Постанова № 56900718, 29.03.2016, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
29.03.2016
Номер справи
521/5284/16-п
Номер документу
56900718
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 521/5284/16-п

Номер провадження 3/521/1865/16

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 березня 2016 року Малиновський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:

головуючого Граніна В.Л.

при секретарі Лукьяновій В.І.

за участю:

представника Одеської митниці ДФС ОСОБА_1

розглянув у відкритому судовому засіданні у місті ОСОБА_1 справу, що надійшла з Одеської митниці ДФС відносно громадянки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, про порушення митних правил, передбаченого ст. 473 МК України,

В С Т А Н О В И В:

До Малиновського районного суду м. Одеси надійшов протокол №0173/50000/16 від 12.02.2016 року про порушення митних правил з відповідними матеріалами, у відношенні гр. ОСОБА_2, за ознаками скоєння правопорушення, передбаченого ст. 473 МК України.

З вищезазначеного протоколу про порушення митних правил вбачається, що на ділянці цеху обробки міжнародної пошти Одеської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта», 04.12.2015 року під час здійснення митного огляду міжнародного поштового відправлення №RB650309119UA, яке було відправлено з України гр. ОСОБА_2. до Болгарії на ім'я ОСОБА_3 (вул. Здравець, 5Г бл. 4 вх.А, ап. 12, с. Световрачене, Софія, Болгарія, 1252) було виявлено монети у кількості 5 шт.

За результатами проведеної експертизи 29.01.2016 року винесено експертний висновок №135 відповідно до якого монета 3/4 рубля - 5 злотих 1840 року підпадає під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» (далі Закон) мають культурну та історичну цінність і підлягають збереженню згідно із законодавством України.

Крім цього, відповідно до п.п. 5, 6 ст. 15 Всесвітньої поштової конвенції заборонено вкладати у поштові посилки монети, банківські білети й інші дорогоцінні предмети.

Таким чином, на думку митного органу, гр. ОСОБА_2 в міжнародному поштовому відправленні №RB650309119UA пересилались товари заборонені до такого пересилання, чим вчинено порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена ст. 473 МК України

На підставі вказаних обставин співробітником митниці у відношенні гр. ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил №0173/50000/16 за ст. 473 МК України.

В судовому засіданні гр. ОСОБА_2 приймала участь, свою вину визнала частково та просила не конфісковувати монети, які не представляють культурної цінності.

Представник митниці у судовому засіданні вважав, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності винна у вчиненні адміністративного правопорушення, її вина підтверджується зібраними у справі доказами, і тому необхідно застосувати до неї адміністративне стягнення у виді конфіскації товару, який пересилався через митний кордон України.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, присутні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбачені ст. 473 МК України, за кваліфікуючими ознаками пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес - відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, з наступних підстав.

Судом встановлено, що на ділянці цеху обробки міжнародної пошти Одеської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта», 04.12.2015 року під час здійснення митного огляду міжнародного поштового відправлення №RB650309119UA, яке було відправлено з України гр. ОСОБА_2. до Болгарії на ім'я ОСОБА_3 (вул. Здравець, 5Г бл. 4 вх.А, ап. 12, с. Световрачене, Софія, Болгарія, 1252) було виявлено монети у кількості 5 шт.

За результатами проведеної експертизи 29.01.2016 року винесено експертний висновок №135 відповідно до якого монета 3/4 рубля - 5 злотих 1840 року підпадає під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» (далі Закон) мають культурну та історичну цінність і підлягають збереженню згідно із законодавством України.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», вивезення культурних цінностей шляхом пересилання в міжнародних поштових відправленнях здійснюється у порядку, встановленому цим законом, митним законодавством України.

Відповідно до ст. 367 МК України громадяни мають право пересилати товари через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес - відправленнях, крім товарів, заборонених до такого пересилання.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 235 МК України забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території.

Статтями 12, 13 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» встановлено, що вивезення культурних цінностей без свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) забороняється.

Крім цього, згідно п. 4.1 Постанови Правління Національного банку України від 27.05.2008 року №148 «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України», відповідно п.6.1., 6.1.1 ст. 6 Всесвітньої поштової конвенції та п. 35 «Правил надання послуг поштового зв'язку», затверджених постановою КМУ від 05.03.2009 року № 270, та за умови наявності у складі монет дорогоцінних (банківських) металів і відсутності соціального дозволу відповідно до Постанови Правління Національного банку України від 27.05.2008 року №148 «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України», їх не декларування і пересилання монет у письмовій кореспонденції міжнародних поштових відправлень є порушенням вимог вищевказаних нормативних документів.

Таким чином, суд приходить до висновку, що гр. ОСОБА_2 перемістила монети з порушенням п.п. 5, 6 ст. 15 Всесвітньої поштової конвенції, та вони підлягають вилученню.

Викладені вище обставини встановлені під час провадження по даній справі та підтверджуються наступними доказами: доповідною запискою інспектора митниці, протоколом про порушення митних правил, експертним висновком, описом вилучених предметів.

Провадження у справах про порушення митних правил згідно ст. 487 МК України, здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи вищевикладене, суд накладає на правопорушника стягнення, відповідно до санкції ст. 473 МК України у виді конфіскації товару.

На підставі викладеного, керуючись ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст.ст. 473, 487 МК України, ст. 23 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 473 МК України, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді конфіскації товару, який пересилався через митний кордон України та вилучений згідно протоколу про порушення митних правил.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 275 гривні 60 копійок (Отримувач коштів: УК у місті ОСОБА_1/Малиновський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38016923; банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО): 828011; рахунок отримувача: 31216206700007; код класифікації доходів бюджету: 22030001; призначення платежу судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. Порядок оскарження постанови суду (судді) у справі про порушення митних правил визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законами України.

Суддя