Постанова № 57103876, 11.04.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.04.2016
Номер справи
826/25957/15
Номер документу
57103876
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 квітня 2016 року № 826/25957/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомПублічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» в особі філії Газопромислове управління «Шебелинкагазвидобування»доДержавної інспекції сільського господарства в Харківській області провизнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Укргазвидобування» в особі філії Газопромислове управління «Шебелинкагазвидобування» (надалі-позивач або ПАТ «Укргазвидобування») звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної інспекції сільського господарства в Харківській області (надалі-відповідач або Держсільгоспінспекція в Харківській області), в якому просить суд:

- визнати протиправною відмову Державної інспекції сільського господарства в Харківській області у видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Васищівської селищної ради Харківського району Харківської області, для проведення бурових робіт (Будівництво свердловини №54 Безлюдівського ГКР) і зобов'язати Відповідача видати Позивачу дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Васищівської селищної ради Харківського району Харківської області, для проведення бурових робіт (Будівництво свердловини №54 Безлюдівського ГКР);

- визнати протиправною відмову Державної інспекції сільського господарства в Харківській області у видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Волохово-Ярської сільської ради Чугуївського району Харківської області, для спорудження свердловини №10 Бригадирівської площі і зобов'язати Відповідача видати Позивачу дозвіл на зняття перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Волохово-Ярської сільської ради Чугуївського району Харківської області, для спорудження свердловини №10 Бригадирівської площі;

- визнати протиправною відмову Державної інспекції сільського господарства в Харківській області у видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Чкалівської сільської ради Чугуївського району Харківської області, для буріння свердловини №8 Чкалівського ГКР і зобов'язати Відповідача видати Позивачу дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Чкалівської сільської ради Чугуївського району Харківської області, для буріння свердловини №8 Чкалівського ГКР;

- визнати протиправною відмову Державної інспекції сільського господарства в Харківській області у видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Леб'язької сільської ради Чугуївського району Харківської області, для буріння свердловини №8 Північно - Коробочкинської площі і зобов'язати Відповідача видати Позивачу дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Леб'язької сільської ради Чугуївського району Харківської області, для буріння свердловини №8 Північно - Коробочкинської площі.

- визнати протиправною відмову Державної інспекції сільського господарства Харківській області у видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Попівської сільської ради Красноградського району Харківської області, для спорудження свердловини №98 Кобзівського ГКР і зобов'язати Відповідача видати Позивачу дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Попівської сільської ради Красноградського району Харківської області, для спорудження свердловини № 98 Кобзівського ГКР.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що відмова відповідача у видачі йому дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки у зв'язку з проведенням бурових робіт є протиправною та такою, що прийнята з перевищенням наданих йому повноважень, оскільки суперечить положенням Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та Порядку видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 04.01.2005 року № 1, а також порушує права позивача як належного (законного) користувача відповідною земельною ділянкою.

Представник відповідача в судове засідання не прибув. Про дату час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, докази чого наявні в матеріалах справи. З заявами/клопотаннями до суду не звертався.

Справа розглянута в порядку письмового провадження у відповідності до положень ч.6 ст. 128 КАС України, за відсутності необхідності заслуховувати свідків чи експертів.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Позивачем державному адміністратору в дозвільному центрі подано 5 заяв, адресованих Державній інспекції сільського господарства в Харківській області з проханням видати Дозволи на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок у зв'язку з проведенням розвідувальних робіт, а саме:

- бурових робіт (Будівництво свердловини №54 Безлюдівського ГКР, розташованої на території Васищівської селищної ради Харківського району Харківської області;

- спорудження свердловини №10 Бригадирівської площі, розташованої на території Волохово-Ярської сільської ради Чугуївського району Харківської області;

- буріння свердловини №8 Чкалівського ГКР, розташованої на території Чкалівської сільської ради Чугуївського району Харківської області;

- буріння свердловини №8 Північно - Коробочкинської площі, розташованої на території Леб'язької сільської ради Чугуївського району Харківської області;

- спорудження свердловини №98 Кобзівського ГКР, розташованої на території Попівської сільської ради Красноградського району Харківської області.

Листами №03.02-26/3101 від 10.09.2015р., №03.02-26/3498 від 07.10.2015р., №03.02-26/3663 від 15.10.2015р., №03.02-26/3664 від 15.10.2015р., №03.02-26/3798 від 27.10.2015р.

Відповідачем було повідомлено Позивача про відмову у видачі дозволів на знаття перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки з підстав подання суб'єктом господарювання неповного пакета документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру.

Відповідачем зазначено, що Позивачем не надано копій документів, які посвідчують право власності чи право користування земельними ділянками, на яких заплановано будівництво свердловин. При цьому, інспекція сільського господарства вказує, що надані Позивачем договори (угоди) про надання згоди (дозволу) на проведення розвідувальних робіт по бурінню перелічених свердловин не є тими документами, які посвідчують право власності чи право користування відповідними земельними ділянками (правовстановлюючими документами).

Позивач вважає відмови Відповідача у видачі дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок протиправними, внаслідок чого звернувся до суду з даним позовом.

Оцінивши за правилами ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позов підлягає задоволенню частково, з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються, зокрема, Земельним кодексом України, Законами України «Про охорону земель» та Порядком видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок, затвердженого Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 04.12.2005 року № 1.

Згідно зі ст.1 Закону України «Про охорону земель» ґрунт - це природно-історичне органо-мінеральне тіло, що утворилося на поверхні земної кори і є осередком найбільшої концентрації поживних речовин, основою життя та розвитку людства завдяки найціннішій своїй властивості - родючості.

У чинному законодавстві України ґрунти визнані об'єктом особливої правової охорони.

Зокрема, відповідно до ст.168 Земельного кодексу України при здійсненні діяльності, пов'язаної із порушенням поверхневого шару ґрунту, власники земельних ділянок та землекористувачі повинні здійснювати зняття, складування, зберігання поверхневого шару ґрунту та нанесення його на ділянку, з якої він був знятий (рекультивація), або на іншу земельну ділянку для підвищення її продуктивності та інших якостей. Здійснення такої діяльності можливе лише за умови отримання спеціального дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

Указом Президента України від 13.04.2011 року № 459/2011 затверджене Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, яким визначено, що Державна інспекція сільського господарства України (Держсільгоспінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі та до повноважень якої, зокрема, належить видача спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок відповідно до проектів, затверджених у встановленому порядку.

Згідно п.6 Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, Держсільгоспінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи - державні інспекції сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах.

Процедуру видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок визначає Порядок видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок, затверджений наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 04.12.2005 року № 1 (далі-Порядок).

Пунктом 2 Порядку визначено, що спеціальний дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок (далі - дозвіл) - це офіційний документ, який видається на підставі затвердженого в установленому законом порядку проекту землеустрою і дає право власнику земельної ділянки чи землекористувачу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки.

Згідно п.3.1. Порядку, власники земельних ділянок та землекористувачі, які проводять гірничодобувні, геологорозвідувальні, будівельні та інші роботи, зобов'язані отримати дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, якщо це призводить до порушення поверхневого (родючого) шару ґрунту.

Відповідно до п.3.3 Порядку спеціальний дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок видається на підставі затвердженого в установленому законом порядку проекту землеустрою, у якому повинні бути визначені умови зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту та порядок проведення рекультивації порушених земель.

За змістом наведених норм, правовою підставою для видачі відповідного дозволу є виключно затверджений в установленому порядку проект землеустрою.

Водночас, Порядок також встановлює єдину підставу для відмови у видачі дозволу, а саме: невизначеність або визначеність в неповному обсязі умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту та порядок проведення рекультивації порушених земель в проекті землеустрою (п.3.3. Порядку).

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем було виконано вимогу п.3.3 Порядку та подано відповідачу, разом із заявами про видачу відповідного дозволу, проект землеустрою, в якому відповідачем не було виявлено порушень, передбачених п.3.3 Порядку, отже у відповідача були відсутні правові підстави для відмови позивачу у видачі дозволу.

Слід також зазначити, що перелік документів необхідних для видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки визначено п.4 Порядку. При цьому, Порядком не встановлена така причина відмови у наданні дозволу як не надання документів визначених цих пунктом Порядку.

Окрім наведеного, стосовно доводів відповідача про те, що подані позивачем договори про надання згоди на проведення розвідувальних робіт по бурінню свердловин в якості документів, що підтверджують право користування позивача відповідною земельною ділянкою, не має відповідного юридичного наслідку - виникнення у позивача права на користування земельною ділянкою (земельного сервітуту, що підлягає державній реєстрації), суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1,2 ст.6 Цивільного кодексу України, сторони мають право укласти договір, який не передбачений актами цивільного законодавства, але відповідає загальним засадам цивільного законодавства. Сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами.

Згідно з ст.18 Кодексу України про надра, надання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, провадиться в порядку, встановленому земельним законодавством України.

Так, главою 15 Земельного кодексу України «Право користування землею» (на відміну від глави 32 Цивільного кодексу України) визначено кілька видів права користування земельними ділянками:

право постійного користування земельною ділянкою (ст.92);

право оренди земельної ділянки (ст.93);

право використання земельних ділянок для проведення геологознімальних, пошукових, геодезичних та інших розвідувальних робіт (ст.97).

Відповідно до ч.1 ст.97 Земельного кодексу України, підприємства, установи та організації, які здійснюють геологознімальні, пошукові, геодезичні та інші розвідувальні роботи, можуть проводити такі роботи на підставі угоди з власником землі або за погодженням із землекористувачем.

Таким чином, з аналізу зазначених норм чинного законодавства України, що регулюють право користування землею, вбачається законодавчо визначена можливість використання земельних ділянок для проведення розвідувальних робіт на підставі угоди з власником землі або за погодженням із землекористувачем.

Згідно доводів позивача, що не заперечено та не спростовано належними та допустимими доказами відповідачем, відповідно до ст.97 Земельного кодексу України, для проведення розвідувальних робіт по бурінню свердловин із власниками вказаних вище земельних ділянок було укладено договори про надання згоди на проведення розвідувальних робіт на відповідній земельній ділянці, належним чином завірені копії яких наявні в матеріалах справи.

Отже, враховуючи вищенаведене, вказані угоди (договори), фактично, є документом, що посвідчує право користування відповідною земельною ділянкою та не потребує додаткового укладення договору оренди або земельного сервітуту.

При цьому, суд зауважує, що відповідно до ст.125 Земельного кодексу України державній реєстрації підлягає лише право постійного користування та право оренди земельної ділянки.

Крім того, згідно з ст.126 Земельного кодексу України, право користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Вказаною нормою не передбачено обов'язку державної реєстрації права користування земельними ділянками для здійснення розвідувальних робіт, отриманого на підставі ст.97 Земельного кодексу України.

Відповідно до ст.210 Цивільного кодексу України правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом.

Таким чином, укладені позивачем на підставі ст.97 Земельного кодексу України угоди (договори) про надання згоди на проведення розвідувальних робіт на відповідній земельній ділянці не підлягають обов'язковій державній реєстрації та надають позивачу право користування земельною ділянкою для проведення розвідувальних робіт з моменту її укладення.

Враховуючи вищенаведене в сукупності, суд дійшов висновків про обґрунтованість заявлених позивачем позовних вимог про визнання протиправною відмову відповідача у видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання відповідача видати позивачу дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, суд зазначає наступне.

Як вже зазначалося раніше, згідно положень ст.168 Земельного кодексу України, здійснення діяльності, пов'язаної із порушенням поверхневого шару ґрунту (зняття, складування, зберігання поверхневого шару ґрунту та нанесення його на ділянку, з якої він був знятий (рекультивація), або на іншу земельну ділянку для підвищення її продуктивності та інших якостей) можливе лише за умови отримання спеціального дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

Таким органом, згідно чинного законодавства, є Державна інспекція сільського господарства України, яка здійснює свої повноваження безпосередньо або через територіальні органи, зокрема, повноваження щодо видачі спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок відповідно до проектів, затверджених у встановленому порядку.

Таким чином, за своєю правовою природою, повноваження відповідача щодо видачі відповідних спеціальних дозволів є його виключною компетенцією (дискреційними повноваженнями ).

Згідно Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980 р. на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Суд також звертає увагу на положення Постанови Вищого адміністративного суду України від 21.10.2010 р. № П-278/10, якою встановлено, що з огляду на положення Кодексу адміністративного судочинства України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.

Отже, адміністративний суд, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, виконуючи завдання адміністративного судочинства щодо перевірки відповідності їх прийняття (вчинення), передбаченим ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, критеріям, не втручається та не може втручатися у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.

Аналіз норм Кодексу адміністративного судочинства України свідчить про те, що завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень, оскільки ключовим його завданням є здійснення правосуддя.

Таким чином, з огляду на наведене, позовні вимоги про зобов'язання відповідача видати позивачу дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки у зв'язку з проведенням бурових робіт є формою втручання в дискреційні повноваження відповідача та виходить за межі завдань адміністративного судочинства, отже підлягає задоволенню частково, у вигляді зобов'язання вирішити питання про видачу позивачу дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву відповідно до діючого законодавства.

За таких обставин, Окружний адміністративний суд міста Києва за правилами, встановленими ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази, вважає заявлені позовні вимоги частково обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.1, 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не виконаний обов'язок щодо доказування з урахуванням вимог встановлених ч.2 ст.19 Конституції України та ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Приймаючий до уваги викладене у сукупності, керуючись вимогами ст.ст. 69-71, 94, 160-165,167,254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» в особі філії Газопромислове управління «Шебелинкагазвидобування» задовольнити частково.

2. Визнати протиправною відмову Державної інспекції сільського господарства в Харківській області у видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Васищівської селищної ради Харківського району Харківської області, для проведення бурових робіт (Будівництво свердловини №54 Безлюдівського ГКР).

3. Зобов'язати Державну інспекцію сільського господарства в Харківській області вирішити відповідно до діючого законодавства питання про видачу Публічному акціонерному товариству "Укргазвидобування" дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Васищівської селищної ради Харківського району Харківської області, для проведення бурових робіт (Будівництво свердловини №54 Безлюдівського ГКР);

4. Визнати протиправною відмову Державної інспекції сільського господарства в Харківській області у видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Волохово-Ярської сільської ради Чугуївського району Харківської області, для спорудження свердловини №10 Бригадирівської площі.

5. Зобов'язати Державну інспекцію сільського господарства в Харківській області вирішити відповідно до діючого законодавства питання про видачу Публічному акціонерному товариству "Укргазвидобування" дозволу на зняття перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Волохово-Ярської сільської ради Чугуївського району Харківської області, для спорудження свердловини №10 Бригадирівської площі.

6. Визнати протиправною відмову Державної інспекції сільського господарства в Харківській області у видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Чкалівської сільської ради Чугуївського району Харківської області, для буріння свердловини №8 Чкалівського ГКР.

7. Зобов'язати Державну інспекцію сільського господарства в Харківській області вирішити відповідно до діючого законодавства питання про видачу Публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Чкалівської сільської ради Чугуївського району Харківської області, для буріння свердловини №8 Чкалівського ГКР.

8. Визнати протиправною відмову Державної інспекції сільського господарства в Харківській області у видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Леб'язької сільської ради Чугуївського району Харківської області, для буріння свердловини №8 Північно - Коробочкинської площі.

9. Зобов'язати Державну інспекцію сільського господарства в Харківській області вирішити відповідно до діючого законодавства питання про видачу Публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Леб'язької сільської ради Чугуївського району Харківської області, для буріння свердловини №8 Північно - Коробочкинської площі.

10. Визнати протиправною відмову Державної інспекції сільського господарства Харківській області у видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Попівської сільської ради Красноградського району Харківської області, для спорудження свердловини №98 Кобзівського ГКР.

11. Зобов'язати Державну інспекцію сільського господарства в Харківській області вирішити відповідно до діючого законодавства питання про видачу Публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, розташованої на території Попівської сільської ради Красноградського району Харківської області, для спорудження свердловини № 98 Кобзівського ГКР.

12. В решті позову - відмовити.

13. Стягнути судові витрати в сумі 3045 (три тисячі сорок п'ять) грн. на користь Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» в особі філії Газопромислове управління «Шебелинкагазвидобування» (код ЄДРПОУ 00153146) шляхом їх безспірного списання з рахунків Державної інспекції сільського господарства в Харківській області, за рахунок бюджетних асигнувань.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя А.Б. Федорчук