ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
30 березня 2016 року м. Чернігів Справа № 825/3481/15-а
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Бородавкіної С.В.,
за участі секретаря Гайдука С.В.,
заявника ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про зміну способу та порядку виконання постанови суду від 08.12.2015 по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу Держгеокадастру України у Бобровицькому районі Чернігівської області, Реєстраційної служби Бобровицького районного управління юстиції Чернігівської області, третя особа - ОСОБА_2 про визнання свідоцтва недійсним, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про зміну способу та порядку виконання постанови від 08.12.2015 по справі № 825/3481/15-а (з урахуванням уточненої заяви) шляхом зміни боржника з Реєстраційної служби Бобровицького районного управління юстиції Чернігівської області (далі РС Бобровицького РУЮ) на Головне територіальне управління юстиції у Чернігівській області (далі ГТУЮ у Чернігівській області).
Свою заяву обґрунтовує тим, що постановою Кабінету Міністрів України «Питання Міністерства юстиції» від 31.03.2015 № 150 було припинено виконання Державною реєстраційною службою України покладених на неї функцій та повноважень. Виконання функцій реєстраційних служб покладено на Головні територіальні управління юстиції та районні управління системи Мінюсту. У звязку із прийняттям вказаної постанови функції РС Бобровицького РУЮ делеговано Бобровицькому районному управлінню юстиції, яке в свою чергу підпорядковується ГТУЮ у Чернігівській області. Оскільки саме ГТУЮ у Чернігівській області є розпорядником бюджетних коштів та його рахунки обслуговуються в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Чернігівській області, то з метою належного виконання постанови суду від 08.12.2015, саме на ГТУЮ у Чернігівській області потрібно покласти обовязок із сплати заявнику 974,40 грн. судового збору, шляхом відповідної зміни способу та порядку виконання судового рішення.
Заявник в судовому засіданні заяву підтримав та просив її задовольнити в повному обсязі.
Представник Відділу Держгеокадастру України у Бобровицькому районі Чернігівської області в судове засідання не прибув, надіслав до суду клопотання про розгляд заяви без його участі.
Представник Реєстраційної служби Бобровицького районного управління юстиції Чернігівської області в судове засідання не прибув, про дату, час та місце слухання заяви повідомлений належним чином, причини неявки не зазначив.
Третя особа, - ОСОБА_2 в судове засідання не прибула, надіслала клопотання в якому провила відмовити заявнику в задоволенні його заяви та судове засідання проводити без її участі.
Представник ГТУЮ у Чернігівській області в судове засідання не прибув, надіслав до суду клопотання про розгляд заяви без його участі.
Відповідно до ч. 2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Заслухавши пояснення заявника, дослідивши заяву про зміну способу та порядку виконання рішення, матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає за необхідне задовольнити заяву з таких підстав.
Судом встановлено, постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 08.12.2015 по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу Держгеокадастру України у Бобровицькому районі Чернігівської області, Реєстраційної служби Бобровицького районного управління юстиції Чернігівської області, третя особа - ОСОБА_2 про визнання свідоцтва недійсним, зобов'язання вчинити певні дії, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено та, зокрема, стягнуто з Реєстраційної служби Бобровицького районного управління юстиції Чернігівської області (код ЄДРПОУ 37370959) на користь ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ), за рахунок бюджетних асигнувань, судові витрати в сумі 974,40 грн.
Відповідно до частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Зазначена норма не обмежує право суду певними обставинами, при наявності яких суд може змінити спосіб і порядок виконання прийнятого ним рішення, проте визначальним фактором при вчиненні зміни способу та порядку виконання судового рішення є винятковість цих випадків та їх обєктивний вплив на виконання судового рішення.
Постановою суду від 08.12.2015, судові витрати в сумі 974,40 грн. стягнуто з РС Бобровицького РУЮ на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань.
Згідно з п. 3 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 (далі - Порядок № 845) рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Судом встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України «Питання Міністерства юстиції» від 31.03.2015 № 150 було припинено виконання Державною реєстраційною службою України покладених на неї функцій та повноважень.
Виконання даних функцій та повноважень постановою Кабінету Міністрів України «Питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції» від 21.01.2015 № 17 було покладено на Міністерство юстиції України.
Виконання функцій реєстраційних служб Головних управлінь юстиції в областях та місті Києві, а також реєстраційних служб районних, районних у містах, міських, міськрайонних управлінь юстиції покладено на Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в областях, місті Києві, районні, районні у містах, міські, міськрайонні управління юстиції.
У звязку з цим, в Бобровицькому районі виконання функцій та повноважень реєстраційних служб покладено на Бобровицьке районне управління юстиції.
Отже, Бобровицьке районне управління юстиції підпорядковується Головному територіальному управлінню юстиції у Чернігівській області, утримується за рахунок коштів Державного бюджету України, проте не є розпорядником бюджетних коштів, не складає кошториси.
Розпорядником бюджетних коштів є Головне територіальне управління юстиції у Чернігівській області, яке здійснює організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності районних, міськрайонних та міських управлінь юстиції; здійснює централізований бухгалтерський облік витрат на їх утримання.
Відповідно до листа від 14.03.2016 № С-103-11.3 ГТУЮ у Чернігівській області обслуговується та має відкриті рахунки в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Чернігівській області (а.с. 195).
Враховуючи вищенаведене, суд приймає до уваги доводи ОСОБА_1, що стягнення РС Бобровицького РУЮ на його користь суми судових витрат в розмірі 974,40 грн., за рахунок бюджетних асигнувань, є неможливим, так як РС Бобровицького РУЮ не є розпорядником бюджетних коштів та не складає кошториси. Тобто, вищенаведене унеможливлює виконання рішення суду.
Підставою для зміни способу і порядку виконання судового рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим судом способом.
Таким чином, оскільки Бобровицьке районне управління юстиції, що в свою чергу є структурним підрозділом та підпорядковується ГТУЮ у Чернігівській області є розпорядником бюджетних коштів та складає кошторис, має відповідні рахунки в казначейській службі, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про зміну способу та порядку виконання постанови суду від 08.12.2015 по справі № 825/3481/15-а.
Враховуючи вищенаведене, керуючись статтями 122, 157, 158-160, 165, 167, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про зміну способу та порядку виконання постанови суду від 08.12.2015 задовольнити.
Змінити спосіб та порядок виконання постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 08.12.2015 по справі № 825/3481/15-а шляхом зміни боржника з Реєстраційної служби Бобровицького районного управління юстиції Чернігівської області на Головне територіальне управління юстиції у Чернігівській області.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В. Бородавкіна