Рішення № 57238360, 25.05.2010, Фастівський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
25.05.2010
Номер справи
2-823/10
Номер документу
57238360
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
  • 2)
Державний герб України

Фастівський міськрайонний суд Київської області

м. Фастів, вул. Радянська, 25, 8500, (04565) 6-02-13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2010 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі головуючого судді Науменка М.А.

при секретарі Момот Л..С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Фастівського міськвиконкому, Міністерства праці та соціального захисту населення України, Міністерства фінансів України про перерахування та виплату недоотриманої суми щомісячної доплати працюючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, посилаючись на те , що він працює на території радіоекологічного контролю і має право на щомісячну доплату працюючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю, відповідачем порушено його права, передбачені Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Посилаючись на викладене на підставі сі..39 ч.І Закону України ..Про статус і соціальний захист громадян", які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи позивач просить стягнути з управління праці та соціального захисту населення Фастівського міськвиконкому недоплачену суму щомісячної доплати за роботу в зоні посиленого радіологічного контролю з березня 2004 по 2009 р.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги уточнили, просять стягнути недоплачену суму щомісячної доплати з травня 2007 року. по 2010 рік.

Представник відповідача - Управління праці та соціального захисту населення позовні вимоги не визнав і пояснив суд), що доплата за роботу в зоні посиленого радіологічного контролю нараховується згідно ст..39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок „Чорнобильської катастрофи" та Постанови КМУ від 26 липня 1996 року № 836 „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розмір щомісячних виплат у зоні посиленого радіоекологічного контролю становить 5 грн.20 коп. Вважає, що дії Управління праці та соціального захисту населення є законними, а підстав для перерахування немає.

Представник Міністерства фінансів України в судове засідання не зявився, надіслав суду своє письмове заперечення, вважає позов безпідставним.

Представник Міністерства праці та соціального захисту населення України в судове засідання не зявився.

Суд. вислухавши пояснення сторін, вивчивши письмові матеріали справи вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав:

Судом встановлено, що позивач є особою, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС, працює в зоні посиленого радіоекологічного контролю, а отже є субєктом, визначеним у ст.39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", якою для даної категорії громадян передбачена щомісячна грошова доплата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Як вбачається із довідки, представленої по місцю роботи позивача, він за період з травня 2007 року по 2010 рік отримав 163 грн.46 коп., що не відповідає вимогам вищезазначеної норми ЗУ„Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Ці обставини в судовому засіданні підтверджуються поясненнями представника позивача, а також дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами.

Відповідно до ст..39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС особам, які працюють в зоні посиленого радіоекологічного контролю повинно проводитись щомісячні грошові доплати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Положеннями ст.21 та 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесені змін до чинних законів звуження змісту й обсягу існуючих прав і свобод не допускається.

В судовому засіданні було доведено, що позивачу вищезазначена доплата за роботу в зоні радіоекологічного контролю проводилась не відповідно до ст..39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС", а згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 836 „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи-.

Окрім того, згідно ст..71 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дія положень цього закону не може припинятись іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону. В той же час дія цього закону, зокрема на 2007,2008,2009 рік, була незаконно зупинена Законом України № 489-У від 19 грудня 2006 р. "Про державний бюджет на 2007 рік. Зупинялась дія цих положень законами про державний бюджет також і за наступні роки.

За таких обставин, суд приходить до висновку про порушення прав позивача та про необхідність їх захисту, шляхом задоволення позов%. При цьому суд враховує, що відповідно до ч.І ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу обчислення та перерахунку пенсійних виплат. Виходячи з цієї норми закону, суд вважає можливим визнати дії УПСЗН щодо нарахування та виплати позивачу щомісячної доплати як працюючій в зоні радіоекологічного контролю в розмірі 5.20 грн. щомісячно -неправомірними, а також зобов'язати Управління праці і соціального захисту населення провести перерахування на спеціальний рахунок за місцем роботи позивача недоплаченої йому су ми.

Оскільки представник Управління праці і соціального захисту населення наполягає на застосуванні в даному спорі строку позовної давності, суд вважає можливим зобовязати Управління праці та соціального захисту населення здійснити перерахунок належної позивачці доплати за період з травня 2007 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.39,71 Закону України ..Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ст.ст. 170.172,174,175 ЦК України, ст..ст.З,4,5,8,І 18,1 19,120,122 ЦІ1К України, суд. -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Фастівського міськвиконкому щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 щомісячної доплати, як працюючому в зоні посиленого радіологічного контролю, згідно ст.39 ЗУ „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" незаконними.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Фастівського міськвиконкому перерахувати належну ОСОБА_1 за період з травня 2007 по квітень 2010 року, як працюючому в зоні радіоекологічного контролю, щомісячну грошову доплату в сумі 18113,23 грн., перерахувати вказану суму на р/р 26047909. Фастівському відділенні № НОМЕР_1 „Державний Ощадний банк України, код 02761009, МФО 320207

В іншій частині позову відмовити.

Рішення може бути оскаржена до Київського обласного апеляційного суду через Фастівський міськрайонний суд шляхом подачі: протягом 10 днів з дня її проголошення - заяви про її апеляційне оскарження та протягом наступних 20 днів - апеляційної скарги.

Суддя