Ухвала суду № 56727230, 23.03.2016, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2016
Номер справи
818/3227/15
Номер документу
56727230
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2016 р.Справа № 818/3227/15Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Старосуда М.І.

Суддів: Яковенка М.М. , Лях О.П.

при секретарі судового засідання Резніченко Ю.В. за участю представника позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Левицької А.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 25.12.2015р. по справі № 818/3227/15

за позовом ОСОБА_3

до Управління державної міграційної служби України в Сумській області в особі начальника Костєннікова Д.М.

про визнання незаконним та скасування наказу,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернулась до суду з вказаним позовом, в якому просила визнати незаконним та скасувати наказ № 303/04 від 03.07.2015 року про позбавлення її премії за липень 2015 року.

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 25.12.2015 року у задоволенні зазначеного адміністративного позову відмовлено.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивач подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції, при прийнятті постанови, норм матеріального права, а саме: станом на день отримання нею матеріалів про втрату паспорта ОСОБА_5 вже були порушені строки розгляду заяви про втрату паспорта; не надано безпосередніх доказів про знаходження у неї зазначених матеріалів з 09.04.2015 року до 22.06.2015 року; на супровідному листі від 09.04.2015 року була позначка про смерть гр. ОСОБА_5, що є підставою для припинення оформлення та видачі паспорта; відповідно до п.8.4 Порядку №320 від 13.04.2012 року саме керівник територіального органу відповідає за видачу паспорта громадянина України.

Відповідач подав заперечення на апеляційну скаргу, в яких, наполягаючи на законності та обґрунтованості постанови суду першої інстанції, просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржувану постанову без змін.

В судовому засіданні суду апеляційної інстанції представник позивача, наполягаючи на порушенні судом першої інстанції, при прийнятті постанови, норм матеріального права, просив скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги, з обставин і обґрунтувань, викладених в апеляційній скарзі.

Представник відповідача, наполягаючи на законності та обґрунтованості постанови суду першої інстанції, просила залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржувану постанову без змін.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено матеріалами справи, на час виникнення спірних правовідносин позивач працювала в Управлінні Державної міграційної служби України в Сумській області та займала посаду начальника відділу з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України.

Наказом начальника УДМС України в Сумській області № 303/04 від 03 липня 2015 року за виявлені порушення при виконанні посадових обов'язків позивача позбавлено премії за липень 2015 року.

Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позову, виходив з того, що наказ № 303/04 від 03 липня 2015 року в частині, що стосується позивача, відповідачем винесено в межах повноважень та у відповідності до "Положення про систему преміювання працівників Управління Державної міграційної служби України в Сумській області".

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що гр. ОСОБА_5 04.02.2015 року звернувся до Сумського районного сектору Управління Державної міграційної служби України в Сумській області з заявою про втрату паспорта. Працівниками сектору були проведені відповідні дії з питань ідентифікації особи заявника, який втратив документи, що посвідчують особу і 09.04.2015 року матеріали по втраті паспорта були передані начальнику Управління Державної міграційної служби України в Сумській області для розгляду та прийняття рішення. В цей же день, 09.04.2015 року резолюцією начальника Управління зазначені матеріали були передані начальнику відділу з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України ОСОБА_3 для опрацювання.

Згідно п.п. 2.1.6, 2.1.7 Посадової інструкції начальника відділу з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України Управління Державної міграційної служби України в Сумській області, затвердженої 23.06.2014 року, начальник відділу здійснює контроль за оформленням і видачею територіальними підрозділами ДМС громадянам України, які постійно проживають в Україні, документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство; здійснює контроль за роботою з питань ідентифікації громадян України, які втратили документи, що посвідчують особу.

Отже, контроль за роботою по ідентифікації осіб, які втратили паспорт та контроль за видачею паспорта замість втраченого посадовою інструкцією віднесено саме до повноважень ОСОБА_3 як начальника відділу, а тому 09.04.2015 року позивачу були передані матеріали по втраті паспорта для здійснення такого контролю згідно зазначених пунктів посадової інструкції.

Відповідно до п.6.2 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом МВС України від 13.04.2012 року № 320, строк розгляду заяви про втрату паспорта - 1 місяць. У разі необхідності проведення додаткової перевірки за матеріалами справи про втрату паспорта або несвоєчасного надходження відповіді на направлені запити строк розгляду продовжується не більше ніж на 1 місяць.

Станом на 09.04.2015 року зазначені строки розгляду заяви про втрату паспорта вже були порушені на 5 днів, а тому позивач згідно посадової інструкції повинна була відреагувати на такі порушення та терміново провести перевірку зазначених документів для прийняття рішення про видачу паспорта.

Однак, як вбачається з доповідних записок головного спеціаліста Управління УДМС України в Сумській області Сокол І.О. від 23.06.2015 року, завідувача Сумського РС УДМС України в Сумській області Кучеренко Ю.А. від 24.06.2015 року, заступника начальника Управління УДМС України в Сумській області Овруцького О.О. від 25.06.2015 року, станом на 22.06.2015 року матеріали справи про втрату паспорта ОСОБА_5 знаходилися без розгляду у ОСОБА_3, яка 25.06.2015 року без виконання передала вказані матеріали Овруцькому О.О.

На підставі наказу начальника УДМС України в Сумській області № 24/06 від 26.06.2015р. «Про проведення службової перевірки», проведено перевірку фактів, викладених в доповідній записці заступника начальника Управління - начальника відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Овруцького О.О. від 25.06.2015 року щодо порушення термінів розгляду матеріалів справи № 12 від 05.02.2015р. про втрату паспорта громадянина ОСОБА_5.

За результатами службової перевірки складено акт № 14 від 03.07.2015 року, згідно якого комісія встановила, що позивач, як начальник відділу з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України УДМС України в Сумській області, допустила порушення пунктів 1.1, 1.4, 2.1.6 та 2.1.7 Посадової інструкції від 23.06.2014р. та пунктів 1.З, 2.5, 2.6 Положення про відділ, затвердженого наказом УДМС України в Сумській області від 15.07.2014р. № 95, що полягають у відсутності дієвого контролю за оформленням і видачею територіальними підрозділами документів, що посвідчують особу, та у невиконанні розпорядження начальника Управління Костєннікова Д.М. щодо розгляду справи № 12 від 05.02.2015р. про втрату паспорта громадянина ОСОБА_5, а саме: провести перевірку поданих громадянином документів та надати пропозиції для прийняття рішення. Комісія встановила, що виявленні порушення свідчать про неналежне виконання позивачем своїх посадових обов'язків, а тому запропонувала притягнути її до дисциплінарної відповідальності шляхом оголошення догани.

Отже, позивач з 09.04.2015 року до 22.06.2015 року в порушення пунктів 2.1.6 та 2.1.7 Посадової інструкції від 23.06.2014 року не здійснила належний контроль за оформленням і видачею територіальними підрозділами документів, що посвідчують особу, та не виконала розпорядження начальника Управління Костєннікова Д.М. щодо розгляду справи № 12 від 05.02.2015р. про втрату паспорта громадянина ОСОБА_5

Відповідно до п.п. 2 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", керівникам центральних органів виконавчої влади, державних колегіальних органів, їх територіальних органів, інших органів державної влади надано право у межах затвердженого фонду оплати праці здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи. Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання відповідного органу.

Наказом начальника УДМС України в Сумській області № 16 від 28.01.2014 затверджено "Положення про систему преміювання працівників Управління Державної міграційної служби України в Сумській області".

Відповідно до п. 3.5 Положення, підставою для позбавлення премії або зменшення її розміру є: невиконання або неналежне виконання заходів, передбачених планами роботи УДМС України в Сумській області та планами роботи відповідних структурних підрозділів; порушення виконавської дисципліни (невиконання, неналежне, несвоєчасне виконання) доручень ДМС, керівництва УДМС України в Сумській області; порушення трудової дисципліни; невиконання або неналежне виконання посадових обов'язків; застосування дисциплінарних стягнень та інші.

Наказом начальника Управління Державної міграційної служби України в Сумській області № 303/04 від 03.07.2015 року відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», Положення про систему преміювання працівників УДМС України в Сумській області, затвердженого наказом УДМС України в Сумській області від 28.012014 № 16 та на підставі акта службової перевірки від 03.07.2015р., за виявлені порушення при виконанні посадових обов'язків ОСОБА_3 позбавлена премії за липень 2015 року.

З огляду на наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо правомірності прийнятого відповідачем наказу № 303/04 від 03 липня 2015 року про позбавлення позивача премії за неналежне виконання своїх посадових обов'язків та про наявність підстав для позбавлення її премії за результатами роботи, оскільки позивач не здійснила належний контроль за оформленням і видачею територіальними підрозділами документів, що посвідчують особу, та не виконала розпорядження начальника Управління Костєннікова Д.М. щодо розгляду справи № 12 від 05.02.2015р. про втрату паспорта громадянина ОСОБА_5

Твердження апелянта, що станом на день отримання нею матеріалів про втрату паспорта ОСОБА_5 вже були порушені строки розгляду заяви про втрату паспорта, що не надано безпосередніх доказів про знаходження у неї зазначених матеріалів з 09.04.2015 року до 22.06.2015 року, що відповідно до п.8.4 Порядку №320 від 13.04.2012 року саме керівник територіального органу відповідає за видачу паспорта громадянина України, колегія суддів вважає безпідставними, оскільки ці твердження спростовуються наведеними вище об'єктивними доказами, що позивач з 09.04.2015 року до 22.06.2015 року в порушення пунктів 2.1.6 та 2.1.7 Посадової інструкції від 23.06.2014 року не здійснила належний контроль за оформленням і видачею територіальними підрозділами документів, що посвідчують особу, та не виконала розпорядження начальника Управління Костєннікова Д.М. щодо розгляду справи № 12 від 05.02.2015р. про втрату паспорта громадянина ОСОБА_5

Посилання апелянта, що на супровідному листі від 09.04.2015 року вже була позначка про смерть гр. ОСОБА_5, що є підставою для припинення оформлення та видачі паспорта, також є безпідставними, оскільки повідомлення сільського голови від 28.04.2015 року, що гр. ОСОБА_5 помер 23.04.2015 року, надійшло до Сумського РС УДМС України в Сумській області 28.04.2015 року.

Інші доводи апеляційної скарги з наведених підстав висновків суду не спростовують.

Відповідно до ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Зважаючи на встановлені обставини справи, колегія суддів дійшла висновку, що оскаржувана постанова прийнята з дотриманням норм чинного процесуального та матеріального права, що обумовлює залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду - без змін з підстав, наведених в даній ухвалі.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 197, 198, 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення.

Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 25.12.2015р. по справі № 818/3227/15 залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі - з 28.03.2016 року.

Головуючий суддя (підпис)Старосуд М.І.Судді(підпис) (підпис) Яковенко М.М. Лях О.П.