КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 810/3557/15 Суддя-доповідач: Бужак Н.П.
У Х В А Л А
24 березня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Бужак Н.П., перевіривши матеріали апеляційної скарги Тетіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2015 року у справі за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Тетіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Київській області про скасування податкових повідомлень-рішень, рішення та вимоги про сплату недоїмки,-
У С Т А Н О В И В :
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Тетіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Київській області про скасування податкових повідомлень-рішень №0001391702, №0001401702 від 21.01.2015 року, рішення № 0001381702 від 21.01.2015 року та вимоги про сплату недоїмки № 0001371702 від 21.01.2015 року.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2015 року адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 03 березня 2016 року зазначену апеляційну скаргу залишено без руху через її невідповідність вимогам ст. 187 КАС України, оскільки апелянтом до апеляційної скарги не долучено належним чином оформлений документ, який свідчить про сплату судового збору відповідно до Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", що набрав чинності з 1 вересня 2015 року, яким для державних органів скасовано встановлені раніше пільги щодо сплати судового збору.
Апеляційним судом Тетіївській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Київській області до 18 березня 2016 року було встановлено строк для усунення недоліків шляхом подачі належним чином оформленого документа про сплату судового збору.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме, з повідомлення про вручення поштового відправлення, відповідач отримав копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 09 березня 2016 року.
15 березня 2016 року на адресу Київського апеляційного адміністративного суду від апелянта надійшло клопотання про звільненя Тетіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Київській області від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів на його сплату.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16 березня 2016 року у задоволенні зазначеного клопотання було відмовлено.
Таким чином, зазначені в ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 03 березня 2016 року недоліки апеляційної скарги апелянтом не усунуті.
Крім того, податковий орган не надав до суду жодних доказів, які б могли слугувати підставою для звільняли його від сплати судового збору при подачі апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.
Також враховуючи те, що Законом України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", що набрав чинності з 1 вересня 2015 року і саме з цієї дати державні органи не належать до переліку тих, хто звільняється від сплати судового збору, а тому відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" повинні сплачувати судовий збір у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Пунктом 2 розділу 2 Закону № 484-VІІІ Кабінет Міністрів України було зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.
Враховуючи вищевикладене, суддя вважає за необхідне повернути апеляційну скаргу апелянту.
На підставі ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 зазначеного Кодексу, застосовуються правила ст. 108 КАС України, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Тетіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2015 року у справі за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Тетіївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Київській області про скасування податкових повідомлень-рішень, рішення та вимоги про сплату недоїмки - вважати неподаною та повернути апелянту.
Ухвала про повернення апеляційної скарги може бути оскаржена в касаційному порядку особою, яка подала апеляційну скаргу, в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Суддя Бужак Н.П.