ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 235-95-51
У Х В А Л А
"10" березня 2016 р. Справа № 911/3904/15
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Лігал Бізнес Солюшинс», м. Київ (код ЄДРПОУ 33602084) Кредитор
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Буд Хауз», Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе (код ЄДРПОУ 35211575) - Боржник
про банкрутство
Суддя Наріжний С.Ю.
Без участі представників учасників судового провадження
ВСТАНОВИВ:
у провадженні господарського суду Київської області знаходиться справа № 911/3904/15 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Лігал Бізнес Солюшинс» про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Буд Хауз».
Ухвалою господарського суду Київської області від 04.09.2015 р. прийнято заяву про порушення справи про банкрутство ТОВ «Буд Хауз» до розгляду та призначено підготовче засідання суду на 16.09.2015 р.
Ухвалою господарського суду Київської області від 16.09.2015 р. порушено провадження у даній справі, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника ТОВ «Буд Хауз», призначено розпорядником майна Боржника арбітражного керуючого ОСОБА_1 та вирішено інші процедурні питання у справі.
18.09.2015 р. господарським судом Київської області було здійснено публікацію на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення № 22845 про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Буд Хауз».
Ухвалою господарського суду Київської області від 02.11.2015 р. затверджено реєстр вимог кредиторів боржника ТОВ «Буд Хауз» та вирішено інші процедурні питання у справі.
В подальшому розгляд справи у підсумковому засіданні неодноразово відкладався.
До господарського суду Київської області від ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області надійшла заява № 204/9/10-13-10-010 від 04.02.2016 р. (вх. № 4339/16) про визнання кредиторських вимог до ТОВ «Буд Хауз» у розмірі 1397,21 грн.
При цьому, ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області разом із заявою № 204/9/10-13-10-010 від 04.02.2016 р. (вх. № 4339/16) подано клопотання № 204/9/10-13-10-10 від 04.02.2016 р. про відстрочення від сплати судового збору у даній справі.
Розглянувши вищезазначене клопотання, суд зазначає таке.
Статтею 1 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.
Згідно з ст. 2 Закону України «Про судовий збір», платники судового збору це громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Пунктом 3 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 р. «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» встановлено, що у розгляді питань, пов'язаних з відстроченням та розстроченням сплати судового збору, зменшенням його розміру або звільненням від його сплати (ст. 8 Закону України «Про судовий збір») і застосуванням приписів Закону щодо пільг зі сплати судового збору (ст. 5 Закону України «Про судовий збір») господарським судам слід враховувати таке.
Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у ст. 8 Закону України «Про судовий збір», є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Заявник своє клопотання про відстрочення від сплати судового збору обґрунтовує тим, що кошторис ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області за кодом 2800 «Інші видатки» станом на день звернення з даним клопотанням до суду не затверджений, а тому у податкового органу відсутня можливість сплатити судовий збір.
Оскільки фінансування заявника здійснюється за рахунок Державного бюджету України на підставі затверджено кошторису, а погодження видатків на сплату судового збору потребує певного часу, з метою забезпечення виконання обовязків, покладених законом на ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області, суд визнає клопотання заявника про відстрочення від сплати судового збору обґрунтованим та користуючись наданим правом вважає за можливе задовольнити вказане клопотання та відстрочити ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області сплату судового збору за розгляд заяви № 204/9/10-13-10-010 від 04.02.2016 р. про визнання кредиторських вимог до моменту прийняття рішення за результатами розгляду судом вказаної заяви по суті.
За таких обставин суд вважає за необхідне прийняти заяву ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області № 204/9/10-13-10-010 від 04.02.2016 р. про визнання кредиторських вимог та призначити її до розгляду у судовому засіданні.
Керуючись Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Законом України «Про судовий збір» та статтями 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Відстрочити Державній податковій інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області сплату судового збору за розгляд заяви № 204/9/10-13-10-010 від 04.02.2016 р. про визнання кредиторських вимог до моменту прийняття рішення за результатами розгляду судом вказаної заяви по суті.
2.Розгляд заяви Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області № 204/9/10-13-10-010 від 04.02.2016 р. про визнання кредиторських вимог призначити на "06" квітня 2016 року о 11:00. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16, в залі судових засідань № 1.
3.Зобовязати розпорядника майна Боржника розглянути заяву Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області і надати суду документально підтвердженні та нормативно обґрунтовані письмові пояснення щодо визнання або відхилення кредиторських вимог Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області.
4.Учасникам процесу письмові докази, які подаються до господарського суду, оформити відповідно до вимог ст. 36 Господарського процесуального кодексу України.
5.Викликати в судове засідання повноважного представника Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області та розпорядника майна Боржника.
6.Копію даної ухвали надіслати учасникам провадження у даній справі та ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області.
Суддя С.Ю. Наріжний