Ухвала суду № 57371265, 29.03.2016, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2016
Номер справи
804/14199/15
Номер документу
57371265
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

29 березня 2016 рокусправа № 804/14199/15 Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Добродняк І.Ю

суддів: Бишевської Н.А. Семененка Я.В.

за участю секретаря судового засідання: Кязимова Д.В.

за участю представників:

позивача: - не з'явився

відповідача: - Гончаренко Т.О. дов від 12.02.2016

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську

апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Ренес-ВВ»

на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2015 року

у справі № 804/14199/15

за позовом Державної фіскальної служби України

до товариства з обмеженою відповідальністю «Ренес-ВВ»

про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 17000,00,-

ВСТАНОВИВ:

Державна фіскальна служба України звернулась до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Ренес-ВВ», в якому просила стягнути з відповідача за рішенням ДФС України від 25.06.2015 №000372 фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 17000,00грн.

Позовні вимоги обґрунтовані виявленим в установленому порядку порушенням відповідачем ч.3 ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: підприємством несвоєчасно подано звіт формою 1-ОА «Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв» за лютий 2015 року, що стало підставою для притягнення підприємства до відповідальності рішенням ДФС України від 25.06.2015 №000372 у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 грн. У встановлений строк відповідачем рішення не виконано, сума штрафу не сплачена.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.11.2015 адміністративний позов задоволено.

Постанову суду мотивовано тим, що штраф в розмірі 17000,00 грн. до відповідача застосований відповідно до норм чинного законодавства, прийняте позивачем рішення від 25.06.2015 №000372 про застосування фінансових санкцій отримано відповідачем 07.07.2015, на час розгляду справи доказів оскарження вказаного рішення, а також сплати фінансової санкції у відповідачем не подано, доводи позивача не спростовані.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі. Відповідач зазначає, що позивач невірно застосовує строки подання Звіту, вважаючи датою подання Звіту до ДФС поштовим листом - дату надходження до органу ДФС, що є невірним, так як не знаходить жодного підтвердження ні в одному законодавчому акті. Фактично на виконання вимог ч.3 ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» відповідач подав Звіт про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за відповідною формою на адресу Департаменту САТ ДПА України в Дніпропетровській області з відділення УДППЗ «Укрпошта» №69 м. Кривий Ріг 08.03.2015. Зазначений звіт вручено позивачеві 13.03.2015, внаслідок чого висновки ДФС України стосовно несвоєчасного подання ТОВ «Ренес-ВВ» звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за лютий 2015 року є помилковими, винесене рішення від 25.06.2015 в свою чергу є незаконним.

В судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи, викладені в апеляційній скарзі.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання позивач повідомлений судом належним чином.

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги, внаслідок наступного.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, позивачем - Державною фіскальною службою України прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 25.06.2015 № 00372, яким на підставі висновку від 30.03.2015 № 2151/8/04-36-21-02-19 відповідно до абз.18 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 за №481/95-ВР до відповідача - ТОВ «Ренес-ВВ» застосовано штрафну санкцію в розмірі 170000,00 грн.

Копія означеного рішення отримана відповідачем 07.07.2015 (а.с.9).

Згідно висновку від 30.03.2015 № 2151/8/04-36-21-02-19 Головного управляння ДФС України у Дніпропетровській області управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області встановлено, що ТОВ «Ренес-ВВ» порушено вимоги ч.3 ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 за №481/95-ВР, а саме: несвоєчасно подано звіт за формою 1-ОА «Про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв» за лютий 2015 року (фактично отримано 13.03.2015).

Стосовно виявленого факту порушення позивачем зазначено, матеріалами справи не спростовано, що означений звіт направлений контролюючому органу поштовим зв'язком (зданий на пошту) 08.03.2015, у зв'язку з чим відповідач вважає, що ним не було порушено строки подання відповідної звітності, отже відсутні підстави для сплати штрафу.

З огляду на фактичні обставини справи, норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, апеляційний суд погоджується з судом першої інстанції про обґрунтованість позову.

Відповідач - ТОВ «Ренес-ВВ» здійснює діяльність з торгівлі алкогольними напоями, в установленому порядку відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995 отримав ліцензію № 005387 строком дії з 23.11.2012 по 23.11.2017.

Частиною 3 статті 16 Закону № 481/95-ВР від 19.12.1995 встановлено, що суб'єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

Наказом Державної податкової адміністрації України № 449 від 13.10.2005 затверджено форми звітів щодо обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення, зокрема, затверджено, форму звіту N 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв». Встановлено, що звітність форми № 2-РС подається суб'єктами господарювання усіх форм власності, які виробляють та реалізують алкогольні напої, до органу державної податкової служби місцем реєстрації до 10 числа місяця, що настає за звітним.

Відповідно до затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України № 449 від 13.10.2005 Інструкції щодо заповнення форми звіту N 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв подають суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, які виробляють алкогольні напої. Інформація подається за видами алкогольних напоїв, перелік яких зазначено в додатку до ліцензії.

За визначенням в п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Пунктом 49.5 статті 49 Податкового кодексу України у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею, а при поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Інші правила норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, не містять.

Отже, враховуючи, що Звіт за лютий 2015 року зданий відповідачем на пошту 08.03.2015, отриманий контролюючим органом 13.03.2015, твердження відповідача про дотримання ним законодавчо встановлених строків подання звітності до контролюючого органу є помилковим, таким, що не відповідає наведеним вище правовим нормам в їх сукупності.

Відповідно до абз.18 ч.2 ст.17 Закону № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 17000 гривень.

Контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України (ч.1 ст.16 Закону № 481/95-ВР).

Відповідно до ч.ч.4, 5 ст.17 Закону № 481/95-ВР рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами доходів і зборів та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.

У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

За правилами, встановленими п.10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 790 від 02.06.2003, у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Виходячи з вищенаведеного, апеляційний суд вважає, що застосовуючи до відповідача штрафні санкції в сумі 17000,00 грн. рішенням від 25.06.2015, позивач діяв в межах наданих йому повноважень, відповідно до закону та обґрунтовано, тому означене рішення підлягає виконанню.

Приймаючи до уваги, що в законодавчо встановлений строк відповідач суму штрафу 17000,00 грн. не сплатив, також сума штрафу не сплачена на час вирішення спору у суді, апеляційний суд дійшов висновку про обґрунтованість позову.

Суд першої інстанції під час розгляду даної справи повно дослідив обставини, які мають значення для справи, ухвалив законне та обґрунтоване рішення.

Передбачені ст..202 КАС України підстави для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення відсутні.

Керуючись ст.ст.198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Ренес-ВВ» залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2015 року у справі № 804/14199/15 залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку, встановленому ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий: І.Ю. Добродняк

Суддя: Н.А. Бишевська

Суддя: Я.В. Семененко