Постанова № 573181, 06.03.2007, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
06.03.2007
Номер справи
1/19/07
Номер документу
573181
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" березня 2007 р.

11:50

Справа № 1/19/07

м. Миколаїв

За позовом: Приватного підприємця ОСОБА_1. /АДРЕСА_1/ До відповідача: Державна податкова інспекція у Снігурівському районі Миколаївській області. /57300, Миколаївська область, м. Снігурівка, вул. Леніна, 3/ про: скасування рішення відповідача НОМЕР_1 від 09.11.2006р. про застосування штрафних санкцій за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в сумі 1 790, 75 грн. у зв'язку з незаконністю проведення перевірки та невірності калькуляції її обчислення.

Суддя Васильєва Л.І.

Секретар судового засідання Дьяченко Т.В.

Представники:

Від позивача: ОСОБА_2, довіреність від 22.07.2006р.

Від відповідача: Гладун М.П., довіреність від 16.01.2007р.

Позивач звернувся з позовом про скасування рішення відповідача НОМЕР_1 від 09.11.2006р. про застосування штрафних санкцій за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в сумі 1 790, 75 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем порушено порядок проведення перевірки, невірно розрахована штрафна санкція за встановлену невідповідність грошових коштів на місці проведення розрахунків.

Відповідач проти позову заперечує з тих підстав, що перевірка була проведена на підставі наказу курівника податкового органу і направлень, копії яких вручені позивачу, порядок проведення перевірок щодо дотримання встановленого порядку здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового розрахунків у підприємницькій діяльності регулюється Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, штрафна санкція застосована за порушення пунктів 1, 9, 13 статті 3 вказаного вище закону.

Розглянувши надані сторонами докази, заслухавши доводи представників сторін у судовому засідання, - суд

встановив :

08.11.2006 року відповідач здійснив перевірку відповідача щодо дотримання ним встановленого порядку здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового розрахунків у підприємницькій діяльності, про що склав акт НОМЕР_2.

На підставі акту перевірки відповідач направив позивачу рішення від 09.11.2006р. НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1 790,75 грн. за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, яке позивач просить скасувати.

Позовні вимоги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного:

у відповідності до статті 11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами  України, в тому числі Законом України "Про застосування реєстраторів  розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Порядок їх проведення регулюється спеціальним законом, а саме статтями 15-16 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.  Отже, статті 11, 11-1  Закону України “Про державну податкову службу в Україні” регулюють правовідносини щодо проведення перевірок у сфері готівкового і безготівкового обігу лише у частині, що не суперечить спеціальному закону, яким є Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Тобто, до перевірок щодо дотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовуються правила статті 11-2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” стосовно допущення посадових осіб податкового органу до перевірки: надання суб'єкту підприємницької діяльності під розпис направлення на перевірку, копію наказу керівника податкового органу про проведення позапланової перевірки.

Вищезазначені документи були надані позивачу під час перевірки (а.с.16-18). Відсутність дати на наказі НОМЕР_3 не є підставою для скасування оспорюваного рішення, оскільки відповідач надав у судове засідання належним чином засвідчену копію наказу НОМЕР_3 з зазначенням дати - 08.11.2006 року (а.с.30).

Отже, позапланова перевірка позивача здійснювалась в межах повноважень відповідача і у спосіб, визначений законом.

Стосовно часу проведення перевірки, то відповідачем надано наказ від 01.11.2006 року НОМЕР_4, яким встановлено роботу в понад урочний час для певної категорії працівників, в тому числі і для тих, хто здійснював перевірку.

Акт перевірки НОМЕР_2 від 08.11.2006 року свідчить, що при здійсненні торгівельної діяльності позивачем допущено порушення:

 пункту 1 статті 3 Закону України “Про реєстратори розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”: не проведено розрахункову операцію  через реєстратор розрахункових операцій на загальну суму 49,65 грн.;

пункту 9 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” - не забезпечено щоденне друкування та зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскальних звітних чеків за травень-серпень 2006 року(а.с.8);

пункту 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” - не забезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО (сума коштів на місці проведення розрахунків -350 грн., сума коштів, яка зазначена в денному звіті РРО -109,5 грн., невідповідність: 240,50грн. (350-109,5 грн.)

Відповідальність за вищезазначені правопорушення встановлює ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Таким чином позивачем правомірно прийнято рішення від 9.11.2006р. НОМЕР_1 (а.с.9) про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 1 790,75 грн., а саме:

- штраф у сумі 248,25 грн. відповідно до п.1 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” -п'ятикратний розмір вартості проданих товарів  без проведення розрахункової операції через РРО та не роздрукування відповідного розрахункового документу на суму покупки;

- штраф у сумі 340 грн. відповідно до п.4 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” -двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян за порушення п.9 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (не забезпечено щоденне друкування та зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскальних звітних чеків);

- штраф у сумі 1202,50 грн. відповідно до ст.22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” - п'ятикратний розмір суми, на яку виявлено невідповідність за порушення п.13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” /.

За таких обставин, суд вважає, що оспорюване рішення прийняте в межах повноважень відповідача і у відповідності з чинним законодавством. В задоволенні позову необхідно відмовити.

У відповідності з пунктом 2 частини 3 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, підпункту “б” пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про мито” сума судового збору, яку позивач повинен був сплатити при зверненні з адміністративним позовом, складає 3,40 грн. Фактично по квитанції НОМЕР_5 від 12.01.2007 року ним сплачено 85 грн. Надмірно сплачений судовий збір, що підлягає поверненню з Державного бюджету України складає 81,60 грн.

Стаття 87 Кодексу адміністративного судочинства України  не передбачає сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Отже, необхідно повернути позивачу з ДП “Судовий інформаційний центр” 118 грн., перерахованих по квитанції НОМЕР_6 12.01.2007року.

Керуючись ст.ст. 94, 160, 162-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, - суд

П О С Т А Н О В И В :

В задоволенні позову відмовити.

Повернути Приватному підприємцю ОСОБА_1 /АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_7/ з Державного бюджету України через Головне управління державного казначейства України у Миколаївській області /54055, м. Миколаїв, проспект Леніна, 114 В, код ЄДРПОУ 23613047/ надмірно сплачене державне мито в сумі 81, 60 грн. (вісімдесят одна гривня шістдесят копійок) перераховане квитанцією від 12.01.2007 року № 86.

Повернути з Державного підприємства “Судовий інформаційний центр” /03057, м. Київ, проспект Перемоги, 44, р/рахунок 26002014180001 у ВАТ «Банк Універсальний», м. Львів, МФО 325707, ЄДРПОУ 30045370/ Приватному підприємцю ОСОБА_1 /АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_7/ 118 грн. (сто вісімнадцять гривень) витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, перерахованих квитанцією від 12.01.2007 року НОМЕР_6.

Постанова у відповідності зі ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову повністю або частково у порядку і строки встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

Л.I.Васильєва