ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
25 грудня 2015 року м. Київ № 826/27611/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І. розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали по справі:
за позовомОСОБА_1до відповідачаМіністерства внутрішніх справ Українипроскасування наказу МВС України від 26.07.2004 № 822
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до відповідача Міністерства внутрішніх справ України про скасування наказу МВС України від 26.07.2004 № 822.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає що він є суб'єкт підприємницької діяльності, який здійснює діяльність щодо міжнародного перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом впродовж майже 20 років та після прийняття оскаржуваного наказу МВС України від 26.07.2004 № 822 в нього постійно виникали питання щодо роз'яснення тих чи інших питань стосовно перевезень небезпечного вантажу автомобільним транспортом, а після внесення змін наказом від 19.09.2013 № 904 до оскаржуваного наказу позивач вважає, що зазначені зміни відбулися з порушенням порядку затвердження наказів, а самі зміни не відповідають Закону України «Про інформацію» та Конституції України.
Відповідно до ч.1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно із ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Проаналізувавши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд прийшов до висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду, оскільки з позовної заяви вбачається, що оскаржуваний наказ МВС України від 26.07.2004 № 822 затверджено 26.07.2004, останні зміни до зазначеного наказу внесені 22.04.2014, позивач знав про існування зазначених наказів з моменту їх затвердження, оскільки використовує зазначені накази у своїй діяльності, як сам він і зазначив у позовній заяві, а тому позивачем пропущено шестимісячний строк на оскарження нормативно - правого акту. Обґрунтованого клопотання про поновлення строків для звернення до суду для оскарження нормативно - правого акту, а саме наказу МВС України від 26.07.2004 № 822 позивач не долучив до позовної заяви.
Відповідно до ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Враховуючи те, що позивачем пропущено строк на звернення до суду, а також не наведено обгрутованих пояснень причин пропуску строку звернення до суду позовна заява підлягає залишенню без розгляду на підставі статей 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до відповідачів Міністерства внутрішніх справ України про скасування наказу МВС України від 26.07.2004 № 822 - без розгляду.
2. Позовну заяву із доданими до неї матеріалами надіслати позивачеві.
3. Повідомити позивача, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська