Ухвала суду № 56975315, 10.03.2016, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2016
Номер справи
807/1219/15
Номер документу
56975315
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову у задоволенні клопотання

10 березня 2016 рокум. Ужгород№ 807/1219/15

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Скраль Т.В.

при секретарі Стенавська А.М.

за участю:

позивача: Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області - представник ОСОБА_1,

відповідача: Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 представник Сілкіна - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності,-

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 10 березня 2016 року було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. Повний текст ухвали виготовлено та підписано15 березня 2016 року.

Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності.

13 липня 2015 року, до суду від відповідача надійшли заперечення на адміністративний позов, в яких заявлено клопотання про застосування строків позовної давності по даній справі, так як адміністративний позов поданий з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду. Зазначивши, що строк позовної давності для звернення позивача до суду обчислюється з 1 кварталу 2011 року, так як відповідач не подавала звітність до податкового органу з 1 кварталу 2010 року, оскільки перебуваючи протягом 2011 -2013 роки під кримінальним переслідуванням як приватний підприємець, вона не могла підписувати жодних документів та здійснювати підприємницьку діяльність, а також подавати звітність. Отже, на думку відповідача шестимісячний строк позовної давності для звернення позивача, до адміністративного суду зійшов з початком четвертого кварталу 2011 року. В підтвердження свого клопотання відповідачем надано Постанову про порушення кримінальної справи від 22.07.2011 року, вирок Ужгородського міськрайонного суду від 17.11.2011 року, яким ОСОБА_2 було визнано винною у вчиненні злочинів та ухвалу від 26.11.2013 року Ужгородського міськрайонного суду, якою відповідача було звільнено умовно-достроково від відбування додаткового покарання.

Представник відповідача підтримав дане клопотання з мотивів зазначених вище.

Представник позивача заперечив щодо задоволення даного клопотання, оскільки відповідач перебуваючи на обліку в ДПІ у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області не подає до інспекції звіти, декларації про доходи, розрахунки та інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів починаючи з 1 кварталу 2010 року по теперішній час.

Розглядаючи клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду та встановлюючи наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Згідно із ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивачем надано до матеріалів позовної заяви довідку щодо надання відповідачем останньої податкової звітності, складену станом на 19.06.2015 року а також довідку про відсутність заборгованості відповідача перед бюджетом, складену станом на 23.06.2015 року .

Відповідно до підпункту 20.1.12 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Частиною другою 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців" встановлено, що підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

На переконання суду, якщо справа про припинення юридичної особи підвідомча адміністративним судам, то під час звернення до адміністративного суду мають застосовуватись строки, визначені саме КАС України, а саме, ч. 1 статтею 99 КАС встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень (ч. 2 ст. 99 КАС).

Згідно вхідного штампу Закарпатського окружного адміністративного суду даний адміністративний позов поданий 25.06.2015 року та в даному випадку має місце триваюче правопорушення, зворотного в судовому засіданні не встановлено, натомість судом при розгляді даного клопотання встановлено що відповідач ОСОБА_2 не подає суду звітність, більше року до часу звернення до суду позивача із даним позовом, тобто адміністративний позов подано до суду в межах строку передбаченого частиною другою статті 99 КАС України.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання відповідача.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 133, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання відповідача про залишення адміністративного позову без розгляду в зв'язку з пропуском строків позовної давності в адміністративній справі за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності - відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

СуддяОСОБА_4