Ухвала суду № 56913282, 04.04.2016, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.04.2016
Номер справи
464/9840/15-а
Номер документу
56913282
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

04 квітня 2016 р.Справа № 876/2379/16

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Нос С. П. перевіривши апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова на постанову Франківського районного суду м. Львова від 18 березня 2016 року в справі № 464/9840/15-а за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова треті особи - Територіальна інспекція з питань праці у Львівській області, Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Франківського районного суду м. Львова від 18 березня 2016 року позов

ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова треті особи - Територіальна інспекція з питань праці у Львівській області, Держана податкова інспекція у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії задоволено частково.

Не погоджуючись із цією постановою суду першої інстанції, відповідачем подано на неї апеляційну скаргу.

Відповідно до ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України (із змінами, внесеними згідно із Законом України «Про судовий збір», які набрали чинності з 01.11.2011, далі - Закон №3674-VI) розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною 1 ст.4 Закону України «про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2015 року - 1218 грн.

Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції чинній на час подання апеляційної скарги), становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Вказаний адміністративний позов містить три вимоги немайнового характеру, тому в силу вимог ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Розмір ставки судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою станом на момент подання такого у 2015 році становив 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Оскільки адміністративний позов містить три вимоги немайнового характеру, то розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні цієї позовної заяви повинен становити 1461,6грн (487,2грн х 3).

Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 1607,76грн (1461,6грн х 1,1 = 1607,76грн).

Разом із апеляційною скаргою управлінням Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, у якому зазначено, що апелянт відповідно до раніше діючого законодавства був звільнений від сплати судового збору, у зв'язку з чим тимчасовим розписом доходів і видатків Пенсійного фонду України на І квартал 2016 рік коштів на сплату судового збору передбачено не було.

Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Аналогічні положення викладені у частині 1 статті 88 КАС України, з яких вбачається, що відстрочення сплати судового збору може мати місце за умови важкого майнового стану особи, яка цей збір має сплатити.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

У зв'язку з наведеним, підстави для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору відсутні.

Такий висновок відповідає правовій позиції, висловленій Верховним Судом України в ухвалі від 28 вересня 2015 року № 21-5496а15.

Відповідно до вимог ч. 1 ст.244-2 КАС України, рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.

Частиною 3 ст. 189 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Згідно із ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи вищенаведене наявні перешкоди для відкриття апеляційного провадження, а тому, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків останньої шляхом направлення на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду документу про сплату суми судового збору.

Керуючись ст. ст. 108, 158-160, 165, 187, 189, 254 КАС України, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Франківського районного суду м. Львова від 18 березня 2016 року в справі № 464/9840/15-а - відмовити.

Залишити без руху апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова на постанову Франківського районного суду м. Львова від 18 березня 2016 року в справі № 464/9840/15-а.

Надати управлінню Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова 10-ти денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.

Оплату судового збору за подання апеляційної скарги здійснити за наступними реквізитами:

«Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок отримувача - 31219206781004; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - судовий збір, 34668371».

Копію ухвали надіслати апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги протягом двадцяти днів.

Суддя Нос С.П.