ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
11 квітня 2016 року м. Чернігів Справа № 825/642/16
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Бородавкіна С.В. перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області до Заступника начальника управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області ОСОБА_1 про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування клопотання,
В С Т А Н О В И В:
Позивач 08.04.2016 звернувся до суду з адміністративним позовом до Заступника начальника Управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області ОСОБА_1 та просить:
- визнати протиправними дії заступника начальника Управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області ОСОБА_1 щодо оформлення та вручення клопотання від 04.04.2016 № 04.02-06/32 про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного контролю за використанням та охороною земель;
- визнати протиправним та скасувати клопотання заступника начальника Управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області ОСОБА_1 від 04.04.2016 № 04.02-06/32 про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначає Закон України від 08.07.2011 № 3674-VІ Про судовий збір (далі Закон № 3674-VІ).
У відповідності до статті 1 Закону № 3674-VІ судовий збір це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Згідно частини 1 статті 4 Закону № 3674-VІ судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 Закону № 3674-VІ (у редакції від 01.09.2015) встановлено, що з 01.01.2016 за подання суб'єктом владних повноважень позову немайнового характеру сплачується 1 розмір мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Згідно із Законом України Про Державний бюджет України на 2016 рік, у 2016 році установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі станом на січень 2016 року на рівні 1378,00 грн.
Тобто, за вимоги немайнового характеру, подані субєктом владних повноважень, необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1378,00 грн.
Адміністративний позов може містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є обєктом сплати судового збору.
З урахуванням вимог ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивач в адміністративному позові зазначив, що звільнений від сплати судовго збору на підставі Закону № 3674-VІ, однак суд вважає дане твердження необґрунтованим, з огляду на таке.
З 01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору, яким встановлені нові ставки сплати судового збору та звужено коло осіб звільнених від його сплати.
Зокрема, відповідно до змісту ст. 5 Закону № 3674-VI (в редакції з 01.09.2015) Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області не належить до субєктів, яким згідно з нормами вищевказаної статті встановлені пільги щодо сплати судового збору.
Таким чином, як вбачається із матеріалів адміністративного позову належного документа, який свідчив би про сплату судового збору в розмірі, встановленому ст. 4 Закону України «Про судовий збір» позивачем не надано. Підстав, передбачених ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України для звільнення від оплати або відстрочення судових витрат, не має.
Згідно з частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна заява Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області має бути залишена без руху та позивачу встановлено пятиденний строк з моменту отримання копії ухвали суду для усунення вказаного недоліку, шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду від 25.09.2015 по справі № К/800/41360/15.
Керуючись статтями 106, 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області до Заступника начальника управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області ОСОБА_1 про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування клопотання - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліку протягом 5 днів з моменту отримання ухвали суду шляхом надання до суду документу про сплату судового збору. Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В. Бородавкіна