Справа №755/2317/16-п
3/755/1105/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2016 року суддя Дніпровського районного суду м. Києва Сазонова М.Г., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної служби МВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшла справа про адміністративне правопорушення зі складеним протоколом про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, серії АП2 №350272 від 14 січня 2016 року, ОСОБА_1 14 січня 2016 року о 13 годині 20 хвилин, керуючи автомобілем «Мерседес Бенц», д.н.з. НОМЕР_1, не дотримався безпечного інтервалу руху, в результаті чого здійснив зіткнення з іншим автомобілем, що призвело до пошкодження обох транспортних засобів.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Вивчивши адміністративний матеріал, суд прийшов до висновку про неможливість розгляду в судовому засіданні справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за наступних підстав.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст.ст. 278, 280 КУпАП, суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак в супереч вимогам ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано місце вчинення адміністративного правопорушення, що позбавляє суд можливості перевірити те, чи підсудні матеріали справи відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП Дніпровському районному суду м. Києва.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано з яким саме автомобілем здійснив зіткнення ОСОБА_1, керуючи автомобілем «Мерседес Бенц», д.н.з. НОМЕР_1, а отже суть вчиненого правопорушення викладена не належно, оскільки кваліфікація дій за ст.124 КУпАП є сумнівною, що є не прийнятним, оскільки, суперечить практиці Європейського суду з прав людини, адже позбавляє суд змоги встановити на виконання положень ст. 283 КУпАП самі обставини скоєння правопорушення, а саме його, місце та інші обставини, призводить до ігнорування прав особи, яка притягають до відповідальності, оскільки позбавляє її права бути поінформованою про характер і причини притягнення до адміністративної відповідальності, не дає змоги підготуватися до свого захисту (враховуючи некоректно викладену суть правопорушення без ідентифікації ключових деталей вчинення імовірного діяння) гарантованого підпунктом "b" п. 3 ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини.
Крім того, стаття 62 Конституції України зазначає, що вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.
Враховуючи те, що вищезазначені порушення при складанні адміністративного матеріалу унеможливлюють розгляд протоколу в судовому засіданні, суддя, на підставі наведеного, та керуючись ст.221, 245, 251, 268, 278, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Адміністративний матеріал № 755/2317/16-п (3/755/1105/16) відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП повернути до Управління патрульної служби МВС України в м.Києві для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: