ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
14 січня 2015 року Житомир Справа № 806/4255/14
Категорія 6.1
Житомирський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Сичової О.П.
при секретарі - Шевчук Т.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Підприємства Коростишівської районної спілки споживчих товариств "Кооперативний ринок" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування постанов від 03.09.2014 р. №56/6-ю/вих./6/3277/14 та №57/6-ю/вих./6/3278/14,-
в с т а н о в и в:
Підприємство Коростишівської районної спілки споживчих товариств "Кооперативний ринок" звернулося до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Житомирській області про скасування постанов від 03.09.2014 р. №56/6-ю/вих./6/3277/14 та №57/6-ю/вих./6/3278/14.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 14.01.2015 року замінено первинного відповідача у справі Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Житомирській області її правонаступником - Державною архітектурно-будівельною інспекцією України.
Згідно Подоження про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 р. №294, Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Згідно із ч.1 ст.24 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів
Оскільки відповідач у справі є центральним органом виконавчої влади, то справа має вирішуватися в Житомирському окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Відповідно до ч.3 ст.15-1 КАС України, визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідних документів за принципом вірогідності, який враховує кількість справ, що перебувають на розгляді у суддів, заборону брати участь у перегляді рішень для судді, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого ставиться питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні та закінчення терміну повноважень. Після визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи внесення змін до реєстраційних даних щодо цієї справи, а також видалення цих даних з автоматизованої системи документообігу суду не допускається, крім випадків, встановлених законом. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за забезпечення дотримання у судах порядку розподілу судових справ між суддями, передбаченого цією статтею.
Керуючись ст.ст.15-1, 24, 160, 165 КАС України, суд
у х в а л и в:
Призначити справу до розгляду колегією у складі трьох суддів
Суддя О.П. Сичова