складу правовідносин, становища суб'єктів у правовідносинах, методу регулювання правовідносин та характеру домінуючого інтересу у правовідносинах. Так, обов'язковими ознаками наявності публічно-правового спору між учасниками певних правовідносин є підпорядкування одного учасника іншому та імперативний метод регулювання цих правовідносин.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, яка визначає предметну підсудність адміністративних справ, місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Селищні ради, як визначено у частині 1 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно з положеннями п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Оскільки позовні вимоги Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська пред'явлені до Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Голови Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, то даний позов не підсудний Дніпропетровському окружному адміністративному суду і підлягає поверненню позивачу для подачі до відповідного місцевого загального суду, як адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 18, п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в:
Позовну заяву Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська до Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Голови Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії - повернути позивачу.
Копію ухвали разом з позовною заявою та доданими матеріалами надіслати Квартирно-експлуатаційному відділу м. Дніпропетровська.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.Б. Ляшко
The court decision No. 57427550, Dnipropetrovsk District Administrative Court was adopted on 25.04.2016. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find key information conveniently.
This decision relates to case No. 804/2257/16. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: