ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2015 р. Справа № 804/4790/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Павловського Д.П., розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Дніпропетровської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 2654,50 грн., -
ВСТАНОВИВ:
03 квітня 2015 року Дніпропетровська обєднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу зі сплати єдиного податку з фізичних осіб в розмірі 2654,50 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має заборгованість по сплаті єдиного податку - 2654,50 грн., яка нарахована внаслідок порушення відповідачем вимог чинного законодавства України.
Відповідач заперечень на позовну заяву не надав. Ухвалу про відкриття провадження у справі направлено на адресу відповідача, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, рекомендованим поштовим відправленням, але конверт повернуто на адресу суду у звязку із неврученням. Згідно частини 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимоги Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що на обліку в Дніпропетровській ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області знаходиться платник податків фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Підприємницька діяльність відповідача здійснювалась на спрощеній системі оподаткування згідно наданої відповідачем на адресу позивача заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №1404125100659 від 24.03.2014 року із обраною ставкою єдиного податку - 20% до розміру мінімальної заробітної плати та віднесенням до 2 групи платника податків, в якій відповідач просив застосовувати до нього спрощену систему оподаткування з 01 квітня 2014 року.
Відповідач має податковий борг в сумі 2654 грн. 50 коп. з єдиного податку з доходів фізичних осіб, що виник у звязку із несплатою єдиного податку по термінах сплати:
- 20.05.14р. - 218,50 грн. залишок несплаченої суми єдиного податку за квітень 2014р. згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №1404125100659 від 24.03.14р.
- 20.05.14р. - 243,60 грн. залишок несплаченої суми єдиного податку за травня 2014р. згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №1404125100659 від 24.03.14р.
- 20.06.14р. - 243,60 грн. залишок несплаченої суми єдиного податку за червень 2014р. згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №1404125100659 від 24.03.14р.
- 20.07.14р. - 243,60 грн. залишок несплаченої суми єдиного податку за липень 2014р. згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №1404125100659 від 24.03.14р.
- 20.08.14р. - 243,60 грн. залишок несплаченої суми єдиного податку за серпень 2014р. згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №1404125100659 від 24.03.14р.
- 20.09.14р. - 243,60 грн. залишок несплаченої суми єдиного податку за вересень 2014р. згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №1404125100659 від 24.03.14р.
- 20.10.14р. - 243,60 грн. залишок несплаченої суми єдиного податку за жовтень 2014р. згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №1404125100659 від 24.03.14р.
- 20.11.14р. - 243,60 грн. залишок несплаченої суми єдиного податку за листопад 2014р. згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №1404125100659 від 24.03.14р.
- 20.12.14р. - 243,60 грн. залишок несплаченої суми єдиного податку за грудень 2014р. згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №1404125100659 від 24.03.14р.
- 20.01.15р. - 243,60 грн. залишок несплаченої суми єдиного податку за січень 2015р. згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №1404125100659 від 24.03.14р.
- 20.02.14р. - 243,60 грн. залишок несплаченої суми єдиного податку за лютий 2015р. згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування №1404125100659 від 24.03.14р.
Таким чином, податковий борг в загальній сумі складає 218,50 грн. + (243,60 грн.* 10) = 2654,50 грн.
Відповідно до пункту 295.1 статті 295 Податкового кодексу України, відповідач повинен щомісячно до 20 числа сплачувати 243,60 грн. (1218,00 грн. *20% = 243,60 грн.) до Бюджету.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно із п. 15.1 ст. 15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) обєкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є обєктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обовязок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені Главою 1 Податкового кодексу України.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на шість груп платників єдиного податку.
Так, друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.
Згідно пункту 293.1 статті 293 Податкового кодексу України, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць. Для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до пункту 295.1 статті 295 Податкового кодексу України, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Підпунктом 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України визначено, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву.
Відповідно до пункту 300.1 статті 300 Податкового кодексу України, платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
У відповідності до п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податковим органом з метою погашення податкового боргу було сформовано у відношенні відповідача податкову вимогу № 2791-04 від 13.10.2014 року про сплату суми податкового боргу в розмірі 1436,50 грн., яка була надіслана на адресу відповідача засобами поштового звязку з рекомендованим повідомленням про вручення, однак, повернута на адресу контролюючого органу за закінченням терміну зберігання.
Відповідачем не було добровільно погашено суми податкового боргу по платежам та зборам до бюджету, які зазначені в податковій вимозі, отже, вищевказана податкова вимога не є відкликаною та нові податкові вимоги, відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України, на адресу платника податків не направлялись.
Під час розгляду справи відповідачем наявність податкового боргу не спростована, доказів оскарження зазначеної податкової вимоги або повної сплати суми боргу не надано.
Відповідно до пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості субєктів господарювання перед державою.
Згідно з п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача податкового боргу в розмірі 2654,50 грн., оскільки доказів добровільного погашення боргу відповідачем до суду не надано.
Керуючись статтями 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпропетровської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 2654,50 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави в особі Дніпропетровської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області податковий борг по єдиному податку з фізичних осіб в сумі 2654,50 грн.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягає негайному виконанню відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_2