Постанова № 56976851, 07.04.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.04.2016
Номер справи
826/17904/15
Номер документу
56976851
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

07 квітня 2016 року скорочене провадження № 826/17904/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. вирішив адміністративну справу

за позовом

Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринкових фінансових послуг

до

Кредитної спілки «Талісман»

про

стягнення заборгованості

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить стягнути з відповідача штрафні санкції у розмірі 3400,00 грн.

В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що постановою №64/15-2 від 29.04.2015. на відповідача був накладений штраф за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 3400,00 грн. Зазначена постанова направлялась на адресу відповідача, у встановленому законодавством порядку постанова не оскаржена та штраф не сплачено, а тому він підлягає стягненню в судовому порядку.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.09.2015 відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.

Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав.

За правилами, встановленими пунктом 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям – за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Відповідно до частини 4 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

У встановлений судом строк та станом на день розгляду справи заперечень проти позову не надано.

За результатами розгляду документів і матеріалів поданих сторонами, Окружний адміністративний суд м. Києва, встановив:

Актом про правопорушення, вчинені Кредитною спілкою «Талісман» на ринку фінансових послуг №64/15-2 від 21.04.2015 встановлено факт порушення статті 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» в частині ненадання звітних даних за 2014 рік та абзацу 2 підпункту 2.2.2 пункту 2.2 Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об’єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 25.12.2003 №117 в частині подання звітних даних за рік не пізніше 28 лютого року, наступного за звітним роком.

За наслідками розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнято постанову про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг №64/15-2 від 29.04.2015, якою до позивача застосовано штраф у розмірі 3400,00 грн. за неподання звітних даних за рік не пізніше 28 лютого року, наступного за звітним роком до Комісії.

У зв’язку з тим, що відповідачем суми штрафу у добровільному порядку не сплачено Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку подано адміністративний позов про стягнення штрафу у примусовому порядку.

Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» визначено загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг.

Положеннями статті 39 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» визначено, що у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, обирає та застосовує заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення, враховуючи наслідки порушення та наслідки застосування таких заходів.

Згідно статті 41 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», уповноважений орган застосовує до учасників ринків фінансових послуг (крім споживачів фінансових послуг) штрафні санкції за:

1) провадження діяльності на ринках фінансових послуг, для якої законом встановлені вимоги щодо одержання ліцензії та/або реєстрації, без відповідної ліцензії та/або реєстрації - у розмірі від 1000 до 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

3) ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпорядження, рішення Уповноваженого органу про усунення порушення щодо надання фінансових послуг - у розмірі від 100 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», фінансова установа зобов’язана вести облік своїх операцій та надавати звітність відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг.

Відповідно до підпунктів 2.2.2, 2.2.3, 2.2.4. пункту 2.2. Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об’єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, проміжні звітні дані складаються щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного періоду станом на кінець останнього дня кварталу. Звітні дані за рік складаються кредитними спілками станом на 31 грудня року, за який подаються звітні дані.

Проміжні звітні дані подаються не пізніше 25-го числа місяця, що настає за звітним кварталом, звітні дані за рік - не пізніше 28 лютого року, наступного за звітним роком.

Звітні дані подаються в електронній та паперовій формах та обсязі, які встановлені цим Порядком у форматі, визначеному Нацкомфінпослуг.

Звітні дані в електронній формі складаються та подаються кредитними спілками через web-інтерфейс на офіційному сайті Нацкомфінпослуг у режимі on-line.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем виявлено порушення вимог чинного законодавства, зокрема, ненадання до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг звітних даних Кредитної спілки «Талісман» за 2014 рік.

Постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг № 64/15-2 від 29.04.2015 направлено на юридичну адресу підприємства, яка вказана в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, що підтверджується копією рекомендованого повідомлення.

Однак, згідно копії повідомлення, який разом з поштовим відправленням повернуто на адресу позивача, причиною повернення вказано “За закінченням встановленого строку зберігання”.

Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців», якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

З матеріалів справи вбачається, що на час вирішення справи зазначена сума штрафу у розмірі 3400,00 грн. відповідачем не сплачена.

Окрім того, доказів оскарження відповідачем вказаної постанови про застосування штрафу за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг суду не надано.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись положеннями статей 160-163, 183-2, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг задовольнити.

2. Стягнути з Кредитної спілки «Талісман» (02660, м.Київ, вул. Марини Раскової, буд.21, оф. 608, код ЄДРПОУ 36971596) до Державного бюджету України на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунком 3111 “Надходження до загального фонду державного бюджету”, код бюджетної класифікації за доходами 21081100 “Адміністративні штрафи та інші санкції”, символ звітності 106 штраф у розмірі 3400,00 (три тисяча чотириста гривень 00 коп.).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Р.О. Арсірій