Ухвала суду № 57164988, 13.04.2016, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.04.2016
Номер справи
803/508/16
Номер документу
57164988
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 квітня 2016 року Справа № 803/508/16

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Александрова М.А., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Національної поліції України, центральної атестаційної комісії Національної поліції України, центральної апеляційної атестаційної комісії Національної поліції України про визнання протиправними дій та скасування рішень,

ВСТАНОВИЛА:

11 квітня 2016 року ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Національної поліції України, центральної атестаційної комісії Національної поліції України, центральної апеляційної атестаційної комісії Національної поліції України про визнання протиправними дій та скасування рішень.

Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, та чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 КАС України.

Так, відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

З прохальної (резолютивної) частини адміністративного позову вбачається, що позивач оскаржує дії Національної поліції України, однак, в порушення вимог пункту 4 частини першої статті 106 КАС України, не вказує які саме дії він просить визнати протиправними.

Згідно із частиною третьою статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01 вересня 2015 року) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати. Як передбачено частиною третьою статті 6 цього ж Закону, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25 грудня 2015 № 928-VIII з 01 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1 378 грн.

Враховуючи, що в позовній заяві позивачем фізичною особою обєднано три самостійні вимог немайнового характеру (про визнання протиправними дій Національної поліції України, скасування рішення центральної атестаційної комісії Національної поліції України від 10 лютого 2016 року, про скасування рішення центральної апеляційної атестаційної комісії Національної поліції України від 26 лютого 2016 року) тому позивачу слід було сплатити судовий збір в сумі 1 653 грн. 60 коп. (1 378 грн. х 0,4 х 3).

Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4, частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір", до позовної заяви долучено квитанцію № ПН1835 від 11 квітня 2016 року про сплату судового збору в сумі 551 грн. 20 коп., тобто, в меншому розмірі, ніж визначено чинним законодавством України. При цьому пільги щодо сплати судового збору на позивача не поширюються.

Відтак, за подання до адміністративного суду даного адміністративного позову позивачу слід доплатити судовий збір в сумі 1 102 грн. 40 коп. (1 653 грн. 60 коп. - 551 грн. 20 коп.).

Крім того, позивачу слід врахувати, що відповідно до частини третьої статті 99 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк. При цьому, строки для звернення до адміністративного суду обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як встановлено, позивач оскаржує дії Національної поліції України щодо проведення атестування позивача, рішення центральної атестаційної комісії Національної поліції України від 10 лютого 2016 року, з яким його було ознайомлено 12 лютого 2016 року.

Однак, позивач не зазначає підстав та причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з даною позовною вимогою, що позбавляє суддю можливості зясувати, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом.

Згідно із частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Тому, позивачу слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду належним чином оформленої нової редакції позовної заяви (із зазначенням змісту позовних вимог до кожного з відповідачів), разом з копіями позовної заяви відповідно до кількості відповідачів, сплати судового збору за подання до адміністративного суду даного адміністративного позову в сумі 1 102 грн. 40 коп., вказати підстави та причини пропуску строку звернення до адміністративного суду з позовною вимогою про скасування рішення центральної атестаційної комісії Національної поліції України від 10 лютого 2016 року.

На підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.

Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Національної поліції України, центральної атестаційної комісії Національної поліції України, центральної апеляційної атестаційної комісії Національної поліції України про визнання протиправними дій та скасування рішень залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків до 25 квітня 2016 року.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А. Александрова