дата документу :
Провадження №2-а/359/37/2016
Справа №359/339/16-а
П О С Т А Н О В А
Іменем України
31 березня 2016 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Журавського В.В.
секретарі Алфімовій І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі справу за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та стягнення грошових коштів, -
ВСТАНОВИВ:
В листопаді 2015 року УСЗН Бориспільської РДА звернулось до суду з вказаним адміністративним позовом, який обґрунтовує тим, що ОСОБА_1 перебував на обліку в УСЗН Бориспільської РДА та з 06 листопада 2014 року йому була призначена щомісячна адресна допомога особі, яка переміщена з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, втому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Тому за період з 06 листопада 2014 року до 05 травня 2015 року ОСОБА_1 отримав допомогу на загальну суму у розмірі 1326 гривень. Під час подання документів до УСЗН Бориспільської РДА ОСОБА_1 був повідомлений про те, що у разі подання недостовірної інформації призначена допомога повертається в повному обсязі. За результатами перевірки, шляхом запиту до Центру надання послуг, повязаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Бориспіль та Бориспільського району при УДАІ ГУМВС України в Київській області було встановлено, що ОСОБА_1, крім зазначеного у заяві автомобіля марки «Peugeot» 2008 року випуску, є власником автомобіля марки «Богдан» 2002 року випуску, автомобіля «КІА» 2011 року випуску, та у власності дружини ОСОБА_2 був автомобіль марки «CHERI» 2008 року випуску, який на момент подачі заяви перебував у власності дружини, а з 24 грудня 2014 року зареєстрований на іншого власника. УСЗН Бориспільської РДА було надіслано ОСОБА_1 лист №8/231 від 16 січня 2015 року з проханням повернути надміру отримані кошти внаслідок повідомлення недостовірних відомостей. Незважаючи на це, ОСОБА_1 ухиляється від повернення грошових коштів. Тому УСЗН Бориспільської РДА просить стягнути з відповідача безпідставно отриману ним щомісячну адресну допомогу особі, яка переміщена з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, втому числі на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 2431 гривень.
У судове засідання представник позивача ОСОБА_3 не зявилась. Надала заяву в якій зазначила, що просить проводити розгляд справи за її відсутності, підтримує адміністративний позов та просить задовольнити його.
Відповідач ОСОБА_1 не зявився у судове засідання. Він у встановленому порядку повідомлений про час та місце розгляду адміністративної справи, проте про своє ставлення до предявленого позову суд не повідомив.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 06 листопада 2014 року ОСОБА_1 звернувся до УСНЗ Бориспільської РДА з заявою для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (а.с.5).
Відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» від 01 жовтня 2014 року №505 визначено, що грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, або змушені були покинути своє постійне місце проживання в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і перемістилися в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі (далі - особа, яка переміщується), а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
Згідно п.8 зазначеного вище Порядку уповноважені органи протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім'ї заяви та документів, призначають грошову допомогу або відмовляють у її призначенні, про що надають відповідне повідомлення уповноваженому представнику сім'ї.
Судом встановлено, що рішенням про призначення допомоги переміщеним особами на проживання від 07 листопада 2014 року, ОСОБА_1, була призначена адресна допомога у розмірі 884 гривень щомісячно, його дружині ОСОБА_2 442 гривень щомісячно, загальна сума допомоги на сімю 1326 гривень щомісячно (а.с.6).
Згідно з п.10 зазначеного вище Порядку передбачено, що уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.
Суд також встановив, що з метою підтвердження інформації викладеної ОСОБА_1 у заяві на призначення грошової допомоги, 16 грудня 2014 року УСЗН Бориспільської РДА звернулось до Центру надання послуг, повязаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Бориспіль та Бориспільського району при УДАІ ГУ МВС України в Київській області.
За результатами перевірки було виявлено, що ОСОБА_1, крім зазначеного в заяві автомобіля «Peugeot» 2008 року випуску, є власником автобуса «Богдан», 2002 року випуску, автомобіля «КІА», 2011 року випуску та у власності дружини ОСОБА_2 був автомобіль «CHERI», 2008 року випуску, який 24 грудня 2014 року було зареєстровано на іншого власника (а.с.7-9).
Враховуючи те, що п.6 зазначеного Порядку передбачено, що грошова допомога не призначається у разі, коли у володінні сімї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 не мав права на отримання грошової допомоги.
У відповідності до п.11 Порядку визначено, що суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються на вимогу уповноваженого органу. У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Встановлено, що сума грошової допомоги, яку ОСОБА_1 отримував з листопада 2014 року по січень 2015 року і яка підлягає поверненню позивачу, складає 2431 гривень, що підтверджується актом про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальної допомоги від 16 січня 2015 року (а.с.10).
16 січня 2015 року УСЗН Бориспільської РДА письмово звертався до ОСОБА_1 з пропозицією щодо необхідності відшкодування коштів безпідставно отриманої державної соціальної допомоги (а.с.13-14). Проте, відповідач ухиляється від повернення грошових коштів.
Рішенням УСЗН Бориспільської РДА від 23 січня 2015 року припинено виплату щомісячної адресної допомоги ОСОБА_1 (а.с.15).
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що з відповідача на користь позивача слід стягнути безпідставно отримані грошові кошти у розмірі 2431 гривень.
Згідно з вимогами ст.94 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1218 гривень.
На підставі викладеного та керуючись п.2,8,10 постанови Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» від 01 жовтня 2014 року №505, ч.1 ст.158, ст.159, ч.1-ч.3 ст.160, ст.ст.161-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, на рахунок Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації (р/р 35210069013758, МФО 821018, код одержувача 03193778, Банк ГУ ДКСУ у Київській області), безпідставно отримані грошові кошти при отриманні щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 2431 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, на користь держави судовий збір у розмірі 1218 гривень.
Постанова суду може бути оскаржена через Бориспільський міськрайонний суд на протязі десяти днів з моменту її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду.
Суддя: підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Бориспільського міськрайонного суду В.В. Журавський