ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
11 лютого 2016 рокум. Ужгород№ 807/1648/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
з участю секретаря судового засідання Кубічек Н.І.
за участі сторін:
представника позивача - не з'явився;
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Свалявської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Фермерського господарства "Ранта" про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 11 лютого 2016 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі складено 16 лютого 2016 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою Свалявська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області до Фермерського господарства "Ранта", якою просить суд: 1. Прийняти позовну заяву до провадження суду; 2. Позов задоволити, стягнути заборгованість із Фермерського господарства "Ранта" за рахунок коштів боржника в загальній сумі 850 грн.; 3. Судове засідання провести за наявними матеріалами у справі без участі в судовому засіданні представника позивача; 4. Направити ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області постанову суду для виконання.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 850 грн. по податку на прибуток, відтак позивач просить задовольнити позовну заяву та стягнути вказану суму боргу з відповідача.
Позивач, в судове засідання не з'явився, проте пунктом третім позовних вимог просив розгляд даної справи провести без участі представника позивача за наявними у справі матеріалами (а.с. 5).
В судові засідання відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.
Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 05 серпня 2014 року позивачем була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на прибуток за 2012-2013 роки, про що складено відповідний акт за № 11/1502/33266114 (а.с. 8).
На підставі вказаного акту перевірки, 15 серпня 2014 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Р" за № 23/0001681500/33266114/15/10, відповідно до якого сума грошового зобов'язання відповідача за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) по платежу податок на прибуток приватних підприємств становить 850 грн. (а.с.а.с. 11, 12).
Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.4 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до статті 56 пункту 56.1 Податкового кодексу України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному порядку або судовому порядку.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.39 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно статті 59 пункту 59.1 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Так, відповідачу було вручено податкову вимогу форми "Ю" № 70-01 від 01 вересня 2014 року, про що свідчить його підпис на вищевказаному корінці податкової вимоги (а.с. 7).
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.19 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.34 Податкового кодексу України, органи Державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до статті 102 пункту 102.4 Податкового Кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Заборгованість відповідача також підтверджується обліковою карткою платника податків (а.с.а.с. 17, 18).
Застосоване судом законодавство - використане в редакції, станом на час виникнення спірних правовідносин.
Зважаючи на вказані норми Податкового кодексу України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Свалявської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Фермерського господарства "Ранта" про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути із Фермерського господарства "Ранта" (89334, Закарпатська область, Свалявський район, село Керецьки, вул. Молодіжна, будинок 55, код ЄДРПОУ 33266114) з коштів, які перебувають у його власності, в тому числі коштів з рахунків у банках, обслуговуючих Фермерське господарство "Ранта", податковий борг у розмірі 850 (восьмиста п'ятдесяти) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяС.Є. Гаврилко