ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху подання)
25 березня 2016 року 10 год. 45 хв. Житомир Справа № 806/463/16
Категорія 8.2.2
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Токарева М.С., розглянувши подання Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до представництва " Гюльсан ОСОБА_1 Туризм Накліят ве ОСОБА_2 Шіркеті" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна,-
в с т а н о в и в :
Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області звернулося до суду з поданням до представництва " Гюльсан ОСОБА_1 Туризм Накліят ве ОСОБА_2 Шіркеті" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.
Перевіривши подання на відповідність вимогам ст. ст.106, 183-3КАС України вважаю, що його слід залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів щодо стягнення коштів за податковим боргом здійснюється на підставі подання таких органів.
Суд зазначає, що порядок звернення із таким поданням має певні особливості, встановлені ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України та в іншій частині на нього розповсюджуються загальні правила адміністративного судочинства, встановлені Кодексом.
Статтею 183-3 КАС України подання визначено як форму звернення до суду органу Державної фіскальної служби України при здійсненні ним передбачених законом повноважень.
Отже, подання як форма звернення до суду передбачена КАС України. Ця ознака покладена в основу визначення понять "судовий збір" та "платник судового збору".
Згідно із Законом України "Про судовий збір" (далі - Закон), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат (ст.1)
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст.2).
Об'єктами справляння судового збору є, в тому числі, позовна заява та інша заява, передбачена процесуальним законодавством (абз.1 ч.1 ст.3 Закону).
При цьому законодавцем у ч. 2 ст. 3 та ст.5 Закону України "Про судовий збір" передбачено випадки, коли судовий збір не справляється та пільги щодо сплати судового збору. Однак, з вказаних норм, як і зі змісту ст.183-3 КАС України не вбачається, що заявник звільняється від сплати судового збору при зверненні до суду із поданням.
Указане подання Закон не відносить до обєктів, за які судовий збір не справляється, а органи Державної фіскальної служби України до осіб, для яких встановлено пільги щодо сплати судового збору.
Таким чином, подання органу Державної фіскальної служби України, передбачене статтею 183-3 КАС України, є обєктом справляння судового збору.
Всупереч вимогам Закону України "Про судовий збір" та п.5 ч.3 ст.183-3 КАС України, заявником до подання не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Із змісту подання та його прохальної частини випливає, що контролюючий орган просить підтвердити обґрунтованість адміністративного арешту майна, а отже має не майновий характер.
Пунктом 1 ч.3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 року, який набрав чинності з 1 листопада 2011 року (у редакції, що діє з 01.09.2015 року, далі - Закон), встановлено, що за подання до адміністративного суду: адміністративного позову не майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, справляється судовий збір, що становить 1 розмір мінімальної заробітної плати за одну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Таким чином, в порушення вказаних правових норм заявник не додав документ про сплату судового збору, з урахуванням позовних вимог і розміру мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня 2016 року, а саме заявник повинен був сплатити 1378,00 грн.
Крім того, слід вказати, що за приписами п.4 ч.3 ст.183-3 КАС України, що подання повинно містити підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника.
Заявник у подання посилається на те, що керівником контролюючого органу 24.03.2016 р. о 15-45 було прийнято рішення про застосування арешту майна, що стало підставою для звернення до суду з даним подання.
Водночас, на підтвердження вказаних обставин було надано рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків представництва " Гюльсан ОСОБА_1 Туризм Накліят ве ОСОБА_2 Шіркеті" у якому проставлено лише час винесення рішення та не проставлено дату його винесення, що позбавляє суд, зокрема, належним чином перевірити дотримання заявником строків звернення до адміністративного суду.
Згідно з ч. 3 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України у разі недотримання вимог частини другої цієї статті щодо форми та змісту подання суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
З огляду на викладене, подання слід залишити без руху із встановленням строку для усунення недоліків шляхом надання до суду доказу сплати судового збору в сумі 1378,00 грн. на рахунок Житомирського окружного адміністративного суду №31213206784002 за такими реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у м. Житомирі, код отримувача - 38035726, банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області, МФО - 811039, код класифікації доходів бюджету (код платежу) - 22030101, код ЄДРПОУ суду 34854954. Призначення платежу: судовий збір, за позовом ______ (назва позивача, код ЄДРПОУ), рахунок отримувача 31213206784002, код ЄДРПОУ 34854954, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Керуючись 183-3 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
Подання Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 16:00 25 березня 2016 року
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, подання буде повернуто заявнику .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя М.С. Токарева