Постанова № 56780544, 28.03.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.03.2016
Номер справи
826/27698/15
Номер документу
56780544
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

28 березня 2016 року 14:15 справа №826/27698/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Калужського Д.О., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1до1. Державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровського району реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Бондаренко Ірини Павлівни 2. Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Печерського району реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у містітретя особаОСОБА_3провизнання протиправним та скасування рішеньОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровського району реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Бондаренко Ірини Павлівни (далі по тексту - відповідач 1, державний реєстратор Бондаренко І.П.), Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Печерського району реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у місті (далі по тексту - відповідач 2), за участю третьої особи - ОСОБА_3 (далі по тексту - третя особа, ОСОБА_3), в якому просить: 1) визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 1 про проведення державної реєстрації новоутвореної шляхом заснування юридичної особи - ТОВ "Укрзерноімпекс" (код ЄДРПОУ 40165058), яке оформлене шляхом внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційного запису від 08 грудня 2015 року за номером 10671020000023325; 2) визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 1 про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи - ТОВ "Укрзерноімпекс" (код ЄДРПОУ 40165058), яке оформлене шляхом внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційного запису від 10 грудня 2015 року №106710500001023325; 3) припинити ТОВ "Укрзерноімпекс" (код ЄДРПОУ 40165058) через допущені при його створенні порушення, які не можна усунути.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 грудня 2015 року відкрито провадження у справі №826/27698/15, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 березня 2015 року закрито провадження у справі в частині позовних вимог щодо припинення ТОВ "Укрзерноімпекс" (код ЄДРПОУ 40165058) через допущені при його створенні порушення, які не можна усунути.

В судовому засіданні 08 лютого 2016 року представник позивача позовні вимоги підтримав, відповідачі та третя особа своїх представників не направили, на підставі частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив здійснити розгляд справи у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

За даними витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо ТОВ "Укрзерноімпекс" (код ЄДРПОУ 40165058) 08 грудня 2015 року державним реєстратором Бондаренко І.П. внесено запис №10671020000023325 про державну реєстрацію новоутвореної шляхом заснування юридичної особи та запис від 10 грудня 2015 року №10671050001023325 про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи.

Позивач вважає зазначені записи протиправними, оскільки такі прийняті та вчинені за відсутності законодавчо встановлених підстав, а саме, у зв'язку із перебуванням у складі засновників (учасників) ТОВ "Укрзерноімпекс" померлої особи - ОСОБА_4 на момент подання документів для проведення необхідних реєстраційних дій, що суперечить вимогам Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Відповідач подав до суду письмове заперечення проти позову, в якому зазначив про відповідність оскаржуваних записів вимогам Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Третя особа у письмових поясненнях зазначила про необхідність задоволення позовних вимог.

Окружний адміністративний суд міста Києва, виходячи зі змісту пред'явлених позовних вимог звертає увагу на наступне.

За визначенням частини першої статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (тут і далі - в редакції, чинній на момент проведення державної реєстрації) державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення або в разі подання електронних документів подати опис, що містить відомості про надіслані електронні документи, в електронній формі) такі документи:

заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи, до якої може бути подана як додаток заява щодо обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику;

примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;

два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів - один примірник).

Відповідно до частини сьомої статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", уразі державної реєстрації юридичної особи, засновником (засновниками) якої є іноземна юридична особа, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місцезнаходження, зокрема витяг із торговельного, банківського або судового реєстру, який відповідає вимогам частини шостої статті 8 цього Закону.

Частина восьма статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачає, що державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - сьомою цієї статті.

Згідно з частиною дев'ятою статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються засновником юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являється його паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця.

Якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються особою, уповноваженою засновником (засновниками) юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являється її паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця та надається документ, що засвідчує її повноваження або в разі подання електронних документів документ, що засвідчує повноваження цієї особи, в електронній формі залучається до документів, передбачених частинами першою - сьомою цієї статті.

Частиною десятою статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визначено, що документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається поштовим відправленням) засновнику або уповноваженій ним особі з відміткою про дату надходження документів.

Дата надходження документів для проведення державної реєстрації юридичної особи вноситься до журналу обліку реєстраційних дій.

Статтею 27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визначено підстави для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, а саме:

невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації юридичної особи;

невідповідність установчих документів вимогам частини третьої статті 8 цього Закону;

наявність в установчих документах юридичної особи пропаганди комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки;

порушення порядку створення юридичної особи, який встановлено законом, зокрема:

наявність обмежень на зайняття відповідних посад, встановлених законом щодо осіб, які зазначені як посадові особи органу управління юридичної особи;

невідповідність відомостей про засновників (учасників) та кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи відомостям щодо них, які містяться в Єдиному державному реєстрі;

наявність обмежень щодо вчинення засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженою ними особою юридичних дій, які встановлені абзацом четвертим частини другої статті 35 цього Закону;

наявність в Єдиному державному реєстрі найменування, яке тотожне найменуванню юридичної особи, яка має намір зареєструватися;

використання у найменуванні юридичної особи приватного права повного чи скороченого найменування державного органу або органу місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань, або історичного державного найменування, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;

встановлена іншими законами заборона використання у найменуванні юридичної особи певних термінів, абревіатур, похідних термінів.

Відмова у проведенні державної реєстрації юридичної особи з інших підстав не допускається.

За наявності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи державний реєстратор зобов'язаний не пізніше трьох робочих днів з дати надходження документів для проведення державної реєстрації видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) засновнику або уповноваженій ним особі повідомлення про відмову в проведенні державної реєстрації із зазначенням підстав для такої відмови та документи, що подавалися для проведення державної реєстрації юридичної особи, відповідно до опису.

Статтею 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визначено порядок проведення державної реєстрації змін до установчих документів.

Для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) такі документи:

заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;

примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів;

оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або інформація про оприлюднення повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів;

два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції;

документ, що підтверджує внесення адміністративного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів, якщо інше не встановлено цим Законом.

У разі внесення змін до статуту, які пов'язані із зменшенням статутного капіталу (статутного або складеного капіталу), зміною найменування або місцезнаходження юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення плати за оприлюднення відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

У разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) одного із таких документів:

заяви, договору, іншого документа про перехід чи передачу частки учасника у статутному капіталі товариства;

рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) із складу засновників (учасників) юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими документами юридичної особи.

У разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи на підставі факту смерті фізичної особи - засновника (учасника) та відмови інших засновників (учасників) у прийнятті спадкоємця (спадкоємців) померлого до складу засновників, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається ксерокопія (нотаріально засвідчена копія, копія, завірена органом державної реєстрації актів цивільного стану) свідоцтва про смерть фізичної особи або документа, що є підставою для його видачі відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану".

У разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною мети установи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається копія відповідного судового рішення.

Державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - шостою цієї статті.

Якщо документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи подаються особою, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця.

Якщо такі документи подаються іншим представником юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця та надається документ або нотаріально засвідчена копія документа, що засвідчує повноваження представника.

Документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається поштовим відправленням) заявнику з відміткою про дату надходження документів.

У разі проведення державної реєстрації змін до установчих документів, які пов'язані із зміною відомостей про юридичну особу, які відповідно до цього Закону зазначаються у виписці з Єдиного державного реєстру, державний реєстратор крім документів, які передбачені частиною чотирнадцятою цієї статті, додатково повинен видати (надіслати поштовим відправленням) заявнику виписку з Єдиного державного реєстру протягом 24 годин, крім вихідних та святкових днів, після отримання від органів статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України відомостей про внесення відповідних відомостей до відомчих реєстрів.

Відповідно до статті 30 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державний реєстратор відмовляє у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи за наявності підстав, встановлених частиною першою статті 27 цього Закону.

Таким чином, за умови подання визначених Законом документів, державний реєстратор зобов'язаний вчинити відповідні реєстраційні дії та внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців записи.

Матеріали реєстраційної справи підтверджують, що згідно з описом документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Державна реєстрація новоутвореної шляхом заснування юридичної особи" для державної реєстрації ТОВ "Укрзерноімпекс" 08 грудня 2015 року уповноваженою особою Хникіним Г.Ф. подано заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи; рішення засновників про створення юридичної особи; два примірники статуту; документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи.

Згідно з описом документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи" для державної реєстрації ТОВ "Укрзерноімпекс" 10 грудня 2015 року уповноваженою особою Хникіним Г.Ф. подано заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи в частині зміни місцезнаходження юридичної особи, зміни розміру статутного капіталу та зміни складу засновників; рішення про внесення змін до установчих документів; статут; нова редакція до установчих документів; копію квитанції, виданої банком; документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи; документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів.

Дослідивши наявні у справі копії документів з реєстраційної справи ТОВ "Укрзерноімпекс", суд не знайшов наявність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи та у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, що передбачені у статті 27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Судом встановлено, що відповідно до інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та статуті ТОВ "Укрзерноімпекс", статутний капітал останнього складає 191 625,00 грн., який внесений двома засновниками: ОСОБА_6, розмір внеску якого складає 15 330,00 грн., тобто 8% від статутного фонду товариства та ОСОБА_4, розмір внеску якого складає 176 295,00 грн., тобто 92% від статутного фонду товариства. Датою закінчення формування статутного капіталу визначено - 07 грудня 2016 року.

З наданих державному реєстратору документів для проведення реєстраційних дій вбачається, що ОСОБА_4 є учасником ТОВ "Укрзерноімпекс", який був присутній на загальних зборах ТОВ "Укрзерноімпекс" 09 грудня 2015 року, згідно протоколу №09/12/2015-1 та який, відповідно до договору купівлі-продажу корпоративних прав ТОВ "Укрзерноімпекс" від 09 грудня 2015 року прийняв та оплатив корпоративні права на ТОВ "Укрзерноімпекс".

Однак, згідно свідоцтва про смерть, виданого 07 липня 2015 року Бюро запису актів цивільного стану Новента Ді П'яве (Італія), ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що свідчить про неможливість останнього приймати участь у створенні ТОВ "Укрзерноімпекс".

Суд зазначає, що державний реєстратор не наділений правом перевіряти достовірність поданих відомостей та вимагати інші документи, ніж ті, що передбачені чинним законодавством, а відтак, при внесенні спірних записів, відповідач 1 діяв правомірно.

Разом з тим, відповідно до частини першої статті 16 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Згідно з частинами першою та другою статті 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" визначено, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін; якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, то третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними.

Таким чином, внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відомості про юридичну особу вважаються достовірними та можуть використовуватись у відносинах із третіми особами.

Оскільки у межах спірних правовідносин проведення державної реєстрації новоутвореної шляхом заснування юридичної особи - ТОВ "Укрзерноімпекс" та державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи вказаного підприємства здійснено на підставі документів, в яких фігурує померла особа - ОСОБА_4, суд зазначає, що відомості про ТОВ "Укрзерноімпекс" у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не можуть вважатись достовірними, та приходить до висновку про необхідність скасування відповідних записів.

При цьому формулювання позовних вимог про визнання протиправними та скасування рішень відповідача 1 про проведення державної реєстрації новоутвореної шляхом заснування юридичної особи - ТОВ "Укрзерноімпекс" та про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи - ТОВ "Укрзерноімпекс", оформлені шляхом внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційних записів від 08 грудня 2015 року за №10671020000023325 та від 10 грудня 2015 року №106710500001023325, суд трактує як вимоги про скасування таких записів.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, оскаржувані записи не відповідають вимогам, встановленим частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

2. Скасувати запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 08 грудня 2015 року №10671020000023325 про проведення державної реєстрації новоутвореної шляхом заснування юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрзерноімпекс" (код ЄДРПОУ 40165058), вчинений Державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровського району реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Бондаренко Іриною Павлівною.

3. Скасувати запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 10 грудня 2015 року №106710500001023325 про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрзерноімпекс" (код ЄДРПОУ 40165058), вчинений Державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровського району реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Бондаренко Іриною Павлівною.

4. Присудити з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 понесені нею витрати по сплаті судового збору у розмірі 974,40 грн. (дев'ятсот сімдесят чотири гривні сорок копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровського району реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко