Ухвала суду № 57339856, 11.04.2016, Фортечний районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Кіровський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
11.04.2016
Номер справи
404/2170/16-а
Номер документу
57339856
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 404/2170/16-а

Номер провадження 2-а/404/939/16

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2016 року Суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Кулінка Л.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, до голови сільської ради села Покрівське Кіровоградського району Кіровоградської області ОСОБА_2, секретаря сільської ради села Покрівське Кіровоградського району Кіровоградської області ОСОБА_3, про визнання дій протиправними, визнання незаконними та скасування відповідей, зобовязання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому позовні вимоги викладені наступним чином:

визнати дії голови сільської ради села Покрівське Кіровоградського району Кіровоградської області ОСОБА_2 та секретаря сільської ради села Покрівське Кіровоградського району Кіровоградської області ОСОБА_3 протиправними;

визнати незаконними та скасувати відповіді від 06.10.2015 року за № 2-Р та № 3-Р за підписом голови сільської ради села Покрівське Кіровоградського району Кіровоградської області ОСОБА_2;

зобовязати відповідачів надати ОСОБА_1 належним чином завірену печаткою сільської ради м. Покровське та підписом голови сільської ради характеристику на позивача, котру надала ОСОБА_3 на запит дільничного ОСОБА_4;

визнати незаконною та скасувати вищевказану характеристику.

Стаття 106 Кодексу адміністративного судочинства України містить вимоги до позовної заяви, зокрема в частині 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, зазначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

З 01.11.2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою судовий збір справляється в розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 551,20 грн.

Крім того, враховуючи те, що на підставі частини 1 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач має право заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони повязані між собою, сплаті судовим збором підлягає кожна вимога. Позивачем при звернені до суду заявлено декілька вимог немайнового характеру, які судовим збором не сплачені та не надано доказів звільнення позивача від сплати судового збору в порядку статті 5 Закону України «Про судовий збір».

В пункті 4 прохальної частини адміністративного позову міститься клопотання про зменшення, відстрочку або звільнення від сплати судового збору, в звязку з тяжким матеріальним становищем.

Згідно частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

У відповідності до статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Це питання вправі поставити перед судом сторона шляхом подання відповідного обґрунтованого клопотання. У клопотанні повинні бути наведені обставини, які свідчать про її незадовільне (скрутне) матеріальне становище та подані суду відповідні докази, а також визначено, що саме необхідно позивачеві: розстрочка, відстрочка чи звільнення від сплати. Однак заява про зменшення, відстрочку або звільнення від сплати судового збору, яка підписана позивачем, не містить належних доказів на підтвердження складного матеріального становища, оскільки довідка про розмір пенсії позивача не є достатнім доказом на підтвердження такої заява. Крім того, заява є неконкретизованою, тобто дана заява не відповідає положенням вищевказаної норми права, а відтак є необґрунтованою.

Крім того, частиною 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Проте в порушення вищевказаної норми, позивачем не визначений зміст позовних вимог, у відповідності з вимогами статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: не зазначено, які саме рішення, дії чи бездіяльність оскаржуються.

Також позивачу при зверненні до суду слід звернути увагу, що статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені строки звернення до суду.

Строк звернення до адміністративного суду це строк, протягом якого особа, яка вважає, що рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень порушують її права чи інтереси, може звернутися до суду за захистом. Таким чином, строк звернення до суду - це прийом юридичної техніки, який функціонально пов'язаний із реалізацією права на судовий захист і визначає його часові межі.

Із змісту даного адміністративного позову неможливо встановити своєчасність звернення до суду позивача за захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, оскільки в порушення вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачем при зверненні до суду судовий збір не сплачено, та адміністративний позов не відповідає вимоги до позовної заяви, що встановлені статтею 106 цього Кодексу до адміністративного позову застосовуються наслідки частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

У Х В А Л И В:

В задоволенні заяви позивача про зменшення, відстрочку або звільнення від сплати судового збору, відмовити.

Адміністративний позов ОСОБА_1, до голови сільської ради села Покрівське Кіровоградського району Кіровоградської області ОСОБА_2, секретаря сільської ради села Покрівське Кіровоградського району Кіровоградської області ОСОБА_3, про визнання дій протиправними, визнання незаконними та скасування відповідей, зобовязання вчинити певні дії, залишити без руху.

Позивачеві надати строк до 10.05.2016 року для усунення недоліків шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору або доказів про звільнення від його сплати; подати суду позовну заяву, оформлену у відповідності до статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та докази з врахуванням розяснень, викладених у мотивувальній частині ухвали судді.

Банківські реквізити для зарахування судового збору: Одержувач коштів: УДКС України у м. Кіровограді Кіровоградської області; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38037409; банк отримувача - ГУ ДКСУ України у Кіровоградській області; МФО: 823016; р/р 31215206700003; код класифікації доходів бюджету: 22030001.

Копію ухвали надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду суд шляхом подачі апеляційної скарги у п'ятиденний строк з дня постановлення ухвали, якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда Л. Д. Кулінка