Постанова № 57343942, 21.04.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.04.2016
Номер справи
826/1204/16
Номер документу
57343942
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

21 квітня 2016 року 08:00 № 826/1204/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кобилянського К.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Джі Ай Ті Дістріб'юшн»до Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління ДФС у м. Києвіпро визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» (надалі - позивач або ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн») звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління ДФС у м. Києві (надалі - відповідач або ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві), у якій просить суд:

- визнати протиправними дії ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві щодо відмови поновити/збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» має право зареєструвати податкові накладні у сумі 483 014,79 грн.;

- зобов'язати ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві поновити/збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» має право зареєструвати податкові накладні у сумі 483 014,79 грн., та відповідного відображення вказаної суми у системі електронного адміністрування ПДВ.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у зв'язку з помилковим анулюванням ДПІ 07.09.2015 реєстрації ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» як платника податку на додану вартість, товариству в подальшому було незаконно відмовлено у поновленні (збільшенні) у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» має право зареєструвати податкові накладні у сумі 483 014,79 грн., що виписані за період з 26.08.2015 по 07.09.2015.

У судовому засіданні у справі представники позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, посилаючись на доводи викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, та попередньо подав до канцелярії суду заперечення проти позову і клопотання про розгляд справи за відсутності представника податкової інспекції.

30.03.2016 у зв'язку з неявкою представника відповідача в судове засідання суд, керуючись ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглядати справу у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, заслухавши думки представників позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Як вбачається з наявних матеріалів справи, 07.09.2015 ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві прийняла рішення за № 171 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн», податковий номер 39602320 (вих. № 8566/10/26-52-11-01-43 від 09.09.2015). Зі змісту цього Рішення (а.с. 87 - 88) вбачається, що контролюючий орган у зв'язку з надходженням до податкової інспекції відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про внесення інформації щодо відсутності підтвердження відомостей про юридичну особу ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» (номер запису 10661440008011416, дата запису - 07.09.2015), та відповідно до норми пп. «ж» п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України, прийняв рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість названого товариства (індивідуальний податковий номер 396023226529, дата реєстрації 01.03.2015). Дане Рішення від 07.09.2015 № 171 було отримано товариством, що не заперечувалося представниками позивача.

За результатами анулювання реєстрації платника ПДВ - позивача залишок коштів на його рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних) у сумі 498 892,59 грн. була списана та перерахована до бюджету, рахунок закрито (що засвідчується даними витягів з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних, № 09300792 станом на 09.09.2015 і № 18300814 станом на 18.09.2015 (а.с. 11 - 12), та зазначено в тексті заперечень відповідача).

Згідно тексту заяви позивача від 23.12.2015 № 0212 (а.с. 3 - 3а) списана контролюючим органом сума коштів попередньо сформована товариством за рахунок внесення ним безготівкових коштів на спеціальний рахунок та отримання в серпні-вересні 2015 року податкових накладних від постачальників на загальну суму ПДВ 483 014,76 грн.

При цьому, починаючи з 1 жовтня 2015 року ДПІ за результатами розгляду реєстраційної заяви ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» форми № 1-ПДВ (вх. № 12507/10 від 10.09.2015) присвоїла товариству статус платника податку на додану вартість (індивідуальний податковий номер 396023226529), що засвідчується даними витягів з Реєстру платників податку на додану вартість за № 1526524501040 станом на 18.09.2015 і № 1526524501065 станом на 06.10.2015 (а.с. 9 - 10).

21.09.2015 ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» подало до ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві електронну податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2015 року (а.с. 13 - 20), у якій в рядку 17 (усього податкового кредиту) задекларувало показник в сумі 866 214 грн. До складу задекларованого податкового кредиту позивач відніс податкові накладні, виписані контрагентами-постачальниками у серпні 2015 року всього на загальну суму 4 331 069 грн., крім того ПДВ - 866 214 грн. Зазначена податкова декларація надійшла на адресу податкової інспекції 21.09.2015 о 18:16 та була прийнята і зареєстрована контролюючим органом за № 9195355199, що підтверджується квитанцією № 2 (а.с. 29).

20.10.2015 ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» подало до ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві електронну податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2015 року (а.с. 21 - 28), у якій в рядку 17 (усього податкового кредиту) задекларувало показник в сумі 293 710 грн. До складу задекларованого податкового кредиту позивач відніс податкові накладні, виписані контрагентами-постачальниками у вересні 2015 року всього на загальну суму 1 468 549 грн., крім того ПДВ - 293 710 грн. Ця податкова декларація надійшла на адресу податкової інспекції 20.10.2015 о 13:33 та була прийнята і зареєстрована контролюючим органом за № 9215418930, що підтверджується квитанцією № 2 (а.с. 30).

Копії зазначених електронних податкових накладних контрагентів-постачальників на загальну суму податку на додану вартість 483 014,76 грн. з квитанціями № 1 були додані позивачем до матеріалів позову (а.с. 32 - 71).

При спробі зареєструвати 07.10.2015 податкову накладну від 31.08.2015 № 49, виписану ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» на адресу покупця ПрАТ «Київстар», позивач отримав електронну квитанцію № 1 (а.с. 72) з відомостями про неприйняття документу з підстави порушення вимог п. 201.8 та п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: «продавець зареєстрований платником ПДВ з 01.10.2015, і не може подати податкову накладну, виписану 31.08.2015».

В грудні 2015 року ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» звернулося до ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві з заявою (вих. № 0212 від 23.12.2015) про збільшення у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суми, на яку товариство має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, на величину отриманих від постачальників у серпні-вересні 2015 року податкових накладних у розмірі 483 014,76 грн., та відповідне відображення такого збільшення у витягу з системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

У відповідь позивач отримав лист ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві від 04.01.2016 № 4/10/26-52-11-01 (а.с. 4), де відповідач процитував норму п. 200.8 ст. 200 Податкового кодексу України.

Не погоджуючись з такою відповіддю відповідача ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» звернулося із даним позовом до суду. На переконання позивача у відповідача не було правових підстав щодо прийняття рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, та відповідно для відмови у поновленні/збільшенні у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, на яку товариство має реєструвати податкові накладні на суму 483 014,79 грн., та відображення зазначеної суми у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Оцінивши за правилами ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким запроваджено нові правила функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість, тестовий режим якої розпочався в лютому 2015 року і тривав до 1 липня 2015 року (про що зазначено у п. 35 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України).

Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість визначено ст. 2001 розділу V цього Кодексу.

Зокрема, згідно п. 2001.1, п. 2001.2 ст. 2001 ПК України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку: суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних; суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України; суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість; суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних; інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу.

Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. Для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника.

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України, а саме - постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (надалі - Порядок № 569). Даний Порядок визначає механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - податок), особливості складення податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (далі - розрахунки коригування) у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків

У цьому Порядку терміни вживаються, зокрема, у такому значенні: «електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі - електронний рахунок) - це рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок. Для кожного платника податку Казначейством відкривається один електронний рахунок.

Електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку, який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника податку надсилає Казначейству. Датою початку здійснення платником податку операцій з використанням електронного рахунка є дата реєстрації його платником податку (для платників податку, зареєстрованих до 1 лютого 2015 р., - 1 лютого 2015 року)(п. 5 Порядку № 569).

Періодичність, структура та формат обміну інформацією і реєстрами платників податку, необхідними для функціонування системи електронного адміністрування податку, визначаються ДФС та Казначейством (п. 3 Порядку № 569).

У відповідності до норм п. 2001.4 ст. 2001 ПК України на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти: а) з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу; б) з власного поточного рахунку платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку; в) з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України..

В свою чергу нормами п. 2001.5 ст. 2001 цього Кодексу визначено, що з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку. При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у виданих податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у цьому звітному періоді.

Протягом дії системи електронного адміністрування податку на додану вартість у тестовому режимі платники податку самостійно зараховують на такі електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, відкритих у банківських установах, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з податку на додану вартість.

З 1 липня 2015 року на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховують також кошти у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 ПК України та надає право для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування.

Зокрема, платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (?Накл), обчислену за такою формулою: ?Накл = ?НаклОтр + ?Митн + ?ПопРах - ?НаклВид - ?Відшкод - ?Перевищ, де:

?НаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 цього Кодексу та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;

?Митн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України;

?ПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунка в системі електронного адміністрування податку платника - сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, відкритого для перерахування коштів на його спеціальний рахунок, відкритий в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;

?НаклВид - загальна сума податку за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;

?Відшкод - загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань, проведених за результатами перевірок;

?Перевищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Показники формули, визначеної цим пунктом, обраховуються з 1 липня 2015 року. Під час обрахунку показників ?НаклОтр та ?НаклВид також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям - платникам податку. Для обрахунку показників ?НаклОтр, ?НаклВид та ?Митн використовуються документи (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені починаючи з 1 липня 2015 року.

Під час обрахунку суми ?Накл також використовуються показники, визначені пунктом 34 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу.

Аналогічні положення наведені в п. 9 Порядку № 569.

Таким чином, наведеними нормами визначено, що для обрахунку суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних можуть використовуватись документи, перелік яких є чітко визначеним (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені починаючи з 1 липня 2015 року.

В силу положень п. 2001.7 ст. 2001 ПК України кошти, зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 2001.5 статті 2001 цього Кодексу та погашення податкового боргу з податку на додану вартість.

При цьому, показники формули суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, обліковуються в розрізі платників податку наростаючим підсумком: з 1 лютого 2015 року - для платників, що зареєстровані платниками податку до 1 лютого 2015 року; з дати реєстрації платником податку, зазначеної у реєстрі платників податку, - для платників, що зареєстровані платниками податку після 1 лютого 2015 року (п. 11 Порядку № 569).

У випадку анулювання реєстрації платника податку, положеннями п. 27 Порядку № 569 передбачено, що:

1) податкові зобов'язання визначаються на підставі податкової декларації з податку за підсумками останнього звітного (податкового) періоду, визначеного пунктом 184.6 статті 184 Податкового кодексу України (в свою чергу п. 184.6 ст. 184 цього Кодексу визначено, що у разі анулювання реєстрації особи як платника податку останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації"). Після анулювання такої реєстрації залишок коштів на електронному рахунку платника податку після розрахунків з бюджетом за результатами останнього звітного (податкового) періоду перераховується до бюджету;

2) якщо залишок коштів на електронному рахунку недостатній для сплати до бюджету

узгоджених податкових зобов'язань з податку на підставі поданих контролюючому органу податкових декларацій з податку, остаточний розрахунок з бюджетом таким платником здійснюється з власного поточного рахунка на електронний рахунок;

3) якщо залишок коштів на електронному рахунку після перерахування до бюджету перевищує суми узгоджених податкових зобов'язань з податку за підсумками останнього звітного (податкового) періоду, такі суми повертаються з бюджету в порядку, передбаченому статтею 43 Податкового кодексу України, за заявою платника податку.

Порядок визначення платником податків суми податкових зобов'язань за останній звітний податковий період у разі анулювання реєстрації такого платника податку на додану вартість врегульований нормами п. 184.7 ст. 184 ПК України. А саме якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов'язаний визначити податкові зобов'язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Також нормами п. 2001.8 ст. 2001 ПК України встановлено, що після анулювання реєстрації платника податку залишок коштів на його рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається. Перерахування коштів до бюджету здійснюється на підставі реєстру, який центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника і сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру такий орган перераховує суми податку до бюджету. Таким чином, наведеними нормами ПК України та положеннями Порядку № 569 чітко визначено, що у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість останній звітним періодом для такого платника податку для розрахунку з бюджетом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації. Наслідком анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є здійснення органом Казначейської служби перерахування залишку коштів на рахунку платника податку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість до бюджету на підставі поданого ДФС України реєстру, та закриття такого електронного рахунку.

При цьому, в подальшому у разі добровільної реєстрації особи як платника податку, показники формули суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, будуть обраховуватися наростаючим підсумком після відкриття такому платнику податку нового електронного рахунку та починаючи зі звітного (податкового) періоду з дати реєстрації особи платником податку (що відповідає змісту норм п. 183.9 ст. 183 ПК України).

Наявні матеріали справи свідчать, що з 07.09.2015 позивача позбавлено статусу платника податку на додану вартість на підставі рішення ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві від 07.09.2015 № 171 (реєстр. № 8566/10/26-52-11-01-43 від 09.09.2015), та відповідно останнім звітним (податковим) періодом для позивача був вересень 2015 року. Дане рішення відповідача позивачем в судовому порядку не оскаржувалось та станом на день розгляду справи є чинним.

01.10.2015 ТОВ «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» зареєстровано платником податку на додану вартість, що відповідає даті початку податкового періоду (календарного місяця) - жовтня 2015 року.

Таким чином, формування суми, на яку платник податку (позивач) має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, після реєстрації платником податку на додану вартість 01.10.2015, відбуватиметься за рахунок показників, задекларованих у звітному періоді 2015 року.

З урахуванням наведених вище норм матеріального права суд дійшов висновку, що правомірність позовних вимог позивача до відповідача, що стосуються поновлення/збільшення у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суми, на яку товариство має право зареєструвати податкові накладні, на 483 014,79 грн. спростовуються нормами ПК України та положеннями Порядку № 569.

Крім того, при вирішенні справи суд враховував те, що відповідно до положень Порядку № 569 система електронного адміністрування податку на додану вартість організована на централізованому рівні ДФС України, на цьому ж рівні відбувається і автоматичне обчислення реєстраційної суми щоразу при зміні значення будь-якого з показників формули.

Тобто, в даному випадку ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві не наділена повноваженнями щодо внесення будь-яких змін до системи електронного адміністрування податку на додану вартість (в тому числі щодо списання залишку коштів з рахунку платника податку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, поновлення/збільшення реєстрових у сум на електронному рахунку платника податку).

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України).

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також усні та письмові доводи представників сторін стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись положеннями статей 2, 7, 69-71, 94, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «Джі Ай Ті Дістріб'юшн» відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя К.М. Кобилянський