Рішення № 57237939, 25.05.2010, Фастівський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
25.05.2010
Номер справи
2-846/10
Номер документу
57237939
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
  • 2)
Державний герб України

Фастівський міськрайонний суд Київської області

м. Фастів, вул. Радянська, 25, 8500, (04565) 6-02-13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2010 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі головуючого судді Науменка М.А.

при секретарі Момот Л..С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Фастівського міськвиконкому. Міністерства праці та соціального захисту населення України, Міністерства фінансів України про перерахування та виплату недоотриманої суми щомісячної доплати працюючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з вищевказаним позовом, посилаючись на те , що вона працює на території радіоекологічного контролю і має право на щомісячну доплату працюючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю, відповідачем порушено її права, передбачені Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Посилаючись на викладене на підставі ст..39 ч.І Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи позивач просить стягнути з управління праці та соціального захисту населення Фастівського міськвиконкому недоплачену суму щомісячної доплати за роботу в зоні посиленого радіологічного контролю з серпня 2008 по 2009 р.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги уточнили, просять стягнути недоплачену суму щомісячної доплати з серпня 2008 року по 2010 рік.

Представник відповідача - Управління праці та соціального захисту населення позовні вимоги не визнав і пояснив суду, що доплата за роботу в зоні посиленого радіологічного контролю нараховується згідно ст..39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок „Чорнобильської катастрофи та Постанови КМУ від 26 липня 1996 року № 836 „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розмір щомісячних виплат у зоні посиленого радіоекологічного контролю становить 5 грн.20 коп. Вважає, що дії Управління праці та соціального захисту населення є законними, а підстав для перерахування немає.

Представник Міністерства фінансів України в судове засідання не зявився, надіслав суду своє письмове заперечення, вважає позов безпідставним.

Представник Міністерства праці та соціального захисту населення України в судове засідання не з'явився.

Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши письмові матеріали справи вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав:

Судом встановлено, що позивачка є особою, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС, працює в зоні посиленого радіоекологічного контролю, а отже є суб'єктом, визначеним у ст.39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждати внаслідок Чорнобильської катастрофи, якою для даної категорії громадян передбачена щомісячна грошова доплата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Як вбачається із довідки, представленої по місцю роботи позивачки, вона за період з 2008 року по 2010 рік отримала щомісячної грошової доплати на суму 102 грн.36 коп., що не відповідає вимогам вищезазначеної норми ЗУ„Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Ці обставини в судовому засіданні підтверджуються поясненнями представника позивача, а також дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами.

Відповідно до ст..39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС особам, які працюють в зоні посиленого радіоекологічного контролю повинно проводитись щомісячні грошові доплати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Положеннями ст.21 та 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесені змін до чинних законів звуження змісту й обсягу існуючих прав і свобод не допускається.

В судовому засіданні було доведено, що позивачці вищезазначена доплата за роботу в зоні радіоекологічного контролю проводилась не відповідно до ст..39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, а згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 836 „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Окрім того, згідно ст.71 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дія положень цього закону не може припинятись іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону. В той же час дія цього закону, зокрема на 2007,2008,2009 рік, була незаконно зупинена Законом України № 489-У від 19 грудня 2006 р. "Про державний бюджет на 2007 рік-. Зупинялась дія цих положень законами про державний бюджет також і за наступні роки.

За таких обставин, суд приходить до висновку про порушення прав позивача та про необхідність їх захисту, шляхом задоволення позову. При цьому суд враховує, що відповідно до ч.І ст.15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу обчислення та перерахунку пенсійних виплат. Виходячи з цієї норми закону, суд вважає можливим визнати дії УПСЗН щодо нарахування та виплати позивачці щомісячної доплати як працюючій в зоні радіоекологічного контролю в розмірі 5.20 грн. щомісячно - неправомірними, а також зобовязати Управління праці і соціального захисту населення провести перерахування на спеціальний рахунок за місцем роботи позивачки недоплаченої їй суми.

Оскільки представник Управління праці і соціального захисту населення наполягає на застосуванні в даному спорі строку позовної давності, суд вважає можливим зобовязати Управління праці та соціального захисту населення здійснити перерахунок належної позивачці доплати за період з серпня 2008 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.39,71 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ст.ст. 170,172,174,175 ЦК України, ст..ст.3,4,5,8.118,119,120,122 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Фастівського міськвиконкому щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 щомісячної доплати, як працюючій в зоні посиленого радіологічного контролю, згідно ст.39 ЗУ „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" незаконними.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Фастівського міськвиконкому перерахувати належну ОСОБА_1 за період з серпня 2008 по квітень 2010 року, як працюючій в зоні радіоекологічного контролю, щомісячну грошову доплату в сумі 13040,92 грн., перерахувати вказану суму на р/р 26047909, Фастівському відділенні № НОМЕР_1 „Державний Ощадний банк України, код 02761009. МФО 320207

В іншій частині позову відмовити.

Рішення може бути оскаржена до Київського обласного апеляційного суду через Фастівський міськрайонний суд шляхом подачі: протягом 10 днів з дня її проголошення - заяви про її апеляційне оскарження та протягом наступних 20 днів - апеляційної скарги.

Суддя: