ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 квітня 2016 року справа № 813/5826/15
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Братичак У.В.,
секретаря судового засідання Бугари М.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "Ф" від 15 червня 2015 р. №728-17 про сплату транспортного податку в розмірі 25000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що транспортний засіб використовується з 2011 року, а тому підстави для нарахування транспортного податку, який використовується до 5 років відсутні. Також, зазначає про те, що у 2015 році автомобіль позивача вже не є об'єктом оподаткування, оскільки базовий податковий (звітний період) дорівнює одному року. Вважає, оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесене з порушенням вимог чинного законодавства та підлягає скасуванню.
Представник відповідача надав заперечення на позовну заяву , які мотивовані тим, що позивач є платником транспортного податку відповідно до п.п.267.1.1 п.267.1 ст.267 Податкового кодексу України, оскільки згідно даних наданих управлінням ДАІ ТУ МВС України у Львівській області володіє транспортним засобом, який відповідно до п.п.267.1.1 п.267.1 ст.267 ПКУ є об'єктом оподаткування Lexus RX 350, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_2, д.н.з. НОМЕР_1, об'єм циліндрів двигуна 3456 куб. см, отже, винесене податкове повідомлення-рішення відповідає вимогам чинного законодавства. Просить в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Представник позивача та відповідача в судове засідання не з'явилися, хоча належним чином повідомлялися про дату, час і місце його проведення, клопотань про розгляд справи без їх участі до суду не надходило.
Дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд робить висновок, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Згідно копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, позивачем 12.02.2011 року було зареєстровано транспортний засіб легковий універсал-В Lexus RX 350, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_2, д.н.з. НОМЕР_1, об'єм циліндрів двигуна 3456куб. см.
15.06.2015 року ДПІ у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ф» №728-17, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем «транспортний податок з фізичних осіб 18011000» у розмірі 25 000 грн. 00 коп. відповідно до п.п.54.3.3 п.54.3 ст.54, п.п.267.6.2 п.267.6 ст.267 Податкового Кодексу України.
Вирішуючи спір по суті суд встановив наступне.
Так, відповідно до норм ст.265 Податкового кодексу України, до складу податку на майно входить транспортний податок, який за п.10.1 Податкового кодексу України є місцевим податком.
Згідно з п.п.267.1.1 п.267.1 ст.267 Податкового кодексу України, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п.267.2.1 Податкового кодексу України є об'єктами оподаткування.
Об'єктами оподаткування у відповідності до п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 Податкового кодексу України є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
Як передбачено п.п.267.3.1 п.267.3 ст.267 Податкового кодексу України, базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.
Пунктом 267.4 Податкового кодексу України встановлена ставка транспортного податку у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до п.п.267.2.1 Податкового кодексу України, з розрахунку на календарний рік.
За п.п.267.5.1 п.267.5 ст.267 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період при сплаті транспортного податку дорівнює календарному року.
Відповідно до п.п.267.6.1 п.267.6 ст.267 Податкового кодексу України, обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Згідно з п.п.267.6.2 цієї ж статті Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 01 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Зазначене кореспондує п.п.54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України, за яким контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку є контролюючий орган; а також нормі п.58.1 ст.58 Податкового кодексу України, відповідно до якої, контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом, відповідно до ст.54 Податкового кодексу України.
Як передбачено п.п.267.7.1 п.267.7 ст.267 Податкового кодексу України, транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
У відповідності до ч."а" п.п.267.8.1 п.267.8 ст.267 Податкового кодексу України, транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Суд зазначає, що з 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов'язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
В інформації від Центру надання послуг пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, одержаних ДПІ в електронному вигляді були відомості що станом на 01.01.2015 р. зареєстрований на гр. ОСОБА_1 транспортний засіб легковий універсал-В Lexus RX 350, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_2, д.н.з. НОМЕР_1, об'єм циліндрів двигуна 3456 куб.см.
Отже, право власності на даний транспортний засіб у гр. ОСОБА_1 виникло у 2011 року, тому ДПІ у Франківському районі м. Львова 15.06.2015 р. було сформовано податкове-повідомлення рішення форми «Ф» №728-17 на суму 25 000,00 грн. з врахуванням того, що податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт та зобов'язаний сплати такий податок відповідно до податкового повідомлення-рішення форми «Ф» №728-17 від 15.06.2015 року, суму податкового зобов'язання за платежем "транспортний податок з фізичних осіб 18011000" у розмірі 25 000 грн. 00 коп..
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно з статтею 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги про скасування податкового повідомлення-рішення, є безпідставними та необґрунтованими, а тому в задоволенні адміністративного позову слід відмовити.
У відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови складений та підписаний 18.04.2016 року.
Суддя Братичак У.В.