Ухвала суду № 56763973, 23.03.2016, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
23.03.2016
Номер справи
234/4739/16-к
Номер документу
56763973
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 234/4739/16-к

Провадження № 1-кс/234/1795/16

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного

23 березня 2016 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Бакуменко А.В., за участю секретаря Кісточки І.В., начальника відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчого відділу військової прокуратури сил антитерористичної операції майор юстиції Черната М.А., підозрюваного ОСОБА_2, захисника ОСОБА_3

розглянув клопотання начальника відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчого відділу військової прокуратури сил антитерористичної операції майор юстиції Черната Миколи Анатолійовича про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного:

ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Макіївка Донецької області, українцю, громадянину України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3, фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, начальника управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Донецькій області,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчого відділу військової прокуратури сил антитерористичної операції майор юстиції Черната М.А., звернувся до суду з клопотанням, про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_2

З наданого клопотання вбачається, слідчим відділом військової прокуратури сил антитерористичної операції проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015000000001557 від 18.07.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Слідчим відділом військової прокуратури сил антитерористичної операції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015000000001557 від 18.07.2015 за підозрою начальника управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та головного державного ревізора-інспектора відділу організації та супроводження перевірок платників податків управління податкового та митного аудиту цього ж Управління ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.

1 серпня 2015 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України громадянину ОСОБА_2

4 серпня 2015 року слідчим суддею Краматорського міського суду Донецької області відносно ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання на строк до 60 днів, тобто до 1 жовтня 2015 року, який у подальшому судом продовжено до 28.11.2015, дію якого відповідною ухвалою продовжено до 26.01.2016 та 01.04.2016.

Через перебування ОСОБА_2 на лікуванні у відповідних медичних закладах запобіжний захід відносно нього застосовано 25 грудня 2015 року слідчим суддею Краматорського міського суду Донецької області у вигляді застави у розмірі 200 мінімальних заробітних плат в сумі 275 600 гривень з покладенням на останнього відповідних обов'язків строком до 01.02.2016.

28 грудня 2015 року підозрюваним ОСОБА_2 на депозитний рахунок Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області внесено кошти у визначеному судом розмірі та надано слідчому відповідні підтверджуючі документи.

28 січня 2016 року слідчим суддею Краматорського міського суду Донецької області Самсикіну Д.В. продовжено обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України на строк 60 днів, тобто до 25 березня 2015 року.

25 грудня 2015 року ОСОБА_2 відсторонено від займаної ним посади начальника управління податкового та митного аудиту Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області до 1 лютого 2016 року.

У кримінальному провадженні виконано ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій спрямованих на отримання та перевірку здобутих доказів, накладено арешти на майно осіб, причетних до кримінального правопорушення, витребувано характеризуючі документи стосовно підозрюваних, призначено службове розслідування, тощо.

Разом з тим, для здобуття належних та допустимих доказів для прийняття законного рішення у кримінальному провадженні необхідно: призначити та провести фоноскопічну експертизу матеріалів за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, провести одночасні допити підозрюваних та свідків з пред'явленням висновків судово-бухгалтерської експертизи фінансової діяльності ПрАТ «Виробниче об'єднання «Донбасекскавація»» та комп'ютерної експертизи, виконання вимог ст. ст. 290, 291 КПК України з наданням достатнього часу стороні захисту та потерпілим для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.

Враховуючи, що ОСОБА_2 вчинив тяжкий корупційний злочин, являється начальником управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Донецькій області, з метою забезпечення виконання ОСОБА_2 покладених на нього обов'язків, враховуючи, що вчинене останнім кримінальне правопорушення створило в очах громадян негативне враження безладдя, безкарності та хабарництва у системі органів ДФС України, що є виключним випадком, зважаючи на суспільно-політичну ситуацію в державі, а також з урахуванням стану здоров'я ОСОБА_2 після перенесеного ним захворювання, слід продовжити термін дії покладених на нього обов'язків, передбачені ст. 194 КПК України.

У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання та просив його задовольнити та продовжити строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_2 в межах строку досудового розслідування .

Підозрюваний та захисник у судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання, посилаючись на те. що стороною обвинувачення не доведено наявності ризиків передбачених ст.. 177 КПК України.

Вислухавши учасників судового засідання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Під час досудового розслідування встановлено, що у Головному управлінні ДФС у Донецькій області на посаді начальника управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Донецькій області працює ОСОБА_2, якого призначено на зазначену посаду наказом начальника ГУ ДФС у Донецькій області № 60 від 13 жовтня 2014 року.

Відповідно до вимог Тимчасового положення про управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Донецькій області, затвердженого наказом начальника ГУ ДФС у Донецькій області № 29 від 7 листопада 2014 року ОСОБА_2 здійснює керівництво діяльністю та організовує роботи Управління, затверджує плани його діяльності та звіти про їх виконання; організовує та забезпечує контроль за виконанням Управлінням та підпорядкованим структурним та підвідомчим інспекції підрозділам вимог законодавства України; надає обов'язкові до виконання доручення працівникам Управління з питань, що належать до функціональних повноважень діяльності підрозділу та здійснює контроль за їх виконанням; забезпечує підготовку пропозицій та (або) прийняття рішень щодо кадрових питань та проходження публічної служби; забезпечує додержання працівниками виконавської дисципліни; оцінює результати роботи, ділові якості працівників при виконанні покладених на них завдань; вносить пропозиції керівництву щодо удосконалення роботи та оптимізації організаційної структури та чисельності Управління, а також з приводу присвоєння працівникам рангів державних службовців, застосування до них заохочень і накладення дисциплінарних стягнень; вносить начальникові ГУ ДФС у Донецькій області пропозиції для погодження призначення, звільнення та притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників підвідомчих структурних підрозділів державної податкової інспекції.

Тобто, відповідно до ст.ст. 11, 25 Закону України «Про державну службу», п. 1 примітки до ст. 364 КК України ОСОБА_2 являється службовою особою, яка постійно обіймає в органі державної влади посаду пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, а відповідно до п. 2 примітки до ст. 368 КК України -є службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Відповідно до ст.ст. 19, 68 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно з вимогами ст. 10 Закону України «Про державну службу» основними обов'язками державних службовців є додержання Конституції України та інших актів законодавства України, забезпечення ефективної роботи та виконання завдань державних органів відповідно до їх компетенції, недопущення порушень прав і свобод людини та громадянина.

Поряд з цим, відповідно до ст. 16 Закону України «Про державну службу України» на державних службовців поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

В силу наявного досвіду роботи в органах Державної фіскальної служби України ОСОБА_2 знав та розумів, що вимогами статей 3 і 22 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII, посадовим та службовим особам Державної фіскальної служби України заборонено застосовувати своє становище для одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб; безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб, а у випадках їх порушення підлягають притягненню до визначеного виду відповідальності.

Проте, незважаючи на обізнаність з вимогами наведених нормативно-правових актів, ОСОБА_2, усупереч обов'язку їх неухильного дотримання, з метою особистого збагачення став на шлях злочинної діяльності та умисно вчинив корисливий корупційний злочин, а саме - одержав, як службова особа, яка займає відповідальне становище, неправомірну вигоду за вчинення дій з використанням свого службового становища, за наступних обставин.

На підставі направлень, виданих Слов'янською об'єднаною державною податковою інспекцією № 000672, № 000671, № 000670, № 000669, № 000673, № 000678 від 15 травня 2015 року, № 000719, № 000689 від 18.05.2015, № 000690, № 000691 від 19 травня 2015 року, у період з 18 травня по 30 червня 2015 року комісією у складі службових осіб Слов'янської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Донецькій області та Головного управління Державної фіскальної служби в Донецькій області проведено планову виїзну перевірку дотримання ПрАТ «Виробниче об'єднання «Донбасекскавація» вимог податкового законодавства України.

За результатами проведеної перевірки складено акт № 2623/22-01/01241384 від 7 липня 2015 року, який підписано усіма представниками комісії, котрий того ж дня вручено генеральному директору ПрАТ «Виробниче об'єднання «Донбасекскавація» ОСОБА_5

Відповідно до акту перевірки на ПрАТ «ВО «Донбасекскавація» встановлено порушення податкового законодавства, а саме завищено від'ємне значення об'єкта оподаткування по податку на прибуток на загальну суму 13826877 грн., а також заниження податку на додану вартість на загальну суму у сумі 2 646 404 грн.

У свою чергу ОСОБА_5, як генеральний директор наведеного суб'єкта господарювання, будучи незгодним з висновками наведеної перевірки, фактами та даними, викладеними у сформованому акті № 2623/22-01/01241384 від 7 липня 2015 року підготовлено відповідні заперечення, які подані 13 липня 2015 року до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції.

Крім того, ОСОБА_5 усвідомлюючи необґрунтованість зазначених в акті порушень податкового законодавства України звернувся до раніше знайомого йому ОСОБА_4, який обіймав посаду головного державного ревізора-інспектора відділу організації та супроводження перевірок платників податків управління податкового та митного аудиту Головного Управління Державної фіскальної служби у Донецькій області з питанням щодо необґрунтованого визначення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування по податку на прибуток і суми заниження податку на додану вартість та можливості сприяння проведення об'єктивної перевірки та відповідно зменшення нарахованих сум.

В свою чергу ОСОБА_4 усвідомлюючи неспроможність самостійно вплинути на прийняття рішення комісією щодо зменшення за результатом проведення документальної перевірки ПрАТ «Виробниче об'єднання «Донбасекскавація» суми виявленого від'ємного значення об'єкта оподаткування по податку на прибуток та суми заниження податку на додану вартість та розуміючи можливість вплинути через ОСОБА_2 на вказане рішення, надав ОСОБА_5 свою згоду.

В подальшому, ОСОБА_4 виконуючи прохання ОСОБА_5 звернувся з вказаним питанням до ОСОБА_2, на що останній висунув вимогу ОСОБА_4 про надання ОСОБА_5 неправомірної вигоди у розмірі 100 000 гривень, незважаючи на наявність чи відсутність підстав для нарахування суми від'ємного значення об'єкта оподаткування по податку на прибуток і суми заниження податку на додану вартість під час проведення наведеної перевірки ПрАТ «Виробниче об'єднання «Донбасекскавація».

ОСОБА_4 довів до відома ОСОБА_5 висунуті вимоги ОСОБА_2 та останній усвідомлюючи неможливість вплинути на ситуацію іншим чином погодився передати ОСОБА_2 неправомірну вигоду на вищевказаних умовах.

Надалі ОСОБА_2 діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, як начальник управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Донецькій області, свідомо надав вказівку представникам комісії, які проводили наведену перевірку ПрАТ «Виробниче об'єднання «Донбасекскавація» зменшити суми від'ємного значення об'єкта оподаткування по податку на прибуток у розмірі 437 715 грн. і суми заниження податку на додану вартість у розмірі 403 833 грн. підробивши акт № 2623/22-01/01241384 шляхом його безпідставної заміни на інший акт, без відображення наведених відомостей.

У свою чергу, представники комісії прагнучи догодити ОСОБА_2, як вищестоящому керівнику та побоюючись можливості настання для себе негативних наслідків у вигляді ускладнення в роботі на займаних посадах внаслідок погіршення особистих відносин з останнім, виконали його вказівку та безпідставно внесли до наведеного акту № 2623/22-01/01241384 від 7 липня 2015 року визначені ОСОБА_2 відомості та надали його представникам ПрАТ «Виробниче об'єднання «Донбасекскавація».

Після цього, 30 липня 2015 року близько 09.30 год. ОСОБА_5 передав на території автозаправної станції в м. Краматорськ Донецької області неправомірну вигоду ОСОБА_4 у розмірі 100 000 грн. за заміну у наведений протиправний спосіб висновків в акті № 2623/22-01/01241384 від 7 липня 2015 року, сформованого за результатами проведеної документальної перевірки вказаного підприємства.

В подальшому, 31 липня 2015 року близько 15.00 год. ОСОБА_4 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки та бажаючи їх настання, поблизу міста Красноармійська Донецької області передав ОСОБА_2 неправомірну вигоду матеріального характеру у вигляді грошових коштів у розмірі 100 000,00 грн. за сприяння шляхом використання свого службового становища у вирішенні питання щодо заміни висновків в акті № 2623/22-01/01241384 від 7 липня 2015 року, сформованого за результатами проведеної документальної перевірки ПрАТ «Виробниче об'єднання «Донбасекскавація».

У той же день 31 липня 2015 року після вчинення ОСОБА_2 вищевказаного корупційного злочину, працівниками військової прокуратури та співробітниками Служби безпеки України протиправна діяльність останнього була припинена, предмет неправомірної вигоди вилучено та останнього затримано.

1 серпня 2015 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України громадянину ОСОБА_2

Цього ж дня вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України ОСОБА_4.

4 серпня 2015 року слідчим суддею Краматорського міського суду Донецької області відносно ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання на строк до 60 днів, тобто до 1 жовтня 2015 року, який у подальшому судом продовжено до 28.11.2015, дію якого відповідною ухвалою продовжено до 26.01.2016 та 01.04.2016.

25.09.2015 строк досудового розслідування військовим прокурором сил антитерористичної операції продовжено до 4-х місяців, тобто до 01.12.2015.

26.11.2015 строк досудового розслідування військовим прокурором сил антитерористичної операції продовжено до 6 місяців, тобто до 01.02.2016.

Через перебування ОСОБА_2 на лікуванні у відповідних медичних закладах запобіжний захід відносно нього застосовано 25 грудня 2015 року слідчим суддею Краматорського міського суду Донецької області у вигляді застави у розмірі 200 мінімальних заробітних плат в сумі 275 600 гривень з покладенням на останнього відповідних обов'язків строком до 01.02.2016.

28 грудня 2015 року підозрюваним ОСОБА_2 на депозитний рахунок Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області внесено кошти у визначеному судом розмірі та надано слідчому відповідні підтверджуючі документи.

28 січня 2016 року слідчим суддею Краматорського міського суду Донецької області Самсикіну Д.В. продовжено обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України на строк 60 днів, тобто до 25 березня 2015 року.

25 грудня 2015 року ОСОБА_2 відсторонено від займаної ним посади начальника управління податкового та митного аудиту Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області до 1 лютого 2016 року.

25 січня 2016 року та 15 березня 2016 року строк досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні заступником Генерального прокурора України - Головним військовим прокурором послідовно продовжено до 8 місяців та до 10 місяців відповідно, тобто до 01.06.2016.

У кримінальному провадженні виконано ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій спрямованих на отримання та перевірку здобутих доказів, накладено арешти на майно осіб, причетних до кримінального правопорушення, витребувано характеризуючі документи стосовно підозрюваних, тощо.

Разом з тим, для здобуття належних та допустимих доказів для прийняття законного рішення у кримінальному провадженні необхідно: призначити та провести фоноскопічну експертизу матеріалів за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, провести одночасні допити підозрюваних та свідків з пред'явленням висновків судово-бухгалтерської експертизи фінансової діяльності ПрАТ «Виробниче об'єднання «Донбасекскавація»» та комп'ютерної експертизи, виконання вимог ст. ст. 290, 291 КПК України з наданням достатнього часу стороні захисту та потерпілим для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.

Ураховуючи здобуті докази щодо причетності ОСОБА_2 до вчинення вказаного злочину, з метою їх перевірки та оцінки для прийняття законного процесуального рішення, необхідно здійснити вичерпне коло слідчих (розшукових) та процесуальних дій.

25 січня 2016 року та 15 березня 2016 року строк досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні заступником Генерального прокурора України - Головним військовим прокурором послідовно продовжено до 8 місяців та до 10 місяців відповідно, тобто до 01.06.2016.

Вина підозрюваного ОСОБА_2 в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні підтверджується зібраними у ході досудового розслідування належними та допустимими доказами у їх сукупності, зокрема, заявою генерального директора ПрАТ «ВО «Донбасекскавація» ОСОБА_5 про вимагання від нього ОСОБА_2 через ОСОБА_4 неправомірної вигоди у розмірі 100 000 гривень, протоколом огляду та вручення грошових коштів від 30.07.2015, протоколом огляду транспортного засобу «Honda CR-V», державний номер НОМЕР_1 від 31.07.2015, під час якого у ОСОБА_2 виявлено та вилучено грошові кошти у розмірі 100 000 грн., що вручалися ОСОБА_5, протоколом затримання ОСОБА_2, протоколами допитів свідка ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, інших свідків, висновком судово-технічної експертизи документів, протоколами оглядів, обшуків та іншими документами здобутими у ході досудового розслідування кримінального провадження.

На теперішній час підстав для скасування чи зміни покладених на підозрюваного обов'язків немає, оскільки не зменшились заявлені під час обрання йому запобіжного заходу ризики, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_2 може не прибувати до органів досудового розслідування, знищити, сховати або спотворити речі чи документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілих та свідків у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Відтак, оскільки на ОСОБА_2 як на начальника управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Донецькій області покладені обов'язки щодо здійснення керівництва діяльністю Управління, забезпечення контролю за виконанням Управлінням та підпорядкованими структурними та підвідомчими інспекції підрозділами, у тому числі Слов'янською об'єднаною державною податковою інспекцією вимог законодавства України; може надавати відповідні обов'язкові до виконання доручення працівникам Управління та підпорядкованих структурних підрозділів в межах компетенції; може впливати на прийняття рішень щодо кадрових питань, оптимізації організаційної структури та чисельності Управління, присвоєння працівникам рангів державних службовців, застосування до них заохочень і накладення дисциплінарних стягнень; може вносити начальникові ГУ ДФС у Донецькій області пропозиції для погодження призначення, звільнення та притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників підвідомчих структурних підрозділів державної податкової інспекції, в органів досудового розслідування є всі підстави вважати, що останній, маючи широкі повноваження може незаконно впливати, як начальник, на підлеглих йому працівників Головного управління Державної фіскальної служби в Донецькій області, а також Слов'янської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Донецькій області, які були свідками вчинення ним кримінального правопорушення шляхом надання незаконних вказівок, застосування до підлеглих дисциплінарних стягнень, погроз щодо звільнення тощо, а також на генерального директора ПрАТ «ВО «Донбасекскавація»» та працівників цього підприємства через Слов'янську ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області.

Тривалий період роботи ОСОБА_2 (понад 9 років) виключно на посадах начальника управління податкового контролю, митного аудиту відповідних органів, що здійснюють контроль за додержанням додаткового законодавства, суспільно-небезпечний характер протиправних дій ОСОБА_2 при перебування на посаді начальника управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Донецькій області, його тісні зв'язки з керівниками правоохоронних органів, не визнання своєї причетності до вказаного злочину, свідчить про можливість продовження вчинення ним кримінального правопорушення або скоєння інших службових злочинів.

Водночас, ОСОБА_2, обіймаючи вказану посаду має право доступу до службових документів підпорядкованих йому підрозділів, а тому з метою уникнення кримінальної відповідальності може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.

Поряд з цим, на даний час на території Донецької та Луганської областей продовжується збройний конфлікт між Збройними Силами України, терористичними організаціями «ДНР» та «ЛНР», а також відповідними незаконними збройними формуваннями, які тимчасово окупували частину території Донецької та Луганської областей, яка є непідконтрольною правоохоронним та іншим органам України.

ОСОБА_2 народився м. Макіївка, є власником житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1, де останній значиться зареєстрованим, має тісні зв'язки з громадянами, які залишилися на непідконтрольній Україні території вказаних областей, а відтак перебуваючи на волі з метою ухилення від слідства та суду зможе виїхати на тимчасово окуповану частину території Донецької області. У зв'язку з цим у правоохоронних органів України не буде можливості затримати ОСОБА_2 та як наслідок притягнути останнього до кримінальної відповідальності, а тому існують ризики переховування останнім у такий спосіб від органів досудового розслідування та суду.

Відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України, обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.176-178, 182, 193, 194, 196, 198, 199 КПК України,

УХВАЛИВ:

Продовжити строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 терміном на два місця в межах строку досудового розслідування, тобто до 21 травня 2016 року, включно, а саме:

-повідомляти слідчого про зміну місця проживання або перебування;

-утримуватися від спілкування з підозрюваним ОСОБА_4, зі свідками - ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_11, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26;

-здати на зберігання до органу досудового розслідування свій паспорт для виїзду за кордон;

-з'являтися до слідчого за його викликом або за встановленою періодичністю.

Застосований запобіжний захід до підозрюваного ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3, у вигляді застави залишити без змін.

Ухвала втрачає силу 21 травня 2016 року, якщо строк її дії не буде продовжено.

Продовження цього строку можливе у порядку, передбаченому ст.199 КПК України.

Вручити копію цієї ухвали підозрюваному негайно після її оголошення.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора та слідчого.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає та заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя А.В.Бакуменко