Постанова № 57372001, 26.04.2016, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2016
Номер справи
812/38/16
Номер документу
57372001
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Чиркін С.М

Суддя-доповідач - Компанієць І.Д.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2016 року справа №812/38/16

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача Компанієць І.Д., суддів Ляшенка Д.В., Ястребової Л.В.,

секретар судового засідання Корадо А.А.,

за участю представника позивача Лободи В.О.

представника відповідача Якутко Л.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об'єднання «Клівер» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 10 березня 2016 року по справі №812/38/16 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об'єднання «Клівер» до Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області про скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, з урахуванням уточнених позовних вимог (а.с.194-199) просив скасувати рішення від 20.08.2015 року № 113 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість TOB «НВО «Клівер», зобов'язати державний орган відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість дані щодо платника податку на додану вартість - TOB «НВО «Клівер» шляхом внесення запису про відміну анулювання реєстрації.

В обгрунтування позову зазначив, що дійсно не подавав декларацію з ПДВ до податкового органу протягом 12 місяців в період з серпня 2014 року по серпень 2015 року в зв'язку із знаходженням підприємства та території, на якій органи української влади тимчасово не діють. Форс-мажорні обставини засвідчені сертифікатом Торгово-промислової палати України від 23.09.2015 року щодо обов'язку платника податків, а саме - подання декларації з ПДВ у період з липня по грудень 2014 року та з січня по липень 2015 року

Посилався на п. 2 Порядку подання фінансової звітності, затверджений постановою КМУ №419 від 28.02.2000 року, а також п.8 Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженого постановою КМУ №1245 від 27.12.2010 року № 1245.

Оскільки позивач знаходиться в м. Красний Луч, яке тимчасово не контролюється українською владою, та відноситься до територією проведення АТО, тому на TOB «НВО «Клівер» розповсюджується дія Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», а також усіх законодавчих актів прийнятих у зв'язку з проведенням АТО.

Крім цього, відповідач не дотримався форми та підстав прийняття спірного рішення.

Причиною неподання підприємством звітності засобами електронного документообігу є те, що дані звітів, створені в умовах обмеженого доступу до інформації будуть містити свідомо не достовірну інформацію.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10.03.2016 року в задоволенні позову відмовлено у повному обсязі.

Не погодившись з судовим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати постанову, прийняти нову, якою задовольнити позов.

В обґрунтування зазначив, що суд не врахував положення законів та нормативно-правових актів, які звільняють суб'єктів господарювання, зареєстрованих в зоні проведення АТО, від відповідальності за неподання податкових декларацій з ПДВ протягом 12 податкових місяців.

Позивач не звертався до податкового органу з заявою про продовження граничних термінів подання податкової звітності, оскільки обставини непереборної сили тривають і на теперішній час, а за приписами нормативно-правових актів, платник податків може подати таку заяву протягом 30 календарних днів, наступним за днем закінчення таких обставин.

Форс-мажорні обставини підтверджуються Сертифікатом Торгово-промислової палати України, який спростовує висновок суду першої інстанції про наявність технічної можливості у позивача подавати податкову звітність в електронному вигляді. Крім цього, платникам податків забороняється формувати показники податкової звітності на підставі даних, не підтверджених документами первинного обліку.

Якщо Законом платники податку звільняються від відповідальності за порушення строків поданні фінансової звітності, то з урахуванням приписів п.1 ст.44 ПК України, вони звільняються і від відповідальності за порушення строків податкової звітності.

Також спірне рішення є недійсним, оскільки його оформлення суперечить Положенню про реєстрацію платників ПДВ.

Крім цього, суд не звернув уваги, що у період з серпня 2014 року по листопад 2014 року податковий орган знаходився у простої, тобто не працював, тому фактично звітність не подавалася 8, а не 12 місяців.

Колегія суддів заслухала доповідь судді-доповідача, пояснення учасників судового процесу, перевірила матеріали справи, вивчила доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

ТОВ «НВО «Клівер» зареєстровано як юридична особа (а.с. 26-60), має свідоцтво платника податку на додану вартість № 100083197 від 14.12.2007 року (а.с.61).

Позивач має адресу місцезнаходження: пл. Трофімова, буд. 1, кабінет 305 А, м. Красний Луч, Луганська область, 94518 (а.с. 57-60, 66).

Остання декларація, яка сформована підприємством за червень 2014 року.

Відповідно до наказу №27у від 07.07.2014 року, підписаного директором ТОВ «НВО «Клівер» Тисвенко Д.Ю., тимчасово зупинена діяльність підприємства в зв'язку з відсутністю можливості здійснювати господарську діяльність підприємства в умовах проведення антитерористичної операції до стабілізації ситуації відповідно до Указу Президента України №405/2014 від 14.04.2014 року «О рішенні Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 року «Про невідкладні заходи подолання терористичної небезпеки та забезпечення територіальної цілісності України (а.с.9)

20.08.2015 року податковим органом прийнято рішення №113 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість TOB «НВО «Клівер» на підставі не подання ним протягом 12 звітних податкових місяців декларації з податку на додану вартість до податкового органу (а.с. 11).

Підставою прийняття рішення є наявна у відповідача інформація, у тому числі викладена в довідці від 20.08.2015 року № 131, реєстрі податкових накладних, та інформація щодо податкової звітності (а.с. 95-98).

Період, протягом якого не подавалися декларації з податку на додану вартість - з 20.08.2014 по 20.07.2015 (а.с. 11).

Спірне рішення оскаржено в адміністративному порядку до ГУ ДФС в Луганській області та ДФС України та залишено без змін (а.с. 12-25).

Згідно наказу Державної фіскальної служби України №32 від 07.08.2014 року «Про роботу територіальних органів» в зв'язку з проведенням антитерористичної операції на території Луганської області з метою збереження життя і здоров»я працівників територіальних органів Міндоходів, був встановлений простій у роботі територіальних органів Міндоходів, в тому числі ДПІ у м. Красному Лучі ГУ Міндоходів у Луганській області (а.с.147)

Наказом ДФС України №256 від 07.11.2014 року «Про переміщення та закінчення простою» наказано вважати закінченим простій в роботі територіальних органів Міністерства доходів і зборів України та Державної фіскальної служби та визнати такими, що втратили чинність, зокрема наказ ДФС України №32 від 07.08.2014 року. (а.с.99-100)

Також судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що ДПІ у м. Красному Лучі Міндоходів у Луганській області та «TOB «Клівер» укладено договір від 10.12.2013 року № 101220131 про визнання електронних документів, а саме податкової звітності, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних з податку на додану вартість та інших звітних податкових документів, поданих Платником податків в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях, як оригіналу (а.с. 108-110).

За даними інформаційної системи «Архів податкової звітності» за договором від 10.12.2013 року № 101220131 електронні ключі діють з 15.11.2013 року до 14.11.2015 року. Електронні ключі надаються ОСОБА_6 договір від 10.12.2013року №101220131, прийнятий 10.12.2013 року, опрацьований 10.12.2013 року (а.с. 179-180).

ДПІ у м. Красному Лучі Міндоходів у Луганській області та «TOB «Клівер» укладено новий договір від 16.07.2015 року № 9082041352 про визнання електронних документів, а саме податкової звітності, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних з податку на додану вартість та інших звітних податкових документів, поданих Платником податків в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях, як оригіналу (а.с. 150-151).

За даними інформаційної системи «Архів податкової звітності» за договором від 16.07.2015 року № 9082041352 електронні ключі діють з 14.05.2014 року до 14.11.2015 року. Електронні ключі надаються ОСОБА_7 договір від 16.07.2015 року № 9082041352, прийнятий 16.07.2015 року, опрацьований 22.07.2015 року (а.с. 183-184)

Протягом періоду листопад 2014 року- липень 2015 року позивачем в електронному вигляді подавались податкові накладні (а.с. 186-190).

Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позову, послався на приписи пп. «г» п.184.1 ст.184 ПК України, яка є імперативною нормою та визначає обов'язок податкового органу анулювати реєстрацію платника податку в разі неподання ним протягом 12 послідовних податкових місяців декларації з ПДВ. Також суд с посиланням на витяг з Реєстру податкових накладних, зазначив, що позивач мав технічну можливість подавати податкову звітність в електронному вигляді, а отриманий підприємством сертифікат Торгово-промислової палати України податковому органу не надавався та і отриман він після прийняття відповідачем рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ.

Проте суд апеляційної інстанції не погоджуються з такими висновками з наступних підстав.

Згідно п.46.1. ст.46 ПК України податкова декларація - документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до п.49.1 ст.49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно з п.203.1 ст.203 ПК України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п.п. «г» п.184.1 ст.184 ПК України, реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.

Тобто, граничним терміном зі спливом якого до платника податку може застосовуватися анулювання реєстрації як платника ПДВ є 12 послідовних податкових місяців протягом яких не подається податкова звітність.

Але, як вбачається з матеріалів справи, податковий орган не працював з 08.07.2014 року по 07.11.2014 року, тому позивач не мав можливості за будь-яких умов подавати декларацію з ПДВ до податкового органу за липень-вересень 2014 року.

На підставі п.109.1 ст.109 ПК України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

При таких обставинах, колегія суддів приходить до висновку, що ТОВ «НВО «Клівер» не виконало вимог ПК України щодо подання декларації з податку на додану вартість за липень-вересень 2014 року внаслідок припинення діяльності податкового органу в цей період.

Проте, ДПІ у м. Красному Лучі Міндоходів у Луганській області прийняла рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за не подання декларації з податку на додану вартість протягом 12 звітних місяців без врахування тих місяців, протягом яких платник податків не міг здавати податкову звітність внаслідок відсутності податкового органу, до якого така звітність подається відповідно вимог ПК України.

Судова колегія не приймає доводи податкового органу, що позивач мав технічну можливість подати декларації в електронній формі, оскільки отримав електронні ключі та вносив податкові накладні в електронному вигляді з наступних підстав.

Сертифікатом №5137 Торгово-промислової палати України від 23.09.2015 року засвідчено для ТОВ «НВО «Клівер» настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) щодо обов'язку платника податку - подання податкової декларації з ПДВ з липня по грудень 2014 року та з січня по липень 2015 року у граничний строк до 20 числа кожного місяця за попередній місяць з 07 липня 2014 року. (а.с.10)

На підставі ст..9 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Відповідно до п.п. 44.1 та п. 44.2 ст. 44 Податкового кодексу України, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Оскільки підприємство знаходиться на території, яка тимчасово не контролюється українською владою, сертифікатом засвідчено настання для позивача обставин непереборної сили щодо обов'язку подання податкової декларації з ПДВ, тому подання такої декларації без підтвердження первинними документами є порушенням обов'язку платника податків формувати показники податкової звітності тільки на підставі даних, які підтверджені первинними документами.

Крім цього, абзацем 1 статті 1 ЗУ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» встановлено, що періодом проведення антитерористичної операції є час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Відповідно до абз.2 ч.1 ст.14 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» у рамках здійснення заходів, передбачених Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, на період її проведення звільняються від відповідальності за недотримання строків, передбачених для подання фінансової звітності.

Тобто, час застосування зазначених положень триває з 14 квітня 2014 року.

На підставі абз.2 ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Розпорядженням Кабінету Міністрів від 2 грудня 2015 № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України», встановлено, що м. Красний Луч, тобто місце реєстрації ТОВ «НВО «Клівер», включений до населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.

Частиною 5 перехідних положень Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» встановлено, що Кабінет Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону (розпорядження було опубліковано в газеті Голос України від 14.10.2014 № 197) повинен затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення.

Зазначені положення Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» та розпорядження КМУ від 2 грудня 2015 № 1275-р свідчать, що звільнення від відповідальності за недотримання строків, передбачених для подання фінансової звітності передбачених ст.14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» триває з 14 квітня 2014 року.

При таких обставинах, за наявності умов визначених Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», оскільки платник податків звільняється від відповідальності за порушення строків подання фінансової звітності, то з урахуванням вимог п.1 ст.44 ПК України він звільняється і від відповідальності за порушення строків податкової звітності.

Крім цього, на підставі ст..10 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Як вже зазначалося, сертифікатом №5137 Торгово-промислової палати України від 23.09.2015 року засвідчено для ТОВ «НВО «Клівер» настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), які діють з 07 липня 2014 року.

Також слід зазначити, що КМУ України у період з 05.11.2014 року (05.11.2014 року було прийнято розпорядження КМУ № 1079-р «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053») по 02 грудня 2015 року фактично не приймав перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, хоча відповідно вимог Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» такий перелік повинен був прийнятий протягом 10 днів після опублікування зазначеного Закону.

Колегія суддів вважає, що з урахуванням того, що ТОВ «НВО «Клівер» зареєстровано у м. Красний Луч, яке включено до населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, відповідно вимог Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», ПК України, позивач у період з 07 липня 2014 по теперішній час (як зазначено у сертифікаті ТПП), має певні підстави для звільнення від відповідальності за порушення строків подання податкової звітності та при таких обставинах рішення відповідача є таким, що порушує права платника податків.

При цьому не має значення, коли (до прийняття податковим рішення про анулювання реєстрації чи після) позивачем отримано сертифікат ТПП, оскільки цим сертифікатом засвідчено настання обставин непереборної сили за певний період та за невиконання певних обов'язків платника податку.

Також судова колегія не приймає доводи відповідача, що позивач не звертався до правоохоронних органів з заявою про захоплення виробничих приміщень, знищення бухгалтерської документації, та наголошує, що позивач зареєстрований в населеному пункті, на території якого здійснюється АТО, тимчасово не здійснюють свої повноваження органи влади України, як наслідок, не працюють правоохоронні органи, до яких можливо звернутися для реєстрації вчиненого злочину та проведення невідкладних слідчих дій.

Що стосується доводів податкового органу, що позивач не звертався з заявою про продовження граничних строків подання звітності, судова колегія зазначає наступне.

На підставі пп.102.6.4 п.102.6 ст.102 ПК України граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків мав обмежену свободу пересування у зв'язку з ув'язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально.

Порядок застосування норм пп.102.6-102.7 ст.102 ПК України затверджено наказом Державної податкової адміністрації №1044 від 24.12.2010 року (далі Порядок).

На підставі п.5.4 Порядку відсутність можливості платника податку подати у граничний строк податкові декларації тощо може бути пов'язана з обмеженою свободою пересування у зв'язку з ув'язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально. У цьому разі документальним підтвердженням є, зокрема, підтвердження Торгово-промислової палати України про настання обставин непереборної сили на території України.

Згідно з п.8 Порядку платник податку може звернутися до податкового органу з письмовою заявою про продовження граничних строків.

Заява подається платником податків протягом тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення обставин, визначених цим Порядком, у довільній формі із стислим та чітким обґрунтуванням підстав для продовження граничних строків з посиланням на документальне підтвердження викладених фактів.

Проте, обставини непереборної сили відносно позивача відповідно до Сертифікату ТПП, до теперішнього часу (проведення АТО) діють та не закінчилися, тому позивач не порушив норми Порядку стосовно строку звернення з заявою про продовження граничних строків подання звітності.

На підставі викладеного, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що рішення ДПІ у м. Красному Лучі ГУ ДФС у Луганській області №113 від 20.08.2015 року, яким анульована реєстрація платника податку на додану вартість ТОВ «НВО «Клівер» є протиправним та таким, що порушує права позивача, які підлягають відновленню шляхом скасування зазначеного рішення та зобов'язання відповідача відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість дані про платника податку на додану вартість - TOB «НВО «Клівер».

Відповідно до п.1 ч.1 ст.202 КАС України підставами для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є неповне з»ясування обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Судова колегія вважає, що суд першої інстанції неповно з»ясував обставини справи, що мають значення для справи, порушив норми матеріального та процесуального права, що обумовлює задоволення апеляційної скарги, скасування постанови суду першої інстанції, прийняття постанови про задоволення позову.

Згідно з ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі.

З огляду за зазначене, витрати позивача по сплаті судового збору в сумі 2893,80 грн (а.с.1,235,248) підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області.

Керуючись статтями 24, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об'єднання «Клівер» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 10 березня 2016 року по справі №812/38/16 - задовольнити.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 10 березня 2016 року по справі №812/38/16 - скасувати.

Прийняти нову постанову.

Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об'єднання «Клівер» до Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області про скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Скасувати рішення №113 від 20.082015 року, прийняте Державною податковою інспекцією у м. Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об'єднання «Клівер».

Зобов'язати Державну податкову інспекцію у м. Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість дані щодо платника податку на додану вартість - товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об'єднання «Клівер».

Стягнути з Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об'єднання «Клівер» (код ЄДРПОУ 35368073, площа Трофімова, 1г, м. Красний Луч, Луганська область, 94518) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області ( код ЄДРПОУ 39890096, вул. Енергетиків, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93400) судовий збір в розмірі 2893 (дві тисячі вісімсот дев'яносто три) гривні 80 копійок.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі.

У повному обсязі постанова складена 26 квітня 2016 року.

Суддя-доповідач І.Д. Компанієць

Судді Д.В. Ляшенко

Л.В. Ястребова