Справа № 666/6882/15-ц
Провадження № 2/666/506/16
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
22.03.2016р. Дніпровський районний суд м.Херсона у складі:
головуючого судді Дорошинської В.Е.
секретаря Коверди А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Херсоні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області про визнання незаконними та скасування наказів про притягнення до дисциплінарної відповідальності і скасування надбавки, стягнення моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду із вказаним вище позовом.
Представники відповідача в судовому засіданні заявили клопотання про закриття провадження у справі, оскільки позовні вимоги випливають з трудових правовідносин, отже є публічно-правовим спором між сторонами, вимоги стосуються захисту прав, свобод та інтересів позивача у сфірі публічно-правових відносин від порушень з боку субєкта владних повноважень, оскільки відповідач є субєктом владних повноважень, місцевим органом виконавчої влади, що підтверджується ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» та Положенням про Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області, як до субєкта власних повноважень, тому спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства згідно КАС України.
Позивач в судовому засіданні заперечувала проти закриття провадження по справі.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст.3 КАС України).
Під владними управлінськими функціями, що здійснюються на основі законодавства, зокрема, на виконання делегованих повноважень, слід розуміти будь-які владні повноваження у рамках діяльності держави чи місцевого самоврядування, що не належать до законодавчих повноважень чи повноважень здійснювати правосуддя. Можна виділити, зокрема, такі групи владних управлінських функцій: вироблення (формування) політики; правове регулювання; надання адміністративних послуг; нагляд і контроль.
Приписами ст.17 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" визначено, що Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
1) приймає рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги або про відмову в наданні безоплатної вторинної правової допомоги;
2) забезпечує складення процесуальних документів за зверненням суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу;
3) забезпечує участь захисника при здійсненні досудового розслідування та судового провадження у випадках, коли захисник відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії;
4) забезпечує участь захисника у розгляді справи про адміністративне правопорушення;
5) забезпечує здійснення представництва інтересів суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу в судах, інших органах державної влади, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
6) укладає контракти з адвокатами, включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, для надання такої допомоги на постійній основі;
7) укладає договори з адвокатами, включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, для надання такої допомоги на тимчасовій основі (на підставі окремих договорів про надання послуг);
8) видає доручення для підтвердження повноважень захисника або повноважень адвоката для здійснення представництва інтересів особи в судах, органах державної влади, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
9) приймає рішення про заміну адвоката відповідно до статті 24 цього Закону;
10) подає клопотання до Координаційного центру з надання правової допомоги про виключення адвоката з Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, у випадках, передбачених пунктами 2 і 3 частини першої статті 24 цього Закону;
11) приймає рішення про припинення надання безоплатної вторинної правової допомоги;
12) подає Координаційному центру з надання правової допомоги звіти про свою діяльність;
13) виконує інші функції, передбачені Положенням про центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Тобто, в даному випадку, відповідач є носієм публічного інтересу, наділений владними повноваженнями з прийняттям рішень на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищенаведене, вбачається, позовні вимоги стосуються захисту прав, свобод та інтересів позивача у сфірі публічно-правових відносин від порушень з боку субєкта владних повноважень, оскільки відповідач є субєктом владних повноважень, місцевим органом виконавчої влади, що підтверджується ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» та Положенням про Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області, тому спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства згідно КАС України, а провадження по зазначеній справі, підлягає закриттю.
Керуючись ст.205 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Закрити провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області про визнання незаконними та скасування наказів про притягнення до дисциплінарної відповідальності і скасування надбавки, стягнення моральної шкоди.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом пяти днів з дня оголошення ухвали через Дніпровський районний суд м.Херсона до Апеляційного суду Херсонської області.
Суддя В. Е. Дорошинська