ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
11 лютого 2016 рокум. Ужгород№ 807/1563/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Кубічек Н.І.
за участю сторін:
представника позивача - не з'явився;
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Агропромислово-торгового підприємства "Бобовище" про стягнення заборгованості у розмірі 159095,15 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 11 лютого 2016 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі складено 16 лютого 2016 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області до Агропромислово-торгового підприємства "Бобовище", якою просить суд: 1. Прийняти адміністративний позов про стягнення коштів за рахунок готівки, за рахунок коштів, що належать йому на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках платника податків в порядку статті 95 Податкового кодексу України до провадження; 2. Стягнути з Агропромислово-торгового підприємства "Бобовище" (код ЄДРПОУ 00413895, 89632, Закарпатська область, Мукачівський район, с. Бобовище, вул. Леніна, буд. 103) за рахунок коштів, що належать йому на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках платника, в дохід місцевого та державного бюджету України суму податкового боргу в загальній сумі 159095,15 грн., в тому числі пені - 12387,49 грн., зокрема, з податку на додану вартість (код платежу 14010100) в розмірі 120132,89 грн., в тому числі 8309,08 - пені; акцизного податку (код платежу 14020300) у розмірі 7335,44 грн., в тому числі пені - 3138,01 грн.; збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (код платежу 19060100) у розмірі 4762 грн.; земельний податок (Копинівці) код платежу 18010506 - у розмірі 5880,90 грн.; земельний податок (Бобовище) код платежу 18010521 - у розмірі 1235,81 грн.; земельний податок (Лохово) код платежу 18010524 - у розмірі 3049,25 грн.; збір за спеціальне використання води (код платежу 13020100) у розмірі 36,31 грн. в тому числі пені - 10,45 грн.; податок на прибуток підприємств (код платежу 11020100) у розмірі 928,53 грн.; плата за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин (код платежу 13030600) у розмірі 929,94 грн.- пені; акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (код платежу 14040000) у розмірі 13104 грн. та адміністративні штрафи та інші санкції (код платежу 21081100) у розмірі 1700 грн..
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 159095,15 грн., в тому числі пені - 12387,49 грн., зокрема, з податку на додану вартість (код платежу 14010100) в розмірі 120132,89 грн., в тому числі 8309,08 - пені; акцизного податку (код платежу 14020300) у розмірі 7335,44 грн., в тому числі пені - 3138,01 грн.; збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (код платежу 19060100) у розмірі 4762 грн.; земельний податок (Копинівці) код платежу 18010506 - у розмірі 5880,90 грн.; земельний податок (Бобовище) код платежу 18010521 - у розмірі 1235,81 грн.; земельний податок (Лохово) код платежу 18010524 - у розмірі 3049,25 грн.; збір за спеціальне використання води (код платежу 13020100) у розмірі 36,31 грн. в тому числі пені - 10,45 грн.; податок на прибуток підприємств (код платежу 11020100) у розмірі 928,53 грн.; плата за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин (код платежу 13030600) у розмірі 929,94 грн.- пені; акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (код платежу 14040000) у розмірі 13104 грн. та адміністративні штрафи та інші санкції (код платежу 21081100) у розмірі 1700 грн., відтак позивач просить задовольнити позовну заяву та стягнути вказану суму боргу з відповідача.
Позивач, в судове засідання не з'явився, проте подав суду клопотання про розгляд даної справи без участі представника позивача за наявними у справі матеріалами (а.с. 161).
В судові засідання відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.
Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, 18 липня 2001 року було проведено державну реєстрацію відповідача із зазначенням місцезнаходження 89632, Закарпатська область, Мукачівський район, с. Бобовище, вул. Леніна, буд. 103 (а.с. 12).
Відповідно до статті 36 Податкового Кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Судом встановлено, що відповідач самостійно задекларував податкові зобов'язання шляхом подання до інспекції наступних податкових декларацій та розрахунків, а саме:
- розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за січень 2014 року, відповідно до якого сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету становить 355 грн. (а.с. 168);
- розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за квітень 2014 року, відповідно до якого сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету становить 373 грн. (а.с. 17);
- розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за травень 2014 року, відповідно до якого сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету становить 525 грн. (а.с. 18);
- розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за червень 2014 року, відповідно до якого сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету становить 566 грн. (а.с. 19);
- розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за липень 2014 року, відповідно до якого сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету становить 415 грн. (а.с. 20);
- розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за серпень 2014 року, відповідно до якого сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету становить 613 грн. (а.с. 23);
- розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за вересень 2014 року, відповідно до якого сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету становить 442 грн. (а.с. 22);
- розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за жовтень 2014 року, відповідно до якого сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету становить 740 грн. (а.с. 21);
- розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за листопад 2014 року, відповідно до якого сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету становить 539 грн. (а.с. 26);
- розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за грудень 2014 року, відповідно до якого сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету становить 549 грн. (а.с. 24);
- податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 20 березня 2014 року, відповідно до якого сума земельного податку, що підлягає сплаті до бюджету становить 3371,53 грн. (а.с.а.с. 29-32);
- податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 17 лютого 2015 року, відповідно до якого сума земельного податку, що підлягає сплаті до бюджету становить 2339,45 грн. (а.с.а.с. 33, 34);
- податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 18 березня 2014 року, відповідно до якого сума земельного податку, що підлягає сплаті до бюджету становить 626,26 грн. (а.с.а.с. 72, 73);
- податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 17 лютого 2015 року, відповідно до якого сума земельного податку, що підлягає сплаті до бюджету становить 439,55 грн. (а.с.а.с. 49, 50);
- податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 18 березня 2014 року, відповідно до якого сума земельного податку, що підлягає сплаті до бюджету становить 1699,75 грн. (а.с.а.с. 59, 60);
- податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 17 лютого 2015 року, відповідно до якого сума земельного податку, що підлягає сплаті до бюджету становить 1179,50 грн. (а.с.а.с. 61, 62);
- податкова декларація за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб виробництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води від 18 липня 2014 року, відповідно до якого сума за спеціальне використання поверхневих та підземних вод, що підлягає сплаті до бюджету становить 8,62 грн. (а.с.а.с. 63-65);
- податкова декларація за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб виробництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води від 04 жовтня 2014 року, відповідно до якого сума за спеціальне використання поверхневих та підземних вод, що підлягає сплаті до бюджету становить 8,62 грн. (а.с.а.с. 66-68);
- податкова декларація за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб виробництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води від 02 лютого 2015 року, відповідно до якого сума за спеціальне використання поверхневих та підземних вод, що підлягає сплаті до бюджету становить 8,62 грн. (а.с.а.с. 69-71);
- податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2014 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 361 грн. (а.с.а.с. 83, 84);
- податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2014 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 3808 грн. (а.с.а.с. 85, 86);
- податкова декларація з податку на додану вартість за червень 2014 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 3404 грн. (а.с.а.с. 87, 88);
- податкова декларація з податку на додану вартість за липень 2014 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 5517 грн. (а.с.а.с. 89, 90);
- податкова декларація з податку на додану вартість за серпень 2014 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 8274 грн. (а.с.а.с. 91, 92);
- податкова декларація з податку на додану вартість за вересень 2014 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 2206 грн. (а.с.а.с. 93, 94);
- податкова декларація з податку на додану вартість за жовтень 2014 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 10258 грн. (а.с.а.с. 106, 107);
- податкова декларація з податку на додану вартість за листопад 2014 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 4675 грн. (а.с.а.с. 104, 105);
- податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2014 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 28676 грн. (а.с.а.с. 102, 103);
- податкова декларація з податку на додану вартість за січень 2015 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 5850 грн. (а.с.а.с. 100, 101);
- податкова декларація з податку на додану вартість за березень 2015 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 10206 грн. (а.с.а.с. 97-99 );
- податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2015 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 6472 грн. (а.с.а.с. 95, 96);
- податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2015 року, відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 14269 грн. (а.с.а.с. 27, 28);
- податкова декларація акцизного податку за січень 2014 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 2588,30 грн. (а.с. 162);
- податкова декларація акцизного податку за квітень 2014 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 89 грн. (а.с. 53);
- податкова декларація акцизного податку за травень 2014 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 429,80 грн. (а.с. 54);
- податкова декларація акцизного податку за липень 2014 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 1038,20 грн. (а.с. 55);
- податкова декларація акцизного податку за серпень 2014 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 537 грн. (а.с. 56);
- податкова декларація акцизного податку за вересень 2014 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 1322,59 грн. (а.с. 57);
- податкова декларація акцизного податку за жовтень 2014 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 1,20 грн. (а.с. 58);
- податкова декларація акцизного податку за листопад 2014 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 196,34 грн. (а.с. 52);
- податкова декларація акцизного податку за грудень 2014 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 160,30 грн. (а.с. 51);
- податкова декларація акцизного податку за січень 2015 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 1985 грн. (а.с.а.с. 35, 36);
- податкова декларація акцизного податку за лютий 2015 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 423 грн. (а.с. 164);
- податкова декларація акцизного податку за лютий 2015 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 921 грн. (а.с.а.с. 45, 46);
- податкова декларація акцизного податку за лютий 2015 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 1900 грн. (а.с.а.с. 37, 38);
- податкова декларація акцизного податку за квітень 2015 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 3495 грн. (а.с.а.с. 39-41);
- податкова декларація акцизного податку за травень 2015 року, відповідно до якої сума акцизного податку, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет становить 4803 грн. (а.с.а.с. 42-44).
26 листопада 2014 року позивачем була проведена камеральна перевірка податкової декларації (розрахунку) по земельному податку, про що складено відповідний акт за № 6554/1502/00413895 (а.с. 77).
На підставі вказаного акту перевірки, 04 грудня 2014 року позивачем були прийняті наступні податкові повідомлення-рішення: - податкове повідомлення-рішення форми "Р" за № 0021261503, відповідно до якого сума грошового зобов'язання відповідача за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) по платежу земельний податок з юридичних осіб (Бобовище) становить 170 грн. (а.с. 76); - податкове повідомлення-рішення форми "Р" за № 0021251503, відповідно до якого сума грошового зобов'язання відповідача за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) по платежу земельний податок з юридичних осіб (Лохово) становить 170 грн. (а.с. 76); - податкове повідомлення-рішення форми "Р" за № 0021241503, відповідно до якого сума грошового зобов'язання відповідача за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) по платежу земельний податок з юридичних осіб (Копинівці) становить 170 грн. (а.с. 76).
05 грудня 2014 року позивачем була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на прибуток за 2013 рік, про що складено відповідний акт за № 6773/15-02/00413895 (а.с. 75).
На підставі вказаного акту перевірки, 08 грудня 2014 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Р" за № 0021601502, відповідно до якого сума грошового зобов'язання відповідача за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) по платежу податок на прибуток/доходи підприємств і організацій державного підпорядкування становить 1020 грн. (а.с. 74).
17 грудня 2014 року позивачем була проведена перевірка дотримання податкового законодавства по сплаті податку на додану вартість за період з 01 січня 2013 року по 30 листопада 2014 року, про що складено відповідний акт за № 7003/15-03/00413895 (а.с. 167).
На підставі вказаного акту перевірки, 25 грудня 2014 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" за № 0023321501, відповідно до якого сума штрафу визначена у розмірі 20 відсотків грошового зобов'язання погашеного із затримкою за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) становить 6847,8 грн. (а.с. 166).
28 лютого 2015 року позивачем була проведена перевірка дотримання податкового законодавства по сплаті податку на додану вартість за період з 01 січня 2013 року по 31 січня 2015 року, про що складено відповідний акт за № 491/15-03/00413895 (а.с. 82).
На підставі вказаного акту перевірки, 06 березня 2015 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" за № 0003411501, відповідно до якого сума штрафу визначена у розмірі 20 відсотків грошового зобов'язання погашеного із затримкою за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) становить 200 грн. (а.с. 79).
16 квітня 2015 року позивачем була проведена перевірка дотримання податкового законодавства по сплаті податку на додану вартість за період з 27 лютого 2013 року по 10 квітня 2015 року, про що складено відповідний акт за № 494/15-03/00413895 (а.с. 80).
На підставі вказаного акту перевірки, 27 квітня 2015 року позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" за № 0005481503, відповідно до якого сума штрафу визначена у розмірі 20 відсотків грошового зобов'язання погашеного із затримкою за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) становить 800 грн. (а.с. 81).
Також позивачем було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 06 серпня 2014 року за № 000244, відповідно до якого до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн. (а.с. 16).
Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.4 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до статті 56 пункту 56.1 Податкового кодексу України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному порядку або судовому порядку.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.39 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно статті 59 пункту 59.1 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Так, позивачем з метою погашення заборгованості, відповідачу було вручено податкову вимогу форми "Ю1" № 1/464 від 04 червня 2009 року та податкову вимогу форми "Ю2" № 2/580 від 07 серпня 2009 року, про що свідчить його підпис на вищевказаних корінцях податкової вимоги (а.с. 15).
Відповідно до статті 129 пункту 129.1 підпункту 129.1.1 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
У відповідності до вищевказаної статті, відповідачу було нараховано пеню у розмірі 12387,49 грн., що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою суми заборгованості (а.с. 11) та копією облікової картки платника податків (а.с.а.с. 108-134).
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.19 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.34 Податкового кодексу України, органи Державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до статті 102 пункту 102.4 Податкового Кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Заборгованість відповідача також підтверджується обліковою карткою платника податків (а.с.а.с. 108-134).
Застосоване судом законодавство - використане в редакції, станом на час виникнення спірних правовідносин.
Зважаючи на вказані норми Податкового кодексу України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Агропромислово-торгового підприємства "Бобовище" - задовольнити.
Стягнути з Агропромислово-торгового підприємства "Бобовище" (89632, Закарпатська область, Мукачівський район, с. Бобовище, вул. Леніна, будинок 103, ідентифікаційний код 00413895) з коштів, які перебувають у його власності, в тому числі коштів з рахунків у банках, обслуговуючих Агропромислово-торгове підприємство "Бобовище", податковий борг у розмірі 159095,15 (ста п'ятдесяти дев'яти тисяч дев'яносто п'яти грн. 15 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяС.Є. Гаврилко