Справа № 502/1296/15-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2016 року м. Кілія
Кілійський районний суд Одеської області у складі :
головуючого судді Тюміна О.Г. ,
за участю секретаря судового засідання Нанєвої А.В., ,
за участю : позивача ОСОБА_1, представників відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кілія в порядку адміністративного судочинства справу за адміністративним позовом
ОСОБА_1
до
Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеській області ,
Третя особа - відкрите акціонерне товариство «Дунай - Авто»,
про визнання дій відповідача щодо припинення нарахування та виплати пенсії неправомірними , зобов'язання відповідача поновити нарахування та виплату пенсії,
В С Т А Н О В И В :
26.07.2012 року позивач звернувся до Кілійського районного суду Одеської області з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області про визнання неправомірною відмову відповідача в нарахуванні йому пенсії відповідно до ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку , встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за умови наявності загального трудового стажу для чоловіків не менше 20 років.
Підтримуючи позов , позивач зазначає, що він працював водієм автобуса в Кілійському автотранспортному підприємстві 15110. З 17 січня 1987 року по 17 лютого 1987 року він знаходився у відрядженні на Чорнобильській АЕС та був зайнятий на роботах пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії у якості водія, в зв'язку з чим йому присвоєна друга категорія учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Зазначені обставини підтверджуються посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС , наказом про відрядження , довідкою, витягом з протоколу, в тому числі довідкою за № 66 про те що він з 17.01.1987 року по 17.02.1987 року був зайнятий на роботах , пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії. 05.12.2014 року він звернувся до управління ПФУ в Кілійському районі із заявою про призначення йому пенсії із зниженням пенсійного віку з доданням всіх необхідних документів, підтверджуючих стаж його роботи. Листом від 24.05.2015 року за вих. № 596/04 відповідач повідомив йому про відмову у призначенні пенсії в зв'язку з тим, що довідка № 66 не містить дати видачі, а також коефіцієнт кратності. Зазначене рішення вважає незаконним та таким , що порушує його законі права.
Представники відповідача , заперечують проти позову у повному обсязі та зазначають про наступні обставини справи.
31.07.2012 року позивач звернувся до управління ПФУ в Кілійському районі із заявою про призначення пенсії згідно п. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильскій АЕС, із зменшенням віку на 8 років.
Рішенням управління ПФУ в Кілійському районі № 83 від 09.08 .2012 року ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії в зв'язку з відсутністю довідки форми № 122 та інших первинних документів , та ненастанням часу звернення.
12.11.2014 року позивач ОСОБА_1 вдруге звернувся до управління ПФУ в Кілійському районі з заявою про призначення пенсії відповідно до п. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Рішенням УПФУ в Кілійському районі № 60 від 21.11.2014 року ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії в зв'язку з тим, що відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менш 15 років , а заявник на момент звернення мав страховий стаж 14 років 2 місяця 17 днів. В зв'язку з зазначеним ОСОБА_1 було рекомендовано звернутися за призначенням пенсії при умови набуття 15 років страхового стажу або укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування згідно з ст. 12 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». ОСОБА_1 уклав договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування ,сплатив відповідно до договору 5013,24 грн., в зв'язку з чим вважається , що позивач має достатній страховий стаж.
05.12.2014 року ОСОБА_1 втретє звернувся до УПФУ в Кілійському районі із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах згідно п.1 ст. 55 ЗУ «Про статус і соціальних захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як учаснику ліквідації на ЧАЕС , із зменшенням пенсійного віку на 8 років.
Рішенням УПФУ № 3 від 19 лютого 2015 року ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії в зв'язку з ненаданням основного документу , що визначає час виконання ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС , а саме довідки за формою 122. Надана ОСОБА_1 довідка № 66 не містить дати вдачі , коефіцієнт кратності в ній не вказаний і взагалі не є довідкою форми 122, в зв'язку з чим не може бути підтвердженням роботи позивача на ЧАЕС , яка надає йому право на пільгову пенсію.
Представинк третьої особи не заперечує проти позову.
Заслухавши пояснення сторін , дослідивши надані у справі докази , суд вважає позов обґрунтованим та таким , що підлягає частковому задоволенню.
В судовому засіданні встановлено наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року. (а.с. 8)
Згідно посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого 21.04.1994 року Одеською обласною державною адміністрацією , ОСОБА_1 має право на пільги і компенсації , встановлені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи». (а.с. 10)
Згідно наказу, витягу з наказу № 3 від 13.01.1987 року ОСОБА_1 направлено у відрядження в м. Чорнобиль для роботи водієм автобуса строком на місяць з 15.01.1987 року по 15.02.1987 року. (а.с. 15, 17 , 51 )
Наказом начальника АТП - 35110 № 5-к від 14.01.1987 року ОСОБА_1 направлено для роботи в Чорнобильському районі строком на 1 місяць з 16.01.1987 року по 16.02.1987 року із збереженням середнього заробітку та сплатою добових в сумі 3 руб 50 коп. за добу. (а.с. 11 , 50)
Згідно довідки № 66 , виданої начальником АТП 33027 , ОСОБА_1 з 17.01.1987 року по 17.02.1987 року перебував у відрядженні на Чорнобильській АЕС та був зайнятий на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії в якості водія з тарифною ставкою 0,754 коп. Загальний час відпрацьованого часу складає 32 дня, 448 годин. Згідно з Постановою Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС від 05.06.1986 р. ОСОБА_1 нараховано понад середньомісячну заробітну плату, яка зберігається за місцем постійної роботи, 1753 руб. 47 коп., в т.ч. нараховано по підвищеним тарифним ставкам з урахування зон виконання робіт 1252 руб 48 коп., премія з фонду заробітної плати 500 руб 99 коп. За зазначений час ОСОБА_1 належить надати додаткову відпустку тривалістю 2 робочих дня із розрахунку 2 дня за 1 місяць роботи.
Час роботи працівників, безпосередньо зайнятих на ліквідації наслідків аварії в 30-кілометровій зоні на Чорнобильській АЕС зараховується у потрійному розмірі до стажу, який надає право на пільгову пенсію за списком № 1, затвердженому Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.03.56 року № 1173.
В зв'язку з роботою вахтовим методом йому надається 28 днів відпочинку без оплати. ( а.с. 12 , 49 )
Згідно довідки АТП 15110 вих. № 044 від 24.11.93 р. ОСОБА_1 приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в м. Чорнобиль (Прип'ять) в період з 17.01.87 р. по 17.02.87 р. та йому виплачена заробітна плата 1753 крб на підставі книги нарахування заробітної плати , відомість по заробітній платі № 69 від 10.ІІІ.87 р. Довідка видана для надання комісії з визначення статусу громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. (а.с. 16, 52)
Згідно витягу з протоколу № 128 засідання комісії з підтвердження статусу осіб, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС від 11.01.1996 року , ОСОБА_1 визнано учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС другої категорії, який приймав участь у роботах водієм Кілійського АТП 15110 в м. Чорнобиль з 15.01.1987 року по 15.02.1987 року. (а.с. 14)
31.07.2012 року позивач звернувся до управління ПФУ в Кілійському районі із заявою про призначення пенсії згідно п. 1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильскій АЕС, який працював у зоні відчуження з 16 січня 1987 року по 16 лютого 1987 року не менше 14 календарних днів , із зменшенням віку на 8 років. (а.с. 68)
Рішенням управління ПФУ в Кілійському районі № 83 від 09.08 .2012 року ОСОБА_1 відмовлено у призначення пенсії з зазначених підстав в зв'язку з відсутністю довідки форми № 122 та інших первинних документів , та ненастанням часу звернення. В рішенні відсутня мотивація відмови з підстав відсутності первинних документів, а також ненастання часу звернення. ( а.с. 66)
Згідно довідки № 62 від 01.08.2012 року , виданої ВАТ «Дунай - Авто», ОСОБА_1 дійсно працював в АТП з 24.03.1986 року (наказ № 51-к від 24.03.1986 року) по 11.09. 1987 р. (наказ 108-к від 09.09.1987 р.) ; з 22.09.1988 р. (наказ № 129-к від 22.09.1988 р.) по 18. 07.1991 р.. (наказ № 97-к від 18.07.1991 року). ( а.с. 42)
12.11.2014 року позивач ОСОБА_1 звернувся до управління ПФУ в Кілійському районі з заявою про призначення пенсії відповідно до п. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». (а.с. 60)
Рішенням УПФУ в Кілійському районі № 60 від 21.11.2014 року відмовлено у призначенні заявнику пенсії в зв'язку з тим, що відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менш 15 років , а заявник на момент звернення мав страховий стаж 14 років 2 місяця 17 днів. В зв'язку з зазначеним ОСОБА_1 було рекомендовано звернутися за призначенням пенсії при умови набуття 15 років страхового стажу або укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування згідно з ст. 12 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». (а.с. 56 )
24.11.2014 року представником управління ПФУ складено акт перевірки первинних документів для підтвердження періоду роботи в зоні відчуження , необхідного для призначення пенсії на пільгових умовах ОСОБА_1 № 452, згідно якого перевірка проведена на ВАТ «Дунай-Авто» , під час якої виявлено наказ № 5-к від 14.01.1987 року про направлення чотирьох водіїв для робіт в Чорнобильському районі з 16.01.1987 р. по 16.02.1987 р. строком на 1 місяць із збереженням середнього заробітку та оплатою добових в сумі 3 руб 50 коп., в тому числі ОСОБА_1 Також згідно особових рахунків на виплату заробітної плати ОСОБА_1 було нараховано 2.2333,34 руб. , в тому числі зарплата за основним місцем роботи 91,42 руб. (а.с. 48)
01.12.2014 року управління ПФУ листом повідомляє ОСОБА_1 про відмову у призначенні пенсії в зв'язку відсутністю передбаченого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове соціальне страхування» пенсійного страхового стажу не менш 15 років , оскільки на момент звернення його страховий стаж складає 14 років 2 місяці 17 днів. В зв'язку з зазначеним ОСОБА_1 запропоновано звернутися за призначенням пенсії при умові набуття 15 років страхового стажу або укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування згідно з ст. 12 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с. 62).
03.12.2014 року між ОСОБА_1 та Ізмаїльською ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області укладено договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, відповідно до якого ОСОБА_1 зобов'язався сплатити єдиний внесок в сумі не менше мінімального розміру страхового внеску за кожен місяць, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску , встановлений законом на місяць залежно від виду страхування, тобто єдиний внесок в сумі 5013, 24 грн. до 13 грудня 2015 року. Відповідно до п. 4.1 Договору за умови виконання ОСОБА_1 умов Договору, він має право на призначення пенсії відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Згідно Квитанції № 29 від 03.12.2014 року ОСОБА_1, на виконання умов Договору, сплачено внесок в сумі 5013,24 грн.
05.12.2014 року ОСОБА_1 знову звернувся до УПФУ в Кілійському районі із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах згідно п.1 ст. 55 ЗУ «Про статус і соціальних захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як учаснику ліквідації на ЧАЕС, який працював у зоні відчуження з …. 1987 року по 17 лютого 1987 року не менше 14 календарних днів , тобто із зменшенням пенсійного віку на 8 років. (а.с. 46)
Рішенням № 3 від 19 лютого 2015 року управлінням ПФУ в Кілійському районі відмовлено у призначенні ОСОБА_1 пенсії в зв'язку з ненаданням основного документу , що визначає час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а саме довідки за формою 122. В рішенні зазначається, що надана ОСОБА_1 довідка № 66 не містить дати видачі , коефіцієнт кратності в ній не вказаний. (а.с.43)
Листом вих. № 596/04 від 24.02.2015 року УПФУ повідомляє ОСОБА_1 про прийняте рішення відмовити йому у призначенні пільгової пенсії та зазначає, що право на пенсію зі зниженням пенсійного віку мають особи , які повинні надати посвідчення учасника ліквідації аварії на ЧАЕС, довідку ф. 122, (за установленою формою) - яка є основним документом , що визначає час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС безпосередньо в зоні відчуження. У разі неможливості подання довідки за формою №122 внаслідок ліквідації підприємства, установи , організації, для визначення права на призначення пенсії надаються інші (*первинні) документи, що підтверджують період роботи в зоні відчуження. Первинні документи - це довідка про період роботи в зоні , подорожні листи для водіїв, копії відомостей (особових рахунків) на виплату заробітної плати.
В листі зазначено , що надана позивачем довідка № 66 не містить дати видачі, коефіцієнт кратності в ній ніякий не вказаний , тому не можливо розрахувати стаж в пільговий розрахунок. ( а.с. 18 , 55 )
Згідно посвідчення , підписаного головою Одеської обласної державної адміністрації 26 квітня 2011 року , ОСОБА_1 нагороджено відзнакою «25 років героїчного подвигу» (а.с. 21)
17.02.1987 року начальником об'єднаної автомобільної колони ЧАЕС І.М.Куцик ОСОБА_1 оголошено сердечну подяку за зразкове виконання патріотичного обов'язку перед Батьківщиною за достойний внесок у справу ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. (а.с. 21)
17.02.1987 року за самовіддані дії під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та проявлені при цьому мужність та високу політичну свідомість , ОСОБА_1 нагороджено грамотою начальника ЧАЕС М.П. Уманець. (а.с. 22)
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження , включаючи військовослужбовців *, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.1, 3 ст. 15 цього ж Закону підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.
Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 7- г Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 р. № 22-1 до заяви про призначення пенсії за віком надаються документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС, форма якої затверджена постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.02.88 № 122.
Як встановлено судом, рішення про відмову у призначенні пенсії прийнято відповідачем з підстав ненадання позивачем довідки за формою № -122 , яка є основним документом , що визначає час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС безпосередньо в зоні відчуження , а у разі неможливості надання довідки за формою № 122 - інші первинні документи , що підтверджують період роботи в зоні відчуження , якими є довідки про період роботи в зоні , подорожні листи для водіїв, копії відомостей (особових рахунків) на виплату заробітної плати.
В рішення про відмову у призначенні пенсії відсутнє посилання на нормативно - правовий акт (акти) , якими встановлена довідка форми № 122 , обов'язок особи, яка звернулася для призначення пенсії, у разі відсутності такої довідки надавати зазначені в рішення інші первинні документи.
В судовому засіданні представники відповідача пояснили , що в рішенні УПФУ мається на увазі довідка, форма якої затверджена Постановою Державного комітету СРСР з питань праці та соціального захисту населення від 09 березня 1988 року № 122, яку має видати підприємство - правонаступник Кілійського АТП -15114 - ВАТ «Дунай - Авто».
Рішення про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії з підстав ненадання довідки , форма якої затверджена зазначеною Постановою № 122 від 09.03.1988 року, суд вважає незаконним з наступних підстав:
- постанова № 122 прийнята 09.03.1988 року , тобто після того, як позивач виконував роботи , пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС ( з 17.01.1987 р. по 17.02.1987 р.), тобто не діяла на час виникнення спірних правовідносин;
- відповідно до п. Постанови, така довідка повинна надаватися підприємством, в складі якого працівник безпосередньо був зайнятий на роботах , які дають право на пільги, а відповідачем не доведено, що таким підприємством є Кілійське АТП , в якому представниками УПФУ була проведена зустрічна перевірка під час якої не були виявлені первинні документи , які могли підтверджувати виконання позивачем робіт на ЧАЕС ;
- затверджена Постановою № 122 від 09.03.1988 року форма довідки передбачає тільки зазначення дати початку та дати закінчення виконання працівником зазначених робіт. В зв'язку з цим посилання відповідача на відсутність в наданій позивачем довідці дати видачі а також коефіцієнту кратності , суд вважає безпідставним.
- довідка № 66 , надана позивачем , має відомості про початок та закінчення роботи позивача на Чорнобильській АЕС , де він був безпосередньо зайнятий на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії в якості водія , загальну кількість відпрацьованого часу - 32 дня , 448 годин, про нарахування відповідно до Постанови Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС від 05.06.1986 року понад середньомісячної заробітної плати , яка зберігається за місцем постійної роботи, про право на додаткову відпустку тривалістю 2 робочих дня, про право на зарахування в трикратному розмірі до стажу, який надає право на пільгову пенсію за списком № 1 , затвердженому Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.03.1956 року № 1173 часу роботи позивача, безпосередньо зайнятого на ліквідації наслідків аварії в 30-кілометровій зоні на Чорнобильській АЕС.
В рішенні УПФУ про відмову у призначенні пенсії відсутня оцінка відповідності довідки № 66 діючому на той час законодавству за формою та за змістом, зокрема положенням Постанови Державного комітету СРСР з питань труда та соціальних питань від 12.08.1986 року № 294.
Згідно ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Відповідно до ч.1 ст. 105 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» застраховані особи, та члени їх сімей мають право на оскарження дій (бездіяльності) виконавчих органів ПФУ та їх посадових осіб відповідно до законодавства про звернення громадян, а також в судовому порядку.
Відповідно до п.2 Порядку розгляду скарг на рішення органів ПФУ щодо пенсійного забезпечення, затвердженого Постановою правління ПІУ 12.10.2007 року № 18-6, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2.11.2007 року за № 1241/14508, у разі, якщо громадянин вважає, що орган , що призначає пенсію, прийняв рішення, що суперечить законодавству про пенсійне забезпечення або виходиться за межі його компетенції, встановленої законом , громадянин має право оскаржити таке рішення у органі Пенсійного фонду України. Подання скарги відповідно до цього Порядку не позбавляє заявника права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до п. 10 орган Пенсійного фонду України при розгляді скарги заявника перевіряє законність і обґрунтованість рішення , що оскаржується.
Як встановлено судом , рішення управління ПФУ в Кілійському районі № 83 від 09.08.2012 року , № 60 від 21.11.2014 року , № 3 від 19.02.2015 року про відмову у призначенні позивачу пенсії не мають належного обґрунтування відповідно до законодавства, діючого на час виникнення спірних правовідносин , в зв'язку з чим є незаконними та такими , що підлягають скасуванню із зобов'язанням відповідача розглянути звернення позивача про призначення пенсії відповідно до діючого законодавства.
Позов в частині зобов'язання відповідача призначити позивачу пенсію відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи із зниженням пенсійного віку на вісім років не підлягає задоволенню, оскільки відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» призначення пенсії віднесено до компетенції органів Пенсійного фонду України , якими за зверненням позивача не прийнято рішення в межах і відповідно до законів України.
Керуючись ст. 11 ,12 , 159, 160 ,162 ,163 , 183-2 КАС України , суд, -
ПОСТАНОВИВ
Позов задовольнити частково.
Визнати неправомірним та скасувати рішення Управління пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з підстави ненадання довідки ф. 122 про час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії із зниженням пенсійного віку.
Зобов'язати Управління пенсійного фонду України у Кілійському районі Одеської області розглянути звернення ОСОБА_1 про призначення пенсії відповідно до діючого законодавства.
Постанова може бути оскаржена до адміністративного апеляційного суду Одеської області через Кілійський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя Кілійського районного суду О. Г. Тюмін