Справа № 666/1145/16-п
П О С Т А Н О В А
24.03.2016 року суддя Дніпровського районного суду м.Херсона Решетов В.В., за участю прокурора Гончарова В.Г., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-7 ч.1 КпАП України, відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: м.Херсон, працює касиром по збору податків виконавчого комітету Зеленівської селищної ради, проживає та зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 є депутатом Зеленівської селищної ради VI скликання, що підтверджується рішенням Зеленівської селищної ради № 2 від 12.11.2010 року.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно із ст.15 Закону України «Про правила етичної поведінки», особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не зважаючи на особисті інтереси, вживають вичерпних заходів щодо недопущення конфлікту інтересів, а також не допускають вчинення дій чи бездіяльності, що можуть спричинити виникнення конфлікту інтересів або створити враження його наявності. Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не можуть прямо чи опосередковано спонукати у будь-який спосіб підлеглих до прийняття рішень, вчиняти дії або бездіяльність на користь своїх особистих інтересів та/або інтересів третіх осіб. У відповідності до ст.2 згаданого вище Закону, суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад (ст.2 ч.1 п.2 Закону).
Крім цього, згідно із ст.8 ч.1 п.2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики: не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях.
Частиною 1 ст.28 Закону У країни «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 та 3 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів, повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно, не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Рішенням XXII сесії Зеленівської селищної ради від 30.03.2012 №220 ОСОБА_1 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою за адресою: м.Херсон, смт.Зеленівка, вул.Красіна, 36.
В подальшому ОСОБА_1, являючись депутатом Зеленівської селищної ради, будучи присутньою 06.10.2015 року на засідання LХХІV сесії сільської ради шостого скликання, прийняла участь у розгляді сесією селищної ради рішення № 725 «Про поновлення термінів дії деяких пунктів рішень селищної ради», яким у т.ч. постановлено поновити термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_1 (п.1.3).
Вказане рішення безпосередньо стосується майнового інтересу ОСОБА_1, який полягає у легалізації користування нею земельною ділянкою за адресою: м.Херсон, смт.Зеленівка, вул.Красіна, 36, та у разі не ухвалення зазначеного рішення селищною радою строк дії попереднього дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_1 мав закінчитися, що мало б наслідком необхідність повторного проходження встановленої Законом процедури отримання вказаного дозволу.
Під час розгляду вказаного питання ОСОБА_1 не повідомила сільську раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Жодних заяв та повідомлень про наявність конфлікту інтересів в порядку Закону України «Про запобігання корупції» від ОСОБА_1 не надходило.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи зобов'язаною відповідно до вимог ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», повідомляти сільську раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів і маючи реальну можливість без жодних перешкод це зробити, умисно, при розгляді та прийнятті рішення №725 «Про поновлення термінів дії деяких пунктів рішень селищної ради», не повідомила раду про наявність реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, що в свою чергу є порушенням вимог п.п.1, 2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції».
Отже, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
За вказане правопорушення передбачена відповідальність згідно зі ст.172-7 ч.1 КпАП України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 провину у скоєнні адміністративного правопорушення визнала, просила призначити їй адміністративне стягнення у мінімальному розмірі.
Прокурор Гончаров В.Г. в судовому засіданні підтримав протокол та не заперечував проти призначення ОСОБА_1 адміністративного стягнення у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті.
Під час складання протоколу ОСОБА_1 провину у скоєнні адміністративного правопорушення визнала.
Окрім цього її вина у вчиненні правопорушення передбаченого ст.172-7 ч.1 КпАП України підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 16.03.2016 року; листом Херсонської місцевої прокуратури №58/2031 вих-16 від 23.02.2016 року; протоколом пленарного засідання LXXIV сесії селищної ради IV скликання від 06.10.2015 року; рішенням №725 від 06.10.2015 року Зеленівської селищної ради LXXIV сесії селищної ради IV скликання Про поновлення термінів дії деяких пунктів рішень селищної ради; списком присутніх депутатів Зеленівської селищної ради на пленарному засіданні LXXIV сесії селищної ради IV скликання від 06.10.2015 року; рішенням №2 від 12.11.2010 року Зеленівської селищної ради І сесії селищної ради IV скликання Про визнання повноважень депутатів Зеленівської селищної ради IV скликання; списком депутатів Зеленівської селищної ради IV скликання; декларацією про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік ОСОБА_1; поясненнями від 24.02.2016 року ОСОБА_2; поясненнями від 29.02.2016 року ОСОБА_1; поясненнями від 14.03.2016 року ОСОБА_3; ОСОБА_4; листом Зеленівської селищної ради №102/02-09 від 29.02.2016 року; рішенням Зеленівської селищної ради ХХІІ сесії селищної ради IV скликання від 30.03.2012 року Про надання дозволу на виготовлення технічної документації та розробку проектів землеустрою; списком громадян, яким надається дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність (спільну сумісну власність) земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд та в оренду під розширення присадибної ділянки.
З урахуванням викладеного, суд, вважає, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст.172-7 ч.1 КпАП України, як неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
Обставин, які пом'якшують чи обтяжують покарання судом не встановлено.
При призначенні адміністративного стягнення в межах санкції ст.172-7 ч.1 КпАП України, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан. З урахування викладених обставин, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст. 33 35, ст.172-7 ч.1, 221, 268, 283, 287, 289 КпАП України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КпАП України, і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1700,00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 275,60 гривень (Рахунок за ККД 22030101, "Судовий збір", Одержувач: УК Дніпровський р-н м.Херсон, Код ЄДРПОУ 37959779 Банк ГУДКСУ у Херсонській області, МФО банку 852010, р/р 31219206700003).
На постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано скаргу протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк предявлення постанови до виконання три місяці.
Постанова набрала чинності ____20___року.
Суддя В.В.Решетов