ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2016 року м. ПолтаваСправа № 816/4748/15Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Канигіної Т.С.,
за участю:
секретаря судового засідання - Скорика С.В.,
представника позивача - Плескуна О.В.,
представника відповідача - Біленко Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом
позивача Публічного акціонерного товариства "Крюківський вагонобудівний завод" до відповідачів Міжрегіонального головного управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та стягнення коштівВ С Т А Н О В И В:
14 грудня 2015 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Крюківський вагонобудівний завод" (надалі - позивач або ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод") до Міжрегіонального головного управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників (надалі - відповідач-1 або Центральний офіс), Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві (надалі - відповідач-2 або ГУ ДКСУ у м. Києві) про визнання бездіяльності протиправною та стягнення коштів, у якому (з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог від 28 грудня 2015 року /а.с. 120-121 т. І/) позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність Центрального офісу та ГУ ДКСУ у м. Києві;
- стягнути з Державного бюджету України на користь ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" суму надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток у розмірі 763 334 045,91 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказував на те, що неодноразово звертався до відповідача-1 із заявами про проведення звірки стану розрахунків та повернення грошових коштів. Останні заяви від 16 та 17 листопада 2015 року відповідачем-1 залишені без офіційної відповіді, хоча від відповідача-1 електронною поштою отримано проект акта звірки, відповідно до якого позитивне сальдо розрахунків позивача з бюджетом склало 813 334 045,91 грн, яке виникло внаслідок переплати з податку на прибуток. Різниця 70 737 207,75 грн складає переплата з податку на прибуток при виплаті дивідендів у 2013 році, яка є предметом окремого адміністративного позову. Позивач зазначив, що не має заборгованості з податку на прибуток. Станом на дату розгляду справи переплата позивача з податку на прибуток (з урахуванням часткового погашення відповідачами заборгованості в розмірі 50 000 000,00 грн) становить 763 334 045,91 грн, яка в порушення статті 43 Податкового кодексу України не повернута на його розрахунковий рахунок.
У судовому засіданні представник позивача вимоги позовної заяви підтримав, просив їх задовольнити.
Представник відповідача-1 у судовому засіданні заперечував проти позову та просив відмовити у його задоволенні з підстав, викладених у письмових запереченнях /а.с. 131-134 т. І/, зокрема, посилаючись на те, що 30 листопада 2015 року відповідачем-1 підготовлено висновок про перерахування коштів з податку на прибуток приватних підприємств на розрахунковий рахунок позивача в сумі 50 000 000,00 грн, який передано на виконання до ГУ ДКСУ у м. Києві 30 листопада 2015 року, та 02 грудня 2015 року здійснено перерахування коштів, що не оспорюється позивачем. Окрім того, у зв'язку із складною економічною ситуацією, яка виникла на теперішній час в Україні і те, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" передбачено велику кількість соціально важливих програм, реалізація яких пов'язана з виконанням дохідної частини бюджету, підприємству запропоновано розглянути питання щодо можливості зарахування залишку переплати з податку на прибуток приватних підприємств у рахунок майбутніх платежів. Центральним офісом вчиняються всі можливі заходи для повернення відповідних коштів платнику.
Відповідач-2 явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, причину неприбуття суду не повідомив, хоча про час, дату і місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно.
Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача-1, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог з огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, що ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" є юридичною особою та до 01 січня 2015 року перебувало на податковому обліку в Кременчуцькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області (після реформування - Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області).
Судом встановлено, що ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" неодноразово зверталось із заявами до Центрального офісу про повернення надмірно сплачених коштів з податку на прибуток приватних підприємств, а саме:
- із заявою від 12 серпня 2015 року №55-01-23/400 про повернення надмірно сплачених коштів з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 819 346 793,16 грн /а.с. 79-80 т. І/.
- із заявою від 02 вересня 2015 року №55-01-23/436 про повернення (частково) надмірно сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток приватних підприємств та авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 793 235 551,00 грн /а.с. 77-78 т. І/.
- із заявою від 16 листопада 2015 року №55-01-23/548 про повернення надміру сплачених коштів з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 884 071 253,91 грн /а.с. 71-72 т. І/.
Листом від 11 грудня 2015 року №26894/10/28-10-20-3-10 Центральним офісом запропоновано ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" розглянути питання щодо можливості зарахування залишку переплати з податку на прибуток приватних підприємств в рахунок майбутніх платежів у зв'язку із складною економічною ситуацією, яка виникла в Україні, та тим, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" передбачено велику кількість соціально важливих програм, реалізація яких пов'язана з виконанням дохідної частини бюджету, та напруженістю планових завдань зі збору платежів до загального фонду державного бюджету.
Також повідомлено, що Центральним офісом підготовлено висновок від 30 листопада 2015 року №10063-20 про перерахування коштів з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 50 000 000,00 грн, який передано на виконання до ГУ ДКСУ у м. Києві 30 листопада 2015 року, та 02 грудня 2015 року здійснено перерахунок коштів /а.с. 141-142 т. І/.
14 грудня 2015 року листом за вих. №27035/10/28-10-20-3-10 Центральний офіс надіслав до ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" акт звірки розрахунків з бюджетом з податку на прибуток приватних підприємств станом на 17 листопада 2015 року, згідно з яким позитивне сальдо розрахунків з податку на прибуток становить 813 334 045,91 грн /а.с. 150, 151 т. І/.
Листом від 25 грудня 2015 року ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в черговий раз звернулось до Центрального офісу із заявою за вих. №55-01-23/627 про повернення надмірно сплачених коштів з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 763 334 045,91 грн /а.с. 169-170 т. ІІІ/.
Листом від 20 січня 2016 року №1858/10/28-10-20-3-15 Центральний офіс повідомив ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" про здійснення ряду перерахувань коштів з податку на прибуток протягом 2015 року та те, що на даний час розглядається можливість перерахування переплати (а.с. 17 т. ІІ).
Надаючи оцінку оскаржуваній бездіяльності відповідачів, суд виходить з наступного.
Підпунктом 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Згідно з підпунктом 17.1.10 пункту 17.1 статті 17 Податкового кодексу України платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.
За приписами пункту 102.5 статті 102 Податкового кодексу України заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
Алгоритм дій державних органів та їх взаємовідносини в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань регламентовано статтею 43 Податкового кодексу України.
Так, зі змісту статті 43 Кодексу вбачається, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.
Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.
Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.
Аналогічно механізм повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань врегульовував Порядок взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затверджений спільним наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 30 грудня 2013 року № 882/1188 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 січня 2014 року за № 146/24923 (був чинний на час виникнення спірних правовідносин; надалі - Порядок взаємодії).
Цей Порядок регламентував взаємовідносини територіальних органів Міністерства доходів і зборів України з місцевими фінансовими органами та територіальними органами Державної казначейської служби України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань з метою належного виконання положень статей 43, 102 Податкового кодексу України, частини другої статті 45 та частини другої статті 78 Бюджетного кодексу України.
Так, пунктом 5 Порядку взаємодії передбачено, що повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом Міндоходів на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Орган Міндоходів на підставі даних особових рахунків платників готує висновок за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку, два примірники Реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку, та три примірники Реєстру висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку (абзац перший пункту 7 Порядку взаємодії).
За платежами, належними державному бюджету, орган Міндоходів у строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з Реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному органу Казначейства (абзац другий пункту 7 Порядку взаємодії).
Відповідно до пункту 10 Порядку взаємодії на підставі отриманих висновків відповідний орган Казначейства здійснює повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у визначеному законодавством порядку.
Аналізуючи викладені правові норми, суд дійшов висновку, що повернення з Державного бюджету України помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених податковим законодавством, є виключними повноваженнями органів ДФС та органів Державної казначейської служби України.
У ході розгляду справи представник позивача посилався на те, що переплата з податку на прибуток у розмірі 763 334 045,91 грн виникла на підставі поданих до Кременчуцької ОДПІ податкових декларацій з податку на прибуток підприємства за 2012, 2013, 2014 роки та відповідно до платіжних доручень за 2012-2014 роки.
Центральний офіс у письмових поясненнях посилався на те, що станом на 01 березня 2016 року переплата позивача з податку на прибуток приватних підприємств становить 763334045,91 грн, з яких 503095925,22 грн сплачено коштами або за рахунок відшкодованих сум ПДВ протягом 2012-2014 років, 254565290 грн - товариством подано податкові декларації з податку на прибуток та уточнюючі податкові декларації з податку на прибуток, якими зменшено суми, нараховані до сплати, 4474176 грн - відновлено суми по судовим ухвалам в березні, грудні 2013 року, 1198654,69 грн - зменшено нарахування та відповідно збільшено переплату за рахунок проведення в інтегрованій картці платника заяви-оскарження податкового повідомлення-рішення від 14 січня 2015 року №0000162201 в порядку адміністративного оскарження (а.с. 217-220 т. ІІ).
Відповідно до приписів статті 43 Податкового кодексу України та вимог Порядку взаємодії обов'язковою умовою для здійснення повернення надмірно сплачених сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та відсутність у платника податків податкового боргу.
Як свідчать матеріали справи, листом від 25 грудня 2015 року ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" звернулось до Центрального офісу із заявою за вих. №55-01-23/627 про повернення надмірно сплачених коштів з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 763 334 045,91 грн /а.с. 169-170 т. ІІІ/.
Листом від 20 січня 2016 року №1858/10/28-10-20-3-15 Центральний офіс повідомив ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" про здійснення ряду перерахувань коштів з податку на прибуток протягом 2015 року та те, що на даний час розглядається можливість перерахування вказаної переплати (а.с. 17 т. ІІ).
Вимога суду надати докази на підтвердження дати виникнення переплати з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 763 334 045,91 грн у порушення вимог статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами не виконана, що позбавило суд можливості перевірити дотримання позивачем 1095-денного терміну, наданого чинним законодавством, на звернення із заявою про повернення переплати з податку на прибуток у загальному розмірі 763 334 045,91 грн.
Водночас судом встановлено, що позивачем дотримано вимоги статті 43 Податкового кодексу України та Порядку взаємодії у частині подання до контролюючого органу заяви на повернення надміру сплачених коштів з податку на прибуток у довільній формі, у якій зазначено напрям перерахування коштів - на поточний рахунок у банку.
Проте Центральним офісом у порушення пункту 43.5 статті 43 Податкового кодексу України та пункту 7 Порядку взаємодії не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету не підготовлено та не подано його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, не зважаючи на те, що станом на 30 грудня 2015 року та 25 лютого 2016 року податковий борг по ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" не обліковувався (а.с. 76-77 т. ІІ).
Представник Центрального офісу в судовому засіданні лише вказував на те, що у певній частині наявної переплати в загальному розмірі 763 334 045,91 грн, яка значиться в інтегрованій картці платника з податку на прибуток, ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" пропущено 1095-денний строк на звернення із заявою про повернення надмірно сплаченої суми грошового зобов'язання. Однак, як встановлено судом, у відповіді на заяву позивача від 25 грудня 2015 року про повернення вказаної суми переплати Центральним офісом вказано лише про розгляд можливості перерахування зазначеної переплати. Щодо пропуску позивачем 1095-денного строку на звернення із заявою відповідь контролюючого органу посилань не містить.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про протиправність бездіяльності Міжрегіонального головного управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників щодо невиконання вимог статті 43 Податкового кодексу України при розгляді заяви ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" від 25 грудня 2015 року № 55-01-23/627.
Зважаючи на те, що судом встановлено протиправність бездіяльності відповідача-1, суд вважає за необхідне згідно з частиною другою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України вийти за межі позовних вимог та зобов'язати Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників підготувати та подати до відповідного органу Державної казначейської служби України висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.
Оскільки чинним законодавством чітко визначено порядок дій контролюючого органу в разі отримання заяви платника податків про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, які полягають у підготуванні висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та поданні його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, вимоги позивача про безпосереднє стягнення в судовому порядку надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток задоволенню не підлягають.
Відповідно до частини другої статті 45 Бюджетного кодексу України казначейство України веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.
Абзацом другим пункту 43.5 статті 43 Податкового кодексу України передбачено, що на підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
За приписами пункту 10 Порядку взаємодії на підставі отриманих висновків відповідний орган Казначейства здійснює повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у визначеному законодавством порядку.
У ході розгляду справи судом встановлено, що висновок про повернення відповідних сум коштів з бюджету за заявою ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" від 25 грудня 2015 року № 55-01-23/627 Центральним офісом не підготовлено та не подано його для виконання до відповідного органу Державної казначейської служби України.
Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність у розглядуваній правовій ситуації протиправної бездіяльності ГУ ДКСУ у м. Києві, отже, у задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності відповідача-2 слід відмовити.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
З огляду на викладене, відповідач як суб'єкт владних повноважень, на якого частиною другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов'язок щодо доказування правомірності своїх рішень, дій чи бездіяльності, не довів суду правомірності своєї бездіяльності, що є підставою для часткового задоволення адміністративного позову.
Спосіб захисту порушеного права позивача, наданий судом у цій справі, відповідає правовому висновку Верховного Суду України, висловленому у постанові від 01 березня 2016 року у справі №826/4860/13-а.
Відповідно до частин першої та третьої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Керуючись статтями 2, 7-11, 17, 71, 94, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Крюківський вагонобудівний завод" до Міжрегіонального головного управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та стягнення коштів задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Міжрегіонального головного управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників щодо невиконання вимог статті 43 Податкового кодексу України при розгляді заяви Публічного акціонерного товариства "Крюківський вагонобудівний завод" від 25 грудня 2015 року №55-01-23/627.
Зобов'язати Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників підготувати та подати до відповідного органу Державної казначейської служби України висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.
У іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Міжрегіонального головного управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників (ідентифікаційний код 39440996) на користь Публічного акціонерного товариства "Крюківський вагонобудівний завод" (ідентифікаційний код 05763814) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1218,00 грн (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень нуль копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 12 квітня 2016 року.
Суддя Т.С. Канигіна