ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-3334/10/1970
"11" листопада 2010 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Крапівницької Н.Л.,
секретаря судових засідань ОСОБА_1,
за участю представників сторін:
позивача ОСОБА_2.,
відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Тернополі адміністративний позов
контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області
до Тернопільської обласної комунальної станції переливання крові, головного управління охорони здоровя Тернопільської обласної державної адміністрації
про стягнення у дохід обласного бюджету кошти в сумі 21679 грн.,
В С Т А Н О В И В :
Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області звернулось до суду з адміністративним позовом до Тернопільської обласної комунальної станції переливання крові, головного управління охорони здоровя Тернопільської обласної державної адміністрації про стягнення у дохід обласного бюджету кошти в сумі 21679 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав з мотивів, викладених в ньому, пояснивши, що проведеною ревізією правильності обрахування потреби в бюджетних асигнуваннях на 2008 2009 роки, встановлено, що в штатних розписах 6-ти медичних установ підпорядкованих головному управлінню охорони здоровя, зокрема, Тернопільській обласній комунальній станції переливання крові, передбачений річний фонд оплати праці працівників (операторів котелень), які працюють посезонно, що спричинило завищення потреби в бюджетних асигнуваннях, в порушення п.20 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ. Внаслідок вищевказаного порушення, відповідачу зайво виділено кошти обласного бюджету в сумі 21679 грн. Вищевказані обставини підтверджуються: актом ревізії від 09.07.2010 р., №04-22/41, розрахунком затвердженого і використаного фонду оплати праці сезонними операторами котелень обласних медичних закладів, підпорядкованих Головному управлінню охорони здоровя Тернопільської обласної державної адміністрації.
Представники відповідача проти позову заперечили і в судовому засіданні пояснили, що в даному випадку не мало місце завищення потреби в коштах, а була допущена помилка працівника бухгалтерії при заповненні штатного розкладу. Вказана позивачем сума в розмірі 21679 грн., різниця в коштах, була використана на доплату працівникам за роботу в нічний час 11581,42 грн.; оплату праці за роботу в святкові дні 2674,19 грн.; виплати індексації заробітної плати 1588,26 коп., разом 15843,87 грн. Та нарахування на заробітну плату 5767,17 грн. Вважають, що якщо повернути вказані кошти до бюджету то у в Тернопільській обласній комунальній станції переливання крові утвориться заборгованість по заробітній платі.
Частина 2 статті 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст.69 КАС України).
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Судом встановлено, що відповідно до п.3.7 Плану контрольно-ревізійної роботи Головного контрольно-ревізійного управління на ІІ квартал 2010 року проведено планову документальну ревізію фінансово-господарської діяльності Головного управління охорони здоровя Тернопільської обласної державної адміністрації за період з 01.01.2008р. по 01.06.2010р. За результатами ревізії складено акт від 09.07.2010 р., №04-22/41.
Ревізією правильності обрахування потреби в бюджетних асигнуваннях на 2008 2009 роки, встановлено, що в штатних розписах 6-ти медичних установ підпорядкованих головному управлінню охорони здоровя, зокрема, Тернопільській обласній комунальній станції переливання крові, передбачений річний фонд оплати праці працівників (операторів котелень), які працюють посезонно, що спричинило завищення потреби в бюджетних асигнуваннях, в порушення п.20 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ.
Як наслідок, зайво затверджених в штатних розписах видатків на загальну суму 165466,65 грн. в тому числі 2008 рік 80491,47 грн., 2009 рік - 84975,18 грн. Відповідне порушення призвело до матеріальної шкоди (збиток) в сумі 165466,65 грн.
Суд не бере до уваги твердження відповідачів, що працівником було допущено помилку при складанні штатного розкладу, так як в звязку з цим, відповідачем здійснено завищення потреби в бюджетних коштах, і як наслідок, зайво виділено кошти з обласного бюджету в сумі 21679 грн. та утворилась економія коштів по фонду оплати праці, які використовувались та інші виплати.
Вищевказане, підтверджується актом ревізії від 09.07.2010 р., №04-22/41, розрахунком затвердженого і використаного фонду оплати праці сезонними операторами котелень обласних медичних закладів, підпорядкованих Головному управлінню охорони здоровя Тернопільської обласної державної адміністрації, штатним розкладом установи.
Таким чином, в судовому засіданні представленими по справі доказами підтверджено факт, що відповідачу зайво виділено кошти обласного бюджету в сумі 21679 грн., а тому суд приходить до переконання, що є всі підстави для задоволення позову.
Позивачем відповідно до ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»відповідачу предявлялись обовязкові вимоги про вжиття заходів щодо усунення наведених вище порушень. Проте, відповідач в повному обсязі їх не виконав.
Згідно до статті 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобовязань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у субєктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»контрольно-ревізійним управлінням в областях надано право звертатися до суду, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення порушень законодавства виявлених ревізією.
Згідно ст. 15 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Проте на час розгляду справи в суді, обовязкові вимоги відповідачем не виконані.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160-163, 167, 186, 254, КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Тернопільської обласної комунальної станції переливання крові, (код ЄДРПОУ 02009519; м. Тернопіль, вул. Клінічна,8) у дохід обласного бюджету кошти в сумі 21679 грн., перерахувавши за реквізитними: ГУДКУ в Тернопільській області, код надходжень - 24060300, МФО 838012, р/р 31414544700001, код банку 2358819; призначення платежу - інші надходження.
Головуючий суддяКрапiвницька Н.Л.
копія вірна
СуддяКрапiвницька Н.Л.