Постанова № 56615992, 17.02.2016, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.02.2016
Номер справи
807/1836/15
Номер документу
56615992
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

17 лютого 2016 рокум. Ужгород№ 807/1836/15

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.

при секретарі судового засідання Кубічек Н.І.

за участю сторін:

представника позивача - не з'явився;

представника відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Комунального підприємства "Житловий ремонтно-експлуатаційний район №4" Ужгородської міської ради про стягнення заборгованості у розмірі 225277,16 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 17 лютого 2016 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі було складено 19 лютого 2016 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Комунального підприємства "Житловий ремонтно-експлуатаційний район №4" Ужгородської міської ради якою просить: 1) прийняти позовну заяву до провадження суду; 2) розглянути справу без участі інспекції; 3) винести судове рішення, яким стягнути податковий борг з Комунального підприємства "Житловий ремонтно-експлуатаційний район № 4" Ужгородської міської ради код ЄДРПОУ - 20444974, 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Польова, буд. 4А у розмірі 225 277,16 грн.: по платежу 30 14010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів, робіт (послуг)" у розмірі 214507,39 грн.; по платежу 53 11010100 "Податок на доходи фізичний осіб" у розмірі 10769,77 грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках; 4) направити ДПІ у м. Ужгороді постанову суду для виконання.

Позовну заяву мотивовано тим, що внаслідок несплати у встановлені законодавством терміни до бюджету сум грошових зобов'язань, Комунальне підприємство "Житловий ремонтно-експлуатаційний район №4" Ужгородської міської ради має заборгованість у розмірі 225277,16 грн. по платежу 30 14010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів, робіт (послуг)" у розмірі 214507,39 грн. та по платежу 53 11010100 "Податок на доходи фізичний осіб" у розмірі 10769,77 грн.., яка є несплаченою, а відтак позивач просить задовольнити заявлені позовні вимоги..

22 січня 2016 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява від представника позивача, відповідно до якої останній просить розглянути справу без його участі за наявними матеріалами у справі та задовольнити позовні вимоги в повному обсязі (а.с. 56).

В судові засідання відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.

Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.4 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 17 лютого 2003 року було проведено державну реєстрацію Комунального підприємства "Житловий ремонтно-експлуатаційний район №4" Ужгородської міської ради. Місцезнаходженням відповідача, є: 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Польова, будинок 4А, ідентифікаційний код 20444974 (а.с.а.с. 67, 68).

Судом встановлено, що позивачем проведено документальну невиїзну позапланову перевірку Комунального підприємства "Житловий ремонтно-експлуатаційний район №4" Ужгородської міської ради з питань дотримання вимог податкового законодавства, дотримання строків сплати (перерахування) суми грошового зобов'язання податку на доходи фізичних осіб за період з 01 січня 2013 року по 10 листопада 2014 року, за результатами якої складено акт перевірки від 17 листопада 2014 року № 2911/07-01-17-03/10/20444974 (а.с. 35). На підставі вищевказаного акту позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" від 21 листопада 2014 року за № 0016761703, яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 20 відсотків грошового зобов'язання, погашеного з затримкою у розмірі 12777,73 грн. за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати (а.с. 36). Дане податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 21 листопада 2014 року, про що свідчить його підпис на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с. 36).

04 лютого 2015 року позивачем проведено документальну невиїзну перевірку дотримання строків сплати (перерахування) податків Комунальним підприємством "Житловий ремонтно-експлуатаційний район №4" Ужгородської міської ради по декларації з податку на додану вартість за жовтень 2014 року, за результатами якої складено акт перевірки від 04 лютого 2015 року № 287/15-01 (а.с. 38). На підставі вищевказаного акту позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" від 09 лютого 2015 року за № 0002431501, яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 10 відсотків грошового зобов'язання, погашеного з затримкою у розмірі 2663,07 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (а.с. 39). Дане податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 09 лютого 2015 року, про що свідчить його підпис на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с. 39).

Статтею 14 пунктом 14.1 підпунктом 14.1.175 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.156 Податкового кодексу України (далі по тексту ПК України), податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до статті 36 Податкового Кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Судом встановлено, що відповідач самостійно задекларував податкове зобов'язання по податку на додану вартість шляхом подання до інспекції податкових декларацій, а саме:

- податкова декларація з податку на додану вартість за жовтень 2014 року від 14 листопада 2014 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить 26766 грн. (а.с.а.с. 17, 18). Станом на дату розгляду справи відповідачем сплачено 21068,68 грн. по даній декларації, однак 5697,32 грн. залишаються не погашеними;

- податкова декларація з податку на додану вартість за листопад 2014 року від 22 грудня 2014 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить 21570 грн. (а.с.а.с. 19, 20);

- податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2014 року від 20 січня 2015 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить 41519 грн. (а.с.а.с. 21, 22);

- податкова декларація з податку на додану вартість за січень 2015 року від 19 лютого 2015 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить 20939 грн. (а.с.а.с. 23, 24);

- податкова декларація з податку на додану вартість за лютий 2015 року від 20 березня 2015 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить 24726 грн. (а.с.а.с. 25, 26);

- податкова декларація з податку на додану вартість за березень 2015 року від 20 квітня 2015 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить 26510 грн. (а.с.а.с. 27, 28);

- податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2015 року від 20 травня 2015 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить 24481 грн. (а.с.а.с. 29, 30);

- податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2015 року від 19 червня 2015 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить 26207 грн. (а.с.а.с. 31, 32);

- податкова декларація з податку на додану вартість за червень 2015 року від 17 липня 2015 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить 20195 грн. (а.с.а.с. 33, 34).

Відповідно до розрахунку та облікових карток особового рахунку платника за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 225277,16 грн. в тому числі пені в сумі 46,02 грн. (а.с.а.с. 13-15, 16, 59-63).

Відповідно до статті 46 пункту 46.1 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до статті 49 пункту 49.1 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до статті 67 частини 1 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 54 Податкового кодексу України передбачено що, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до статті 57 пункту 57.1 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 126 пункту 126.1 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно статті 59 пункту 59.1 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Так, ДПІ у м. Ужгороді прийнято податкову вимогу форми "Ю" № 2376-25 від 18 грудня 2014 року (а.с. 40), яка була отримана відповідачем, про що свідчить його підпис на корінці податкової вимоги (а.с. 40).

Відповідно до статті 129 пункту 129.1 підпункту 129.1.1 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

У відповідності до вищевказаної статті, відповідачу було нараховано пеню у розмірі 46,02 грн. по платежу 85 11010100 "Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати", що підтверджується наявною в матеріалах справи копією облікової картки платника податків (а.с.а.с. 13, 63) та розрахунком заборгованості (а.с. 16).

Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.19 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.34 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до статті 102 пункту 102.4 Податкового Кодексу України, У разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Заборгованість відповідача підтверджується також розрахунком заборгованості (а.с. 16) та наявними в матеріалах справи копіями облікових карток платника податків (а.с.а.с. 13-15, 59-63).

Застосоване судом законодавство - використане в редакції, станом на час виникнення спірних правовідносин.

Зважаючи на вказані норми Податкового кодексу України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.

Відповідно до статті 94 частини 4 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 6, 9, 10, 11, 70, 71, 94, 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Комунального підприємства "Житловий ремонтно-експлуатаційний район №4" Ужгородської міської ради - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства "Житловий ремонтно-експлуатаційний район №4" Ужгородської міської ради (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Польова, будинок 4А, ідентифікаційний код 20444974) з коштів, які перебувають у його власності, в тому числі коштів з рахунків у банках, обслуговуючих Комунальне підприємство "Житловий ремонтно-експлуатаційний район №4" Ужгородської міської ради, податковий борг у розмірі 225277,16 (двохста двадцяти п'яти тисяч двохсот семидесяти семи грн. 16 коп.) грн..

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяС.Є. Гаврилко