Справа №127/6500/16-к
Провадження №1-кс/127/2500/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2016 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області Клапоущак С.Ю., розглянувши клопотання заступника начальника відділу СУ ГУНП у Вінницькій області Каспровича Андрія Івановича про надання дозволу Державній фінансовій інспекції у Вінницькій області на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Ладижинського дитячого будинку-інтернату (код ЄДРПОУ 21722269), юридична адреса: Вінницька область, Тульчинський район, с.Заозерне, вул. Щорса, 1А, за період його діяльності з 01.01.2014 по 30.12.2015, -
ВСТАНОВИВ:
Заступник начальника відділу СУ ГУНП у Вінницькій області Каспрович А.І. звернувся до суду із вказаним клопотанням, мотивувавши його тим, що слідчим управлінням ГУНП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016020000000011 від 14.01.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Ладижинського дитячого будинку-інтернату, юридична адреса: Вінницька області, Тульчинський район, с.Заозерне, вул. Щорса, 1А, (код ЄДРПОУ 21722269), за попередньою домовленістю із ФОП ОСОБА_2, на підставі укладених із останньою договорів на поставку м'яса та ковбасних виробів у період часу з січня 2014 року по грудень 2015 року, здійснили перерахування ФОП ОСОБА_2 бюджетних коштів, яка не є платником ПДВ, коштів за поставлену продукцію на загальну сумі 564 368,21 грн., до якої включили ПДВ в сумі 105 135,37 грн., тим саме допустили розтрату бюджетних коштів на вказану суму.
В зв'язку з викладеним виникла необхідність у перевірці щодо законності проведення процедури державної закупівлі, перахування коштів ФОП ОСОБА_2, що є можливим лише при проведенні позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Ладижинського дитячого будинку-інтернату.
Враховуючи вищевикладене, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, керуючись ст. 93 КПК України, ст. 11 закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні (в редакції Закону N 5463-VI від 16.10.2012) та спільним наказом Головного контрольно-ревізійного управління, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України від 19.10.2006 № 346/1025/685/53 «Про затвердження порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1166/13040, тому слідчий звернувся з даним клопотанням до суду.
Дослідивши клопотання та матеріали кримінального провадження вважаю, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6, 7 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. {Частина шоста статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3202-IV від 15.12.2005}.
Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.{Частина сьома статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законами № 4652-VI від 13.04.2012, № 1697-VII від 14.10.2014}.
Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Оскільки здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у суб'єктах господарювання, незалежно від форми власності відноситься до головних завдань органу державного фінансового контролю, а забезпечення розслідування кримінального провадження є можливим лише при проведенні позапланової ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності установи, клопотання підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 93 КПК України, ст. ст. 2, 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", -
УХВАЛИВ:
Клопотання задоволити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції у Вінницькій області на проведення виїзної позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Ладижинського дитячого будинку-інтернату (код ЄДРПОУ 21722269), юридична адреса: Вінницька області, Тульчинський район, с.Заозерне, вул. Щорса, 1А, за період його діяльності з 01.01.2014 по 30.12.2015 року.
Під час проведення позапланової ревізії ДФІ перевірити наступні питання:
-Чи здійснювалося Ладижинським дитячим будинком-інтернату за період з 01.01.2014 по 30.12.2015 закупівля за бюджетні кошти товарів, робіт та послуг та дотримання законодавства при використані закуплених товарно-матеріальних цінностей та чи дотриманий порядок проведення процедур закупівлі?
-За рахунок яких коштів проведені вищезазначені закупівлі?
-Як по бухгалтерському обліку Ладижинського дитячого будинку-інтернату відображено вищезазначені закупівлі?
-Які службові особи Ладижинського дитячого будинку-інтернату відповідальні за закупівлю товарів, робіт та послуг?
-Чи допущені порушення при закупівлі за бюджетні кошти товарів, робіт та послуг,якщо так якими службовими особами вони допущені та які саме?
-Чи здійснювалося Ладижинським дитячим будинком-інтернатом за період з 01.01.2014 по 30.12.2015 закупівля за бюджетні кошти товарів у ФОП ОСОБА_2 (кодЄДРПОУ НОМЕР_1), ФОП ОСОБА_3 (кодЄДРПОУ НОМЕР_2) та ТОВ «Літинський м'ясокомбінат (кодЄДРПОУ 33180537), якщо так, чи дотриманий порядок проведення процедур закупівель, чи допущені порушення під час їх проведення, які саме та якими службовими особами вони допущені?
-Чи надані ФОП ОСОБА_2 (кодЄДРПОУ НОМЕР_1), ФОП ОСОБА_3 (кодЄДРПОУ НОМЕР_2) та ТОВ «Літинський мясокомбінат (кодЄДРПОУ 33180537) усі необхідні документи разом із ціновою пропозицією та чи відповідали вони вимогам тендерної документації?
-Чи правомірно укладалися угоди (договори) щодо закупівлі товарів у ФОП ОСОБА_2 (кодЄДРПОУ НОМЕР_1) та чи правомірно сплачено Ладижинським дитячим будинком-інтернатом грошові кошти за поставлений товар, якщо так, в якій сумі, в томі числі ПДВ?
-Чи законно сплачено Ладижинським дитячим будинком-інтернату суму ПДВ на рахунок ФОП ОСОБА_2 (кодЄДРПОУ НОМЕР_1) при проведені закупівлі товару, якщо ні, то якими службовими особами допущені порушення, які саме та на яку суму?
Встановити строк проведення ревізії протягом 15 робочих днів, починаючи
з «12» квітня 2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: