Справа № 750/2181/16-а
Провадження № 2-а/750/150/16
У Х В А Л А
23 березня 2016 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду міста Чернігова Жук М.І., перевіривши виконання вимог ухвали про залишення без руху позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Деснянської районної у місті Чернігові ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
в с т а н о в и в :
03.03.2016 року позивач звернувся до Деснянського районного суду м. Чернігова з позовною заявою до Виконавчого комітету Деснянської районної у місті Чернігові ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за № 3-9 від 26.01.2016 року.
Ухвалою суду від 04 березня 2016 року позовну заяву залишено без руху і встановлено пятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.
Копія ухвали була отримана позивачем 16 березня 2016 року.
21.03.2016 року позивач, з метою виправлення недоліків, надав суду заяву в якій зазначив, що відповідно до ч. 4 ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення за оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за вчинення правопорушення передбаченого ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір не сплачується.
Частиною 4 ст.288 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита. Однак, норми Кодексу адміністративного судочинства України не містять такого поняття як "державне мито". Частиною 1 ст.87 КАС України зазначено, що до судових витрат належать судовий збір та витрати, повязані з розглядом справи.
Водночас, ч.2 ст.3 Закону України «Про судовий збір», який є спеціальним законом і підлягає застосуванню до даних правовідносин, встановлено вичерпний перелік категорій справ, за які справляння судового збору не проводиться. Стаття 5 Закону України «Про судовий збір» визначає категорії осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору. Однак, до жодної із вказаних вище категорій справи про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення не відносяться.
Крім того, Закон України «Про судовий збір» прийнятий у часі пізніше, порівняно із нормою ст.288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відтак, підлягають застосуванню саме норми спеціального закону, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Таким чином, позивач вимоги ухвали не виконав, що є безумовною підставою для повернення позовної заяви.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 108, 165, 186 КАС України,
у х в а л и в:
позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Деснянської районної у місті Чернігові ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення вважати неподаною і повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд міста Чернігова. Апеляційна скарга подається протягом 5 днів у порядку передбаченому статтями 186, 187 КАС України.
Суддя