Ухвала суду № 57291445, 20.04.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.04.2016
Номер справи
821/3619/15-а
Номер документу
57291445
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 квітня 2016 р.м.ОдесаСправа № 821/3619/15-а

Категорія: 8.3.1 Головуючий в 1 інстанції: Василяка Д.К.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду, у складі:

головуючого судді - Запорожана Д.В.,

судді - Романішина В.Л.,

судді - Шляхтицького О.І.

при секретарі: Топор О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Каховської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 2 березня 2016 року у справі за позовом приватного акціонерного товариства "Чумак" до Каховської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Херсонській області про скасування рішень,

ВСТАНОВИЛА:

ПАТ "Чумак" звернулось до суду з позовом до Каховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області про скасування податкових повідомлень-рішень від 20.04.2010р. № 0000582301/0, від 20.04.2010р. № 0000512301, від 20.04.2010р. № 0000492301.

Свої позовні вимоги ПАТ "Чумак" обґрунтувало незаконністю спірних рішень.

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 2 березня 2016 року вищенаведений позов було задоволено. Скасовано спірні рішення.

В апеляційній скарзі Каховська ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області просить скасувати вищенаведену постанову, як таку, що прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права і прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши суддю-доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приймаючи оскаржену постанову суд першої інстанції виходив з обґрунтованості даного позову та наявності підстав для його задоволення.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції.

З матеріалів справи вбачається, що в період з 09.03.2010 р. по 06.04.2010 р. Каховською ОДПІ проведено планову виїзну перевірку ЗАТ "Чумак" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2009р. по 31.12.2009 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р.

За результатами перевірки складено акт від 09.04.2010р. № 122/23-8/24106105. В ході перевірки встановлено, що у перевіряємому періоді підприємством виплачено доходів нерезидентам в сумі 10596,55 євро та 68205 дол. США (634476,36 грн.), але не нараховано і не перераховано до бюджету податок на виплачені доходи нерезидентам (за ставкою 15 відсотків) на загальну суму 95171,45 грн., у т.ч. по-періодам: в І кварталі 2009 року - 39082,34 грн., в II кварталі 2009 року - 50584,79 грн., в III кварталі 2009 року - 5504,32 грн.

Перевіркою встановлено, що між ЗАТ "Чумак" та компанією "VОLРАК S.A.U." (Іспанія) 10.09.08 р. було укладено контракт № 100908CH-VO на виконання якого в періоди з 11 по 13 вересня 2008 року та з 18 по 23 вересня 2008 року компанією-нерезидентом виконані роботи по технічному обслуговуванню горизонтальної формуючої, наповнюючої та зварювальної машини Volpak SP-220, а саме: ремонт ковпачкової станції за місцезнаходженням замовника в м. Каховка на суму 5231,43 євро, вказане підтверджується актом виконаних робіт від 25.09.08 №1 та платіжним дорученням від 03.09.09.

На користь нерезидента - компанії "VOLPAK S.A.U." перераховано 3231,75 євро, з урахуванням кредитної ноти на зменшення суми витрат по виконанню робіт з технічного обслуговування машини Volpak сумі 1999,68 євро згідно перерахунку компанії "VOLPAK S.A" від 28.01.09, отриманої ЗАТ "Чумак" 01.02.09 від нерезидента - компанії "VOLPAK S.A.U.", що підтверджується платіжними дорученнями.

23.02.2009 р. між ЗАТ "Чумак" та нерезидентом-компанією "ATLANTIC MAN.Srb (Італія) укладено контракт № 2302, відповідно до якого нерезидентом в строк з 04 по 09 березня 2009 року виконані роботи по налагоджуванню та підключенню до електричної панелі автоматичної лінії посіву, модель НТ 1000 ADV, на суму 700 євро.

Відповідно до платіжного доручення від 07.04.09 на користь нерезидента - компанії "ATLANTIC МAN.Srl." перераховано 700 євро.

15 грудня 2008 року між компанією-нерезидентом "Ріlір Samobor" d.o.o. (Республік Хорватія) та позивачем укладено контракт, відповідно до умов якого компанією-нерезидентом "Ріlір Samobor" d.o.o. (Республік Хорватія) виконано роботи з технічного обстеження обладнання ЗАТ "Чумак" (вакуум-випарних установок "Единство АС 550" та "Единство АС 600"). Платіжним дорученням від 29.01.09 ЗАТ "Чумак" на користь нерезидента-компанії "Рііір Samobor" d.o.o. перерахувало 4000 євро.

20 травня 2008 року між ЗАТ "Чумак" та нерезидентом-компанією "FrymaKoruma AG" (Швейцарія) укладено контракт № 200508CH-RO, відповідно до умов якого нерезидентом в період з 1 по 3 червня 2008 року виконані роботи з визначення технічної характеристики лінії по виробництву майонезу за місцезнаходженням замовника (ЗАТ "Чумак"). Відповідно до платіжного доручення від 29.01.09 на користь компанії "FrymaKoruma AG" перераховано 2664,80 євро згідно акту виконаних робіт від 01.04.09 р.

20 серпня 2007 р. між нерезидентом-компанією "HeinzSeed" (США) укладено контракти № 082007 та від 05.01.09 р. № 20090105, відповідно до якого, компанія - нерезидент надавала ЗАТ "Чумак" консультаційні послуги по технології вирощування розсади томатів по вивченню програми по сільськогосподарським технологіям вирощування, обробки та механічного збирання томатів, розробленої виконавцем.

Так, відповідно до платіжних доручень від 24.02.09 № 412 за надані послуги на користь компанії "HeinzSeed" (США) перераховано 25000 дол. США, платіжним дорученням від 29.04.09 перераховано 10000 дол. США, платіжним дорученням від 18.06.09 перераховано 13664 дол. США, платіжним дорученням від 19.06.09 перераховано 19541 дол. США згідно актів виконаних робіт від 01.09.08р., від 23.08.09 p., від 31.05.09 р.

Перевіркою відповідача, яка оформлено актом перевірки від 09.04.2010р. № 122/23-8/24106105 встановлено, що у періоді, який перевірявся, підприємством виплачено доходів нерезидентам в сумі 10596,55 євро та 68205 дол. США (634476,36 грн.), але не нараховано і не перераховано до бюджету податок на виплачені доходи нерезидентам (за ставкою 15 відсотків) на загальну суму 95171,45 грн., у т.ч. по-періодам: в І кварталі 2009 року - 39082,34 грн., в II кварталі 2009 року - 50584,79 грн., в III кварталі 2009 року - 5504,32 грн.

Пунктом 13. 2 ст. 13 Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" ( в редакції, яка діяла під час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), крім доходів, зазначених у пунктах 13.3 - 13.6, зобов'язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у пункті 13.1 цієї статті, за ставкою у розмірі 15 відсотків від їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачене нормами міжнародних угод, які набрали чинності.

Відповідно до п. 13. 1 ст. 13 Закону № 334/94-ВР ( в редакції, яка діяла під час виникнення спірних правовідносин) будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях) оподатковуються у порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Для цілей цієї статті під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, слід розуміти: й) інші доходи від здійснення нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, за винятком доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів (робіт, послуг), переданих (виконаних, наданих) резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг з міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

Отже, доходи, отримані нерезидентом в якості компенсації вартості (робіт, послуг), переданих (виконаних, наданих) резиденту від такого нерезидента (постійного представництва) не є доходом, який підлягає оподаткуванню за правилами, встановленими п.п. й п. 13.1 ст. 13 цього Закону.

Відповідно до п. 1.36 Закону України "про оподаткування прибутку підприємств" інжиніринг - надання послуг (виконання робіт) зі складання технічних завдань, проведення наукових досліджень, складання проектних пропозицій, проведення техніко-економічних обстежень та інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розробка технічної документації, проектування та конструкторське опрацювання об'єктів техніки і технології, консультації та авторський нагляд під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також консультації економічного, фінансового або іншого характеру, пов'язані з такими послугами (роботами).

Суд, дослідивши додані до матеріалів справи встановив, що розділом "Предмет контракту", укладених позивачем угод, їх метою є:

-із компанією "VОLРАК S.A.U." (Іспанія) від 10.09.08 р. № 100908CH-VO - технічне обслуговування горизонтальної формуючої, наповнюючої та зварювальної машини Volpak SP-220;

-із компанією "ATLANTIC MAN.Srb (Італія) від 23.02.09 № 2302 - виконання робіт по налагоджуванню та підключенню до електричної панелі автоматичної лінії посіву, модель НТ 1000 ADV;

-із компанією "Ріlір Samobor" d.o.o. (Республік Хорватія) від 15.12.08 - виконання роботи з технічного обстеження обладнання ЗАТ "Чумак" (вакуум-випарних установок "Единство АС 550" та "Единство АС 600");

-із компанією "FrymaKoruma AG" (Швейцарія) від 20.05.08 р. - виконання робіт з визначення технічної характеристики лінії по виробництву майонезу за місцезнаходженням замовника ;

-із компанією "HeinzSeed" (США) від 20.08.07 р. № 082007 та від 05.01.09 р. № 20090105 - надання консультаційних послуг по технології вирощування розсади томатів; по вивченню програми по сільськогосподарським технологіям вирощування, обробки та механічного збирання томатів, розробленої виконавцем.

З наведеного вбачається, що вказані послуги не відносяться до п.п. "а" - "й" п. 13.1 ст. 13 Закону України від 28.12.94 N 334/94-ВР як доходи, які підлягають оподаткуванню.

Доходи, отримані нерезидентом в якості компенсації вартості (робіт, послуг), переданих (виконаних, наданих) резиденту від такого нерезидента (постійного представництва) не є доходом, який підлягає оподаткуванню за правилами, встановленими п.п. "в" та "й" п. 13.1 ст. 13 цього Закону.

Отже, суд приходить до висновку, що посилання відповідача, що кошти в сумі 10596,55 євро та 68205 дол. США (634476,36 грн.), отримані нерезидентом, є доходом від здійснення господарської діяльності на території України, а тому підлягають оподаткуванню, не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки угоди укладені щодо надання послуг та виконання робіт.

Судом встановлено, що за виконані роботи та надані послуги позивач, як замовник робіт та послуг, зобов'язується сплатити виконавцю узгоджену винагороду. Так, узгоджена винагорода є видом компенсації вартості послуги наданої резиденту (замовнику) від такого нерезидента (виконавця), та не є від здійснення господарської діяльності.

Крім того, суд зазначає, що господарська діяльність відповідно до п. 1.32 ст. 1 Закону України від 28.12.94 N 334/94-ВР повинна бути регулярною, постійною та суттєвою.

Також суд зазначає, що відповідачем не надано доказів ведення нерезидентами "VОLРАК S.A.U." (Іспанія), "ATLANTIC MAN.Srb (Італія), "Ріlір Samobor" d.o.o. (Республік Хорватія), "FrymaKoruma AG" (Швейцарія), "HeinzSeed" (США) регулярної, постійної та суттєвої господарської діяльності по наданню вказаних послуг, саме на території України.

Отже, суд приходить до висновку, що податкового органу неправомірно донараховано податок на прибуток іноземних юридичних осіб та застосовано штрафні (фінансові) санкції.

Щодо прийняття відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій, суд зазначає, позивачем для забезпечення потреб власної господарської діяльності укладено зовнішньоекономічні контракти на поставку обладнання з наступними компаніями: "SIPA S.p.A", Італія від 07.07.08 р. № 4133, "Selo Serrvis B.V." Нідерланди від 05.04.07р. № 050407 CH-SELO, "Trans Techno" OOD, Болгарія від 15.01.2009 p. № 150109 СН-ТТ, "S.T.I.A. Pasta Technology S.r.l." від 19.01.09 p. № ES01/09.

05 квітня 2007 року позивачем з фірмою "Selo Servise B.V." (Нідерланди) укладено контракт №050407 CH-SELO, на виконання якого здійснено передоплату в іноземній валюті на користь фірми-нерезидента за товар (запасні частини до технологічної лінії з виробництва кетчупу та майонезу) в сумі 20438 євро згідно з платіжними дорученнями в іноземній валюті: - від 23.01.09 №355 на суму 19104,80 євро, - від 25.05.09 №514 на суму1333,20 євро.

Термін надходження валютних цінностей встановлено: 22.07.09 та 21.11.09 відповідно.

На виконання умов контракту товар, а саме, запасні частини на суму 19104,80 євро, надійшов на митну територію України і знаходився під митним контролем з 18.03.09 р. відповідно до транспортного документу TNT № GD328466585. За вантажно-митною декларацією ІМ-74 № 508010000/9/000894 від 27.03.09 р. запасні частини були оформлені в режим "Митний ліцензійний склад". Оформлення ВМД ІМ-40 було здійснено 19.11.2009 р. (ВМД ІМ-40 № 508010000/9/004513).

Відповідно до транспортного документу TNT № GD 321304270, запасні частини на суму 1333,20 євро надійшли на територію України та знаходилися під митним контролем з 20.11.09 р. Оформлення ВМД ІМ-40 № 508010000/9/004591 здійснено 26.11.09 р.

07 липня 2008 року позивачем з фірмою "Sipa S.p.A." (Італія) укладено імпортний контракт №4133, на виконання умов з фірмою позивачем здійснено передоплату в іноземній валюті на користь фірми-нерезидента за товар в сумі 59950 євро, що підтверджується платіжним дорученням в іноземній валюті від 23.07.08 № 66. Граничний термін надходження валютних цінностей 19.01.09.

Позивач отримав від фірми "Sipa S.p.A." (Італія) обладнання на суму 59950,00 євро, яке 20.01.09 р. надійшло на територію України та знаходилося під митним контролем відповідно до транспортного документу TNT № GD325777992. За вантажно-митною декларацією ІМ-74 № 508010000/9/000152 від 23.01.09 р. це обладнання оформлено в режим "Митний ліцензійний склад". Оформлення ВМД ІМ-40 здійснено 04.02.2009 р. (ВМД ІМ-40 № 508010000/9/000259).

19 січня 2009 року позивачем з фірмою "S.T.I.A. Pasta Technology S.r.l." (Італія) імпортний контракт щодо поставник комплекту обладнання для виробництва та упаковки

макаронних виробів на суму 1543480 євро, роботи по зборці та монтажу обладнання, виконання налагоджувальних робіт, інструктаж та навчання персоналу на суму 699790 євро. Позивачем здійснено передоплату в іноземній валюті на користь фірми-нерезидента за роботи по зборці обладнання в сумі 235500 євро згідно з платіжним дорученням в іноземній валюті від 27.01.09 №357 на суму 235500 євро. Термін надходження валютних цінностей заданим платежем встановлено 26.07.09.

Судом встановлено, що позивач отримав Висновок від Міністерства економіки України від 04.08.09 №4202-41/425, на контракт від 19.01.09 №ES01/09, який відноситься до договорів поставки складних технічних виробів, відповідно до якого продовжено строки розрахунків на суму 235500 євро, з 27.07.09 по 30.09.09. Валютні цінності від фірми - нерезидента надійшли 12.10.09 згідно ВМД №3913 на суму 336490,5 євро.

1 5 січня 2009 року між позивачем та фірмою "Trans Tehno" OOD (Болгарія) укладено імпортний контракт від 15.01.09 №150109 СН-ТТ, На виконання умов контракту позивачем здійснено передоплату в іноземній валюті на користь фірми-нерезидента за продукти переробки овочів, в сумі 37200 євро згідно з платіжним дорученням в іноземній валюті № 400 від 17.02.09. Термін надходження валютних цінностей заданим платежем: 16.08.09.

Судом встановлено, що на виконання умов контракту від 15.01.09 №150109 СН-ТТ ЗАТ "Чумак" отримав від іноземного постачальника пасту з червоного перцю на суму 62000,00 євро за вантажно-митною декларацією ІМ-74 № 508010000/9/000633 від 11.03.09 р. Оформлення ВМД ІМ-40 на суму передоплати в розмірі 37200,00 євро здійснено на суму 62,00 євро 22.07.2009 р. (ВМД ІМ-40 508010000/9/002779), на суму 124,00 євро 06.08.09 р. (ВМД ІМ-40 № 508010000/9/002981), на суму 620,00 євро 26.08.09 р. (ВМД ІМ-40 № 508010000/9/003237), на суму 620,00 євро 15.10.09 р. (ВМД ІМ-40 № 508010000/9/003960), на суму 35774,00 євро 19.11.09 р. (ВМД ІМ-40 № 10000/9/004509).

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" від 23.09.1994р. № 185/94-ВР (далі - Закон № 185/94-ВР ) (в редакції, що діяла на час спірних правовідносин), імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики. За ст. 4 закону № 185 порушення резидентами строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості.

Статтею 1 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16.04.1991р. № 959-ХІІ (в редакції, що діяла на час спірних правовідносин), встановлено, що імпорт (імпорт товарів) - це купівля (у тому числі з оплатою в не грошовій формі) українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в іноземних суб'єктів господарської діяльності товарів з ввезенням або без ввезення цих товарів на територію України, включаючи купівлю товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами. Момент здійснення експорту (імпорту) - момент перетину товаром митного кордону України або переходу права власності на зазначений товар, що експортується чи імпортується, від продавця до покупця.

Згідно пунктів 1.3.ст.15 Митного кодексу України під ввозом розуміється фактичне переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів

Відповідно до положення про вантажно-митну декларацію, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.1997р. № 574 вантажна митна декларація (далі - ВМД) - письмова заява встановленої форми, що подається митному органу і містить відомості про товари та транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України, митний режим, у який вони заявляються, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування податків, зборів та інших платежів. Прийняття вантажної митної декларації для оформлення - закріплення посадовою особою митного органу факту внесення до ВМД декларантом усіх потрібних для митного оформлення товарів і транспортних засобів відомостей і наявності всіх доданих до декларації комерційних супровідних та інших документів, проставлення на ВМД штампа "Під митним контролем" та реєстрації декларації у журналі обліку вантажних митних декларацій. Оформлена ВМД є підтвердженням надання особі права на розміщення товарів та/або транспортних засобів у заявленому митному режимі і прав та обов'язків зазначених у ВМД осіб щодо здійснення ними відповідних фінансових, господарських та інших операцій.

Згідно до Інструкції НБУ №136 здійснення поставки - оформлення ВМД (у випадку ввезення продукції на територію України, якщо така продукція згідно із законодавством України підлягає митному оформленню) або виконання нерезидентом усіх зобов'язань щодо поставки, покладених на нього за договором (в інших випадках).

Отже, суд приходить до висновку, що відповідачем вантажно-митні декларації типу ІМ-40 ТД не прийняті до уваги як документ, що засвідчує отримання від закордонних партнерів імпортної частини контракту, що призвело до нарахування пені за порушення строків розрахунків з нерезидентами та прийняття рішення про застосування фінансових санкцій від 20.04.2010р. № 0000512301.

Твердження позивача про відсутність у його діях складу правопорушення, встановленого Законом N 185/94-ВР, кореспондує приписам цього Закону, якими закріплено відповідальність, зокрема за порушення строків поставки продукції, робіт, послуг (товарів) на митну територію України, а не за не ввезення товару в режимі імпорту у строк, передбачений статтею 1 цього ж Закону.

Крім того, суд зазначає, що положеннями Митного кодексу України, у статтях 212 - 214 якого встановлено можливість збереження поставлених резиденту України товарів на митному складі, зокрема протягом трьох років з дати їх поміщення у зазначеному режимі.

Частиною третьою статті 214 цього Кодексу передбачено, що товари, ввезені із-за меж митної території України, що зберігаються у режимі митного складу, до закінчення строків зберігання, повинні бути задекларовані власником до іншого митного режиму, зокрема імпорту.

Митний склад - це митний режим, відповідно до якого ввезені з-за меж митної території України товари зберігаються під митним контролем без справляння податків і зборів і без застосування до них заходів нетарифного регулювання та інших обмежень у період зберігання (ст. 212 Митного кодексу України).

Судом встановлено, що всі вантажно-митні декларації, які підтверджують отримання товарів за вищезазначеними зовнішньоекономічними угодами, містять відмітку "Під митним контролем". Отже, суд приходить до висновку, що моментом, з якого товари вважаються імпортованими в Україну, є момент перетину такими товарами митного кордону України, незалежно від їх подальшого митного оформлення, а тому не вбачає в діях позивача порушення законодавства, що регулює здійснення розрахунків в іноземній валюті.

Щодо рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 20.04.2010 р. №0000512301 суд зазначає, що відповідно до висновків акту перевірки № 122/23-8/24106105 від 09.04.2010 р. ЗАТ "Чумак" відповідно до ст.1 Указу Президента України від 18.06.94 №319/94 "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами" порушено порядок декларування валютних цінностей станом на 01.04.2009 року в сумі 3750 дол. США та 999,72 євро, станом на 01.07.2009 року в сумі 1104,72 євро та 10230,75 дол. США, станом на 1.10.2009 року в сумі 69088,28 євро та 10230,75 дол. США.

Підставою для застосування штрафних санкцій є встановлення в ході перевірки недекларування позивачем валютних цінностей, що знаходилися за межами України у зв'язку з тим, що ЗАТ "Чумак" мало прострочену дебіторську заборгованість по контрактах з нерезидентами.

Отже, суд вважає, що відповідач безпідставно застосовано до ПАТ "Чумак" штрафні санкції у розмірі 1020 грн. за порушення ст. 1 Указу Президента України від 18.06.94 №319/94 "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами", оскільки позивачем не було допущено порушення законодавства, що регулює здійснення розрахунків в іноземній валюті за зовнішньоекономічними контрактами, по яким поставки товарів на митну територію України здійснені вчасно.

Щодо декларування валютних цінностей за контрактом "ТRANS-MECCAR S.R.L" (Італія), контракт від 18.03.09 №180309 - заборгованість у сумі 12000 євро (140643,08 грн.) суд зазначає, що виконання умов зовнішньоекономічного контракту з компанією "TRANS -MECCAR S. R. L", Італія здійснювалося 30.09.2009р. в межах законодавчо встановлених строків, тобто без їх перевищення. Порушення законодавчо встановленого терміну виникло 01.10.2009 року.

Отже, судом встановлено, що станом на 30.10.2009р. у ЗАТ "Чумак" не було необхідності декларувати валютні цінності за ІІІ квартал 2009р., оскільки у цей період порушень за контрактом з компанією "TRANS -MECCAR S. R. L", Італія ще не виникло. Таке порушення повинно бути задеклароване лише із 01.11.2009р., тобто за ІV квартал.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Отже, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про необґрунтованість даного позову та відсутність підстав для його задоволення.

Частиною 1 ст. 200 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно ухвалив судове рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права. Доводи апеляційної скарги, колегія суддів, вважає не суттєвими та такими, що не спростовують висновків суду першої інстанції.

Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Каховської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Херсонській області - залишити без задоволення.

Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 2 березня 2016 року у справі за позовом приватного акціонерного товариства "Чумак" до Каховської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Херсонській області про скасування податкових повідомлень-рішень від 20.04.2010р. № 0000582301/0, від 20.04.2010р. № 0000512301, від 20.04.2010р. № 0000492301 - залишити без змін.

Стягнути з апелянта (Каховської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Херсонській області) до спеціального фонду Державного бюджету України на рахунок №: 31212206781008, отримувач коштів: УК у м. Одесі/Приморський р-н/22030101, код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, МФО: 828011, Код класифікації доходів бюджету 22030101 судовий збір в розмірі 11 (одинадцять) гривень 22 копійки.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання судового рішення в повному обсязі.

Головуючий /Д.В. Запорожан/

Судді /В.Л. Романішин/

/О.І. Шляхтицький/