Постанова № 57227797, 06.04.2016, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2016
Номер справи
806/339/16
Номер документу
57227797
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 квітня 2016 року Житомир справа № 806/339/16

категорія 12.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Токаревої М.С., суддів: Шуляк Л.А., Гуріна Д.М.,

секретар судового засідання Мельниченко О.В.,

за участю: представників позивача та відповідача

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та 10 територіального гвардійського ордена ОСОБА_2 вузол урядового звязку Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України про визнання протиправною бездіяльність, стягнення 162774,00 грн.,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та 10 територіального гвардійського ордена ОСОБА_2 вузол урядового звязку Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України про визнання протиправною бездіяльність, стягнення 162774,00 грн. В обґрунтування позову позивач зазначив, що після звільнення зі служби 10-му ТВУЗ Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України йому було встановлено 3 групу інвалідності та виплачено одноразову грошова допомога, однак при її розрахунку не було враховано усі складові грошового забезпечення, що призвело до виплати грошової допомоги у меншому розмірі.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві та просив позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідачів у судовому засіданні позов не визнав та заперечував щодо його задоволення з підстав викладених у письмових запереченнях.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи, дійшов висновку, що позов слід задовольнити з огляду на наступне.

Як встановлено судом у ході розгляду справи та підтверджується наявними у матеріалах справи письмовими доказами підполковник Держспецзв'язку ОСОБА_1 проходив службу в 10-му ТВУЗ Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Наказом №73-ос від 15.08.2013 позивач звільнений у відставку згідно пп. 3 п. 92 (за станом здоровя) Положення про проходження служби в Державній службі спеціального звязку та захисту інформації України, а наказом начальника 10-го ТВУЗ Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України та виключено зі списків особового складу з 28.08.2013.

З 19.09.2013 на підставі довідки МСЕК позивачу встановлено ІІІ групу інвалідності та втрату 30% професійної працездатності внаслідок захворювання, що повязане з проходженням військової служби.

Відповідно до ч. 16 ст. 21 Закону України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України" ( редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного особі рядового чи начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України під час виконання службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби, пов'язаних з виконанням службових обов'язків, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі до п'ятирічного грошового забезпечення за останньою посадою в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 4 затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №605 від 04.06.2008 року (із змінами і доповненнями) Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) або інвалідності особи рядового чи начальницького складу та інвалідності особи, звільненої зі служби в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - Порядок № 605), розмір грошової допомоги визначається, виходячи з окладу за спеціальним званням, відсоткової надбавки за вислугу років, посадового окладу за останньою посадою, яку особа рядового чи начальницького складу Держспецзв'язку займала на день загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва), установлення інвалідності у період проходження служби, а особа, звільнена із служби в Держспецзв'язку, - на день звільнення.

Відповідно до вказаного Порядку, 10 ТВУЗ Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України був поданий висновок щодо можливості виплати грошової допомоги, на підставі якого 31.12.2010 року Адміністрація Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України прийняла рішення №222 про призначення позивачу грошової допомоги у розмірі 36 місячного грошового забезпечення на день звільнення, яка становить 102564,00 грн.

Проте, суд не погоджується з визначеним у вказаному висновку розміром призначеної допомоги з огляду на таке.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України "Про державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України" (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) грошова допомога визначається у розмірі до п'ятирічного грошового забезпечення.

Відповідно до ч.2 цієї статті Закону порядок і розміри грошового забезпечення визначає Кабінет Міністрів України.

На виконання зазначеної норми Закону, Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1588 від 15.11.2006р. "Про грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу та умови оплати праці працівників Державної служби спеціального звязку та захисту інформації".

Відповідно до п.1 цієї Постанови грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу Державної служби спеціального звязку та захисту інформації складається з грошового утримання (посадовий оклад, оклад за спеціальним званням) та додаткових видів грошового забезпечення (надбавки до грошового утримання і посадового окладу, доплати, одноразова та щомісячна винагорода, матеріальна і грошова допомога та премія).

Аналогічно закону визначення розміру грошової допомоги виходячи з грошового забезпечення дає і Порядок № 605.

Поряд з тим, п. 4 зазначеного Порядку передбачає визначення розміру грошової допомоги лише з певних видів грошового забезпечення, а не повного його розміру за останньою посадою особи рядового і начальницького складу Державної служби спеціального звязку та захисту інформації.

Таким чином, суд дійшов висновку, що при визначенні розміру грошової допомоги слід застосовувати усі складові грошового утримання та додаткових видів грошового забезпечення, які отримував позивач за останньою посадою згідно грошового атестату.

Так, згідно довідки 10-го територіального вузла урядового звязку Держспецзвязку від 26.02.2016 р. №51 усі складові грошового утримання та додаткові види грошового забезпечення, які отримував позивач на момент отримання інвалідності 3 групи становили: оклад за спеціальним званням-135,00 грн., посадовий оклад-1900,00 грн., надбавка за вислугу років-814 грн., надбавка за виконання особливо важких завдань під час проходження служби-1424,50 грн., надбавка за класну кваліфікацію-152,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень-285,00 грн., премія-2660,00 грн., а всього- 7370,50 грн.

Таким чином, розмір одноразової грошової допомоги складає (7370,50 грн. x 36) = 265338 грн.

Разом з тим, як встановлено у ході судового розгляду справи та не заперечувалось сторонами позивачу виплачено лише суму, визначену у висновку у розмірі 102564 грн.

Зважаючи на наведені обставини, розмір недоплаченої грошової допомоги позивачу становить 162774 грн. ( 265338 грн. - 102564 грн.)

Таким чином, відмова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України щодо невиплати на користь ОСОБА_1 162774 грн. одноразової грошової допомоги у звязку з настанням інвалідності протиправною.

Під час розгляду справи, з боку 10 ТВУЗ Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України порушень не встановлено.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Керуючись статтями 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати відмову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України щодо невиплати на користь ОСОБА_1 162774 грн. одноразової грошової допомоги у звязку з настанням інвалідності протиправною.

Стягнути з Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України на користь ОСОБА_1 162774 грн. одноразової грошової допомоги у звязку з настанням інвалідності.

Стягнути з Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань судові витрати в розмірі 2441, 61 грн.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя М.С. Токарева

Суддя Л.А.Шуляк

Суддя Д.М. Гурін