ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-2730/10/1970
"02" вересня 2010 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючої судді Крапівницької Н.Л.
при секретарі с/з ОСОБА_1,
за участю представників сторін:
прокурора - Стадника В.О.
представника позивача ОСОБА_2.,
представник відповідача не з"явився,
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі адміністративну справу за позовною заявою прокурора Борщівського району Тернопільської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Борщівському районі Тернопільської області
до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 (інд. код. НОМЕР_1) про стягнення заборгованості зі слати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1025 грн., суд, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Борщівського району Тернопільської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Борщівському районі Тернопільської області звернувся до суду з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі слати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1025 грн.
В судовому засіданні прокурор, представник позивача позов підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві та просить позов задовольнити. Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог в судовому засіданні пояснив, що відповідачем порушено вимоги п.10, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», в результаті чого, застосовано штрафні санкції. В підтвердження викладеного додає копію акту від 08.04.2008 р. «Перевірки за дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій», рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 28.04.2010р., розрахунок штрафних (фінансових) санкцій, зворотній бік облікових карток платника.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового розгляду повідомлявся двічі судом належним чином. Про причини неявки відповідач суд не повідомив. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів.
Вислухавши пояснення прокурора, представника позивача дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3, зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності фізична особа 08.02.2006р. Відповідач перебуває на обліку в Борщівській МДПІ з 13.02.2006р.
08 квітня 2010 року працівниками ДПА в Тернопільській області проведено перевірку господарської одиниці магазину, що розташований за адресою вул. Українська, 34, смт. Скала-Подільська Борщівського району, що належить субєкту підприємницької діяльності ОСОБА_3, за результатами якої складено акт від 08.04.2008р. «Перевірки за дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій»
Перевіркою встановлено, що підприємством не забезпечено зберігання контрольних стрічок реєстраторів розрахункових операцій за 17.03.2010р. та 18.03.2010р. протягом трьох років; не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО в розмірі 171,00 грн., чим порушено п.10,13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265/95 -ВР.
За результатами проведеної перевірки Борщівською МДПІ було прийняте рішення №0000322302 від 28.04.2010р., про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1025,00 грн.
Але, станом на 05.07.2010р. дана заборгованість відповідачем повністю не сплачена і за ним залишається заборгованість перед бюджетами і державними цільовими фондами в сумі 1025,00 грн. що підтверджується картками особового рахунку, довідкою про наявність податкового боргу.
Відповідно до пп. 1, 2 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні органам податкової служби надано право здійснювати документальні невиїзні перевірки ( на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способі їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), а також здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Згідно п.11 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні надає право органам державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 10 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», надалі Закон про РРО, суб'єкти підприємницької діяльності, зобовязані друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;
Пункт 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», надалі Закон про РРО, передбачає, що суб'єкти підприємницької діяльності, зобовязані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Відповідно до пункту п.5 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі десять неоподаткованих мінімумів доходів громадян - у разі не зберігання протягом встановленого терміну контрольних стрічок.
Стаття 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі пяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі невідповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні державній податковій службі надано право подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
На час розгляду справи відповідач не представив доказів сплати штрафних санкцій в розмірі 1025,00 грн., а тому підлягають до стягнення в судовому порядку.
Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 69-71, 86, 94, 158, 160-163 КАС України, Законом України «Про державну податкову службу в Україні», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 (інд. код. НОМЕР_1, Тернопільська область, смт. Скала-Подільска, вул. Українська, 34) в користь держави в особі державної податкової інспекції у Борщівському районі Тернопільської області 1025 грн. заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій, перерахувавши на р/р 31115104700030, код рахунку 21080900, одержувач УДК в Тернопільській області, код одержувача 23588869, МФО 838012, державний бюджет, штрафні санкції за порушення норм регулювання готівкового обігу.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд, шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги.
Головуючий суддяКрапiвницька Н.Л.
копія вірна
СуддяКрапiвницька Н.Л.