Справа № /222/561/16-ц
Провадження № 2/222/148/2016 р.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2016 року Суддя Володарського районного суду Донецької області Подліпенець Є.О., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Зеленоярської сільської ради Володарського району Донецької області про визнання дій посадових осіб неправомірними, скасування незаконно складеного Акту та зобовязання вчинити певні дії ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з даною позовною заявою в порядку ЦПК України в якій просить визнати незаконними дії посадових осіб Зеленоярської сільської ради Володарського району Донецької області щодо складання «Акту обстеження кладовища селища Федорівка Володарського району Донецької області від 27.05.2015 року, скасувати зазначений акт як незаконний та зобовязати Зеленоярську сільську раду Володарського району Донецької області провести додаткове обстеження кладовища селища Федорівка Володарського району Донецької області (щодо наявності порушень місця поховання ОСОБА_2Д.) за обовязкової її участі, оскільки посадові особи відповідача на її звернення, щодо відсунення могили Вінідиченко від могили її батька ОСОБА_2 на кладовищі, внаслідок пошкодження могили її батька родичкою похованої Вінідиченко, мешканкою селища ОСОБА_3, пообіцяли належним чином відреагувати, але в незаконний спосіб, з порушенням наданих їм Законами України повноважень, без її участі, виклику та повідомлення склали вищезазначений Акт, в якому також зафіксована сфальшована інформація, яка не відповідає дійсності, чим своїми діями позбавили її можливості на здійснення подальших дій щодо наведення порядку на могилі батька.
Відповідно до ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтею 15 ЦПК України передбачена компетенція судів щодо розгляду цивільних справ. Згідно правового змісту цієї статті суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Проте, статтею 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, поданої в порядку цивільного судочинства, позивачка оскаржує дії субєкта владних повноважень при здійсненні ним владних управлінських функцій, а саме його дії, при здійсненні покладених на нього повноважень, що регламентовані Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування», Законом України «Про звернення громадян», а тому данні правовідносини носять характер публічно правового спору, що є компетенцією адміністративного суду, а не суду загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
Таким чином, враховуючи що спірні правовідносини по справі носять характер публічно правового спору між фізичною особою та субєктом владних повноважень, і повинні вирішуватися в порядку КАС України адміністративним судом, а не в порядку ЦПК України судом загальної юрисдикції у відкритті провадження по справі слід відмовити.
Крім цього, позивачці слід розяснити, що з даними вимогами вона має право звернутися до адміністративного суду в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 15, 122 ЦПК України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
У відкритті провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Зеленоярської сільської ради Володарського району Донецької області про визнання дій посадових осіб неправомірними, скасування незаконно складеного Акту та зобовязання вчинити певні дії відмовити.
Розяснити позивачки ОСОБА_1 що з даними вимогами вона має право звернутися до адміністративного суду в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Володарський районний суд Донецької області шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Суддя Є.О. Подліпенець