Справа № 234/4630/16-к
Провадження № 1-кс/234/1751/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2016 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
слідчого судді - Демидової В.К.,
при секретарі - Заводовському А.А.
за участю слідчого - Савків А.М.
розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого в ОВС третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області молодшого радника юстиції Савків А.М. про призначення позапланової виїзної ревізії , в рамках кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за №№ 42015050000000668 від 04.12.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
21 березня 2016 року слідчий в ОВС третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області молодший радник юстиції Савків А.М. звернувся до суду з клопотанням про призначення позапланової виїзної ревізії , в рамках кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за №№ 42015050000000668 від 04.12.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України
Клопотання мотивує тим, що третім слідчим відділом слідчого управління прокуратури Донецької області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015050000000668 від 04.12.2015 року за підозрою ОСОБА_2, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що наказом начальника Головного управління державної міграційної служби України в Донецькій області (далі ДМС) № 7-к від 19.01.2015 року ОСОБА_2 призначено на посаду завідувача сектора централізованого оформлення документів № 2 Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області.
В силу здійснення нею функцій представника влади відповідно до ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», п.1 Примітки до ст. 364, ч. 3 ст. 18 КК України, п.п.38 п.4 Положення «Про Державну міграційну службу України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 360, вона є працівником правоохоронного органу, службовою особою та представником влади.
Відповідно до п. 3.17 посадової інструкції завідувача сектором ЦОД № 2 управління паспортної роботи, громадянства та роботи з громадянами на тимчасово окупованій території України ГУ ДМС України в Донецькій області, затвердженої начальником ГУ ДМС України в Донецькій області 25.03.2015 року, ОСОБА_2 приймає від громадян документи, необхідні для оформлення паспортів для виїзду за кордон.
ОСОБА_2, перебуваючи на вказаній посаді, являючись службовою особою центрального органу виконавчої влади, яка постійно обіймає посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, діючи умисно, вимагала та одержала неправомірну вигоду від ОСОБА_3 за сприяння у видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон поза загальною чергою, без присутності особи та подання нею повного пакету документів для оформлення паспорта для виїзду за кордон за наступних обставин.
Так, приблизно у квітні 2015 року, більш точний час розслідуванням не встановлено, ОСОБА_3, який займав посаду директора туристичного агентства ТОВ «Центр подорожей «Шик Тур», під час здійснення своєї підприємницької діяльності познайомився з завідувачем сектору ЦОД № 2 ГУ ДМС України в Донецькій області ОСОБА_2
Під час однієї з розмов ОСОБА_2 висунула ОСОБА_3 вимогу передання їй неправомірної вигоди за сприяння в оформленні паспортів для виїзду за кордон для клієнтів ТОВ «Центр подорожей «Шик Тур». У разі відмови виконувати вимогу щодо передання неправомірної вигоди ОСОБА_2 погрожувала ОСОБА_3 створенням перешкод у здійсненні ним підприємницької діяльності. У зв'язку із цим останній погодився виконувати вимоги ОСОБА_2
28.02.2016 року з метою викриття злочинної діяльності ОСОБА_2 ОСОБА_3 звернувся з відповідною заявою до УСБ України в Донецькій області.
Далі, 29.02.2016 року, діючи з відома працівників правоохоронних органів, ОСОБА_3 приблизно о 15.00 год. зустрівся з ОСОБА_2 в її службовому кабінеті № 1-9, розташованого за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Георгіївська, буд. 30 «А». Під час зустрічі ОСОБА_2, висунула ОСОБА_3 вимогу передання їй наступного дня неправомірної вигоди в розмірі 10 200 гривень за сприяння в оформленні паспортів для виїзду за кордон клієнтам ТОВ «Центр подорожей «Шик Тур».
01.03.2016 року приблизно о 14.30 годині ОСОБА_3 прийшов до службового кабінету № 1-9, розташованого за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Георгіївська, буд. 30 «А». Перебуваючи у вказаному місці, ОСОБА_2, діючи умисно, керуючись корисним мотивом, маючи умисел на протиправне особисте збагачення, використовуючи своє службове становище, отримала від ОСОБА_3 неправомірну вигоду в розмірі 10 200 гривень за сприяння в оформленні паспортів для виїзду за кордон клієнтам ТОВ «Центр подорожей «Шик Тур».
01.03.2016 ОСОБА_2 затримано в порядку ст. 208 КПК України та 02.03.2016 їй повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Причетність ОСОБА_2 до скоєння інкримінованого їй кримінального правопорушення підтверджується матеріалами кримінального провадження.
Також, в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні проводився цілий ряд негласних слідчих (розшукових) дій, матеріли яких на даний час проходять процедуру легалізації (розсекречення). В сторони обвинувачення є обґрунтовані підстави вважати, що вказані матеріали можуть містити в собі відомості про факти протиправної діяльності з боку і інших працівників ГУ ДМС України в Донецькій області.
Окрім того, відповідно до листа з УСБУ в Донецькій області за вих. № 56/3/3-425нт від 16.03.2016 року, отримана інформація щодо можливої протиправної діяльності в ході здійснення фінансово-господарської діяльності ГУ ДМС України в Донецькій області. Зокрема, за отриманими даними ряд співробітників, які відповідальні за фінансово-господарську діяльність ГУ ДМС України в Донецькій області, не належним чином виконують свої функціональні обов'язки з метою власного збагачення.
Вказані вище факти свідчать про можливі умисні порушення при здійсненні фінансово-господарської діяльності з боку посадових осіб ГУ ДМС України в Донецькій області, що може мати наслідком розтрату бюджетних коштів.
Основними завданнями Держфінінспекції України є реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, а також внесення пропозицій щодо її формування.
Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань:
1) здійснює державний фінансовий контроль за:
- використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів;
- дотриманням законодавства про державні закупівлі;
- діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи;
Територіальні органи Держфінінспекції України виконують покладені на Держфінінспекцію України завдання та функції в межах своїх повноважень на відповідній території.
Відповідно до п. 29 Постанови КМУ від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування.
Згідно положень ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з наведеного переліку обставин, до якого входить:
- надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;
Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
В ході досудового розслідування встановлено, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження та потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи державної установи - Головного управління державної міграційної служби України в Донецькій області.
Слідчим в ОВС третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області Савківим А.М. винесено постанову про призначення та проведення співробітниками Державної фінансової інспекції в Донецькій області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ГУ ДМС України в Донецькій області (ЄДРПОУ 37841728), юридична адреса: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Митрополитська, буд. 20, фактично розташовані за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Георгіївська, буд. 30 «А», за період з 01.01.2014 року по теперішній час строком 15 робочих днів, починаючи з 28.03.2016 року.
Інформація, яка може бути здобута внаслідок проведення ревізії у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані не можливо.
Виходячи з викладеного, з метою всебічного, повного, і неупередженого дослідження та встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, виникла необхідність в проведенні виїзної позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ГУ ДМС України в Донецькій області (ЄДРПОУ 37841728) за період з 01.01.2014 року по теперішній час з наступних питань: складання та затвердження кошторису, внесення до нього змін, загальний стан виконання кошторису; штатна дисципліна, оплата праці працівників та нарахування на 7, призначення, нарахування та виплата стипендіального забезпечення; організація та здійснення державних закупівель; взяття на облік зобов'язань, у тому числі і фінансових; стан розрахункової дисципліни та виконання господарських угод; стан збереження майна, використання оборотних та необоротних активів; видатки на придбання комп'ютерної техніки, її комплектуючих, комп'ютерних програм; видатки на капітальне будівництво, реконструкцію та ремонт; складання бюджетної та фінансової, у тому числі зведеної звітності та її достовірність; з інших, питань фінансової та господарської діяльності ГУ ДМС України в Донецькій області.
Розглянувши клопотання з доданими матеріалами, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Третім слідчим відділом слідчого управління прокуратури Донецької області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015050000000668 від 04.12.2015 року за підозрою ОСОБА_2, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
В ході досудового розслідування у кримінальному провадженню виникла необхідність у призначенні та проведенні позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ГУ ДМС України в Донецькій області (ЄДРПОУ 37841728), юридична адреса: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Митрополитська, буд. 20, фактично розташовані за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Георгіївська, буд. 30 «А», для отримання інформації щодо можливих порушень чинного законодавства України.
Згідно статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Відповідно до п. 2.4. Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженого наказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України 19.10.2006 року № 346/1025/685/53, позапланова виїзна ревізія на об'єкті контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним:
- постанови про призначення ревізії та відповідного рішення суду, яке є дозволом для органу ДКРС на проведення ревізії, у якому зазначаються: підстави проведення ревізії, дата її початку та дата закінчення, номер, дата та підстави порушення кримінальної справи, орган, що порушив кримінальну справу, - для ревізії у суб'єкта господарювання, який не віднесено Законом до підконтрольних установ;
- постанови про призначення ревізії, винесеної після порушення кримінальної справи проти посадових (службових) осіб об'єкта контролю підконтрольної установи. Якщо справу порушено не проти цих осіб, а за певним фактом, що стосується діяльності підконтрольної установи, до постанови додається дозвіл суду на проведення ревізії.
Беручи до уваги вищевикладене, з метою повного, всебічного, об'єктивного проведення досудового розслідування, вважаю необхідним задовольнити клопотання слідчого та надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії.
Керуючись статтею 40 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», «Порядком взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України», затвердженим Наказом N 346/1025/685/53 від 19.10.2006 року, слідчий суддя ,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого в ОВС третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області молодшого радника юстиції Савків А.М. про призначення позапланової виїзної ревізії , в рамках кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за №№ 42015050000000668 від 04.12.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України- задовольнити.
Надати дозвіл на проведення працівниками органів Державної фінансової інспекції у Донецькій області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ГУ ДМС України в Донецькій області (ЄДРПОУ 37841728), юридична адреса: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Митрополитська, буд. 20, фактично розташовані за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Георгіївська, буд. 30 «А», за період з 01.01.2014 року по 21 березня 2016 року строком 15 робочих днів, починаючи з 28.03.2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяВ. К. Демидова